Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

w tych autach przez pierwsze 30s wskaźnik temperatury wskazuje poziom oleju. Czy u Ciebie też tak nie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę aby w Scenic I phI wskaźnik temperatury wskazywał poziom oleju :) poziom oleju pokazany jest na wyświetlaczu licznika, takie fajne oooooo.

BOMA a wskaźnik potem normalnie działa ;) odłącz przed odpaleniem auta złącze na czujniku przy termostacie i zobacz jak zachowa się wskaźnik.

Edytowane przez zawisza1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawisza1980, liczników w phI było co najmniej kilka:

Benzyna,

diesel,

z komputerem pokładowym

bez komputera

z przebiegiem całkowitym analogowym i dziennym analogowym

z wyświetlaczem przebiegu cyfrowym

z kontrolką przegrzania cieczy przy wskazówce temperatury

z kontrolką przegrzania cieczy w ramce poniżej wskaźnika temp.

 

Także trochę ich było, bo nie wymieniłem wszystkich ;)

 

Wiem, kto miał w swoim aucie taki licznik, który przez pierwsze 30s pokazywał wskazówką temperatury poziom oleju (w tym samym czasie podświetlana była kontrolka od oleju). Po 30s kontrolka gasła, a ta sama wskazówka pokazywała już rzeczywistą temperaturę płynu chłodzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki z mechanicznym licznikiem przebiegu całkowitego i dziennego, bez żadnego wyświetlacza i wskaźnik temperatury przez pierwsze 30s po włączeniu zapłonu pokazuje poziom oleju (do tego obok niego zostaje "zapalona" dodatkowa tarcza)

Taki licznik

thumb_hosting_zdjec_1353705415__2797721200.jpg

Jutro dodam zdjęcie jak pokazuje poziom oleju

 

Dodano: 23 lis 2012 - 23:08

Wskźnik temperatury (z dodatkową tarczą która świeci tylko 30s, tyle co wskazówka pokazuje olej) w trybie wskaźnika poziomu oleju

thumb_hosting_zdjec_1353708462__dsc_0286_1.jpg

Edytowane przez T.Boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

:notacrook: Temat wybrałeś prawie dobrze :notacrook: A jak wiadomo "prawie" robi różnicę.

Jak napisałeś do "pokazywania" temperatury silnika, czyli płynu chłodzącego.

Są dwa chyba biały i brązowy, jeden daje sygnał na zegary, drugi do ECU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

U mnie po przekręceniu kluczyka z tych 4 kontrolek na dole zapalają się tylko 3,czy tak ma być? ta druga którą zaznaczyłem obok kontrolki rezerwy się zapala,a ta niżej nie.Są dwie kontrolki od wody?

 

thumb_hosting_zdjec_1464635586__cam00745.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!