Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

swap megan na 3.0


bartii92PTB

Rekomendowane odpowiedzi

Już widzę, jak inwestujesz w 15 letnie (a za chwilę 16-to letnie) auto minimum 20 tyś. zł. I myślę, że dalsze dywagacje na ten temat nie mają sensu.

Edytowane przez Kreciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tego co wiem to różnica jest tylko zawieszeniu silnika, jest to ten sam silnik, no może różnić się jakimiś szczegółami.

Generalnie jest to ta sama jednostka napędowa.

Jak bardzo tanio kupisz silnik, skrzynię, zawieszenie przednie to jest nikła nadzieja, że w tych 4 tyś. PLN zamkniesz się za części podstawowe.

Niestety kolego Renault to nie BMW.

Ale nie neguję, rób i chwal się.

Bardzo chętnie poczytam i pooglądam takie coś :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad robił swapa do Coupe 98r z 1.6 na 2.0 16v od clio sporta 2002r.Swapa robił sam za wszystkie części wyszło go jakieś 10-11tys.Ale widzę że często grzebie przy samochodzie czyli dość dużo awarii.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie potrafie uwieżyć w te 11 tysięcy, chyba z przemalowaniem auta go tyle wyniosło. Ja robie swap z 1.4 na 2.0 i jakoś puki co na wszystko wydałem 1,5 tysiaca i może jeszcze zapłace maks do tysiaka za wszystkie uszczelki, kompletny rorząd i kompletny osprzęt. Co do 3.0 to jest dużo przeróbek, oczywiście silnik wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie swap z 1.4 na 2.0 i jakoś puki co na wszystko wydałem 1,5 tysiaca

Zsumuj koszty po zakończeniu operacji i "oblataniu" auta przez jakiś rok. Wtedy można powiedzieć ile swap kosztuje.

Nie jest sztuką włożyć silnik. Może się okazać, że będziesz chciał sprawdzić, co auto potrafi i ukręcisz półosie, rozpadną się przeguby itd. Amortyzatory mogą się skończyć (popękać sprężyny) z powodu zwiększonego obciążenia. Większa masa auta, zwiększona droga hamowania. I można tak wymieniać dalej.

Zwódźcie panowie uwagę na to, że autor postu ma silnik 8V, a chce 3.0 V6 24V. To jest przepaść technologiczna. Na 100 % elektryka do wymiany i zawieszenie. Nie wmówicie mi, że można się zamknąć z tematem w 2 tyś. zł.

 

Poczytajcie sobie ten temat.

Edytowane przez Kreciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwódźcie panowie uwagę na to, że autor postu ma silnik 8V, a chce 3.0 V6 24V. To jest przepaść technologiczna. Na 100 % elektryka do wymiany i zawieszenie. Nie wmówicie mi, że można się zamknąć z tematem w 2 tyś. zł.

Jestem tego samego zdania. Pewnie, można zrobić swap i wsadzić nawet V12 i...

 

postawić na wystawie.

Pytanie tylko po co coś takiego robić?

Skoro już chce się zrobić taką przekładkę i auto ma jeździć, i być bezpieczne to za 4 tyś. PLN nie ma najmniejszych szans.

policzmy.

Przednie zawieszenie do wymiany, musi być wzmocnione bo silnik cięższy.

Zmienione hamulce, bo zwiększa się masa i moc, a trzeba czasami to to zatrzymać

Całą elektryka do wymiany, no może nie cała, ale na 100% ta od sterowania silnika

Zawieszenie silnika, jest inne.

Skrzynia biegów i przeniesienie napędu, może trzeba co nieco dorobić, przerobić?

Ne wspomnę o sprawdzeniu i ewentualnych naprawach samego nadwozia.

Jednym słowem nie ma szans w tych kosztach.

I żeby było jasne, wrzucenie silnika, nie ważne jakiego, jak najbardziej się da.

Ale skoro z auta, które ma 90 KM robi się potwora o mocy 240 KM nie dbając o bezpieczeństwo swoje i innych, to jest to po prostu brak odpowiedzialności i głupota.

Można zrobić wszystko, nawet do Megany wsadzić silnik z Ferrari, ale trzeba to robić z głową.

I tyle w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półoski to zostały zregenerowane z 2.0 wiec tu bym problemów nie szukał, amortyzatory mówisz, to jest chyba mało trafiony przykład bo w kazdym momęcie moga ci zacząć lać lub jak miałem w clio sprężyna pękła na prostej drodze ze zmęczenia materiału (autko było w 100% fabryczne). Co do hamulców sie zgodze w mojej wersji sa mniejsze zaciski i tarcze, ale od 1.6 w góre wszystkie sa już takie same (co ciekawe hamulce z dawcy do mojego były identyczne jak moje). Piszesz o przepaści fakt jest znacznie bardziej zaawansowany silnik niż ten co jest w megane ale jak znalazl by całe auto na czesci co to za problem wybebeszyć z wiazki i przełożyć? Z tematem w 2 tysiacach możesz sie zamknać zmieniając silnik w jego przypadku na np 2.0 8v.

 

Przednie zawieszenie do wymiany, musi być wzmocnione bo silnik cięższy.

 

Co pod tym pojęciem rozumisz? Bo zaciekawiło mnie to. Na serwisie ostatnio miałem okazje przekładać silnik z Volvo XC90 3,2 benzyna na disla D5 i jakoś zawieszenia w ogole nie ruszaliśmy a silnik przecież cięższy.

 

btw kreciq gdzie autor postu napisał że ma 8v? Pisze tylko że ma 2.0, nie pisze czy to jest 8v czy 16v.

Edytowane przez Arczi92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co pod tym pojęciem rozumisz?

Mam na myśli, to że trzeba dać mocniejsze sprężyny, może wymienić drążek stabilizatora. Zauważ, że te elementy są inne w dieslu i inne w benzynie.

Pisząc o przepaści miałem na myśli porównanie mocy obu silników, a że nadal będzie to przedni napęd to może być różnie.

O ile się nie mylę 3.0/V6 były w lagunach, espacach i velsatisach, czyli auta ciut większe, a to już powoduje problemy. Co innego zmieniać silnik np. 1,4/8V -> 1,6/16V w Megance, ale zupełnie inaczej jest ze zmianą takiego silnika pomiędzy modelami, tym bardziej, że w jednym z nich taki silnik nie był nigdy fabrycznie nie montowany. Sam silnik nie jest jakoś przesadnie skomplikowany, ale sterowanie ma inne.

 

Na serwisie ostatnio miałem okazje przekładać silnik z Volvo XC90 3,2 benzyna na disla D5 i jakoś zawieszenia w ogole nie ruszaliśmy a silnik przecież cięższy.

Z tym nie będę polemizował, bo się będę powtarzał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego pytam co i jak mam 1.6 16v w zdrowej budzie i myslałem do tego wstawic by urzeć nosa nie którym cwaniakom z bmw ... zrobic takie szybkie autko bo 200koni w tej lekkiej budzie to był by fajny samochód a co do bezpieczeństwa wszystko rozumie zawieszenie i dobre hamulce no i wiadomo poł klatke wsadzic by trzeba było w srodek ale mam okazje kupic rozbita lagune 3.0 z dobrym silnikiem za 2.000 wiadomo ze te czesci co nie beda potrzebne to sie sprzeda a co do samego przełozenia silnika szwagier zrobi za darmo wiec nie powinno drogo to wyjść??? a z czego orientuj sie to komputer i wiązke trzeba przełozyć a nie cała elektryke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z czego orientuj sie to komputer i wiązke trzeba przełozyć a nie cała elektryke

Tylko że renault nie jest typu P&P i trzeba wymienić całą wiązkę elektryczną, a nie tylko od sterowania kompem.

 

Ps. bartii92PTB proponuję zacząć stosować znaki interpunkcyjne.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P&P jest tylko jak zmieniasz silnik np 16v na inny obojętnie jaki pojemnościowo, to samo z 8v jest. Jeśli możesz kupić całą lagune to kupuj przełożysz wiązki i nie masz problemu z autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!