Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Porada Megane (diesel)


piotr1234543

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie poruszam się laguną I 2.0 8v. Niestety pali 10-11 l benzyny w mieście :/ Rozważam diesla.

Na początku brałem pod uwagę zmianę na golfa sdi ale niestety są dosyć drogie:/. Zauważyłem, że meganki I są bardzo tanie, średnio 6 tys z tego co widzę roczniki 99-01. One są takie tanie czy coś z tymi autami jest nie tak?

Słyszałem, że silniki dti są najmniej awaryjne, czy to prawda? jaki przebieg może zrobić silnik dti? na co zwracać uwagę przy zakupie? czy z dti zmieszczę się w 6,5 l w mieście przy spokojnej jeździe?

Edytowane przez piotr1234543
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dTi są troche głośniejsze, ale za to trwalsze, można się zmieścić w 6,5l i za 6-7tyś można kupić ciekawy egzemplarz. ;) Na resztę pytań niech odpowiedzą inni, my przez 7-8 lat użytkowania tego silnika, prócz oleju, rozrządu i filtrów nie robiliśmy nic. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za tą kasę wątpię w dobry egzemplarz aczkolwiek nie mówię, że niemożliwe ;)

mam dCi, w rodzinie jest scenic w Dti, i oprócz większego spalania (nie tylko duża buda na to wpływa), to silnik jest zauważalnie głośniejszy, a że ma mało kuców w tej wersji to jest jeszcze bardziej ospały, aczkolwiek daje radę ;)

co do usterek to tamten żadnych nie miał, u mnie uszczelka pod głowicą, ale to myślę pojedynczy przypadek, mój mało pali w trasie, bardzo mało, rzędu 4,7 w górę, w mieście nigdy nie przekroczyłem 6, ba mało kiedy było blisko tej granicy, ogólnie oba motory dobre, nowszy jest dCi, on jest bardziej wrażliwy na jakość paliwa, lubią przepływki padać, tam z reguły trzeba uważać na rozrząd, tzn nie jeździć więcej niż 60 tysi i wymieniać, ale tam znowu jest tańszy niż u mnie, ogólnie jak kupisz zadbany i serwisowany to będziesz się cieszył, ponieważ nie mają typowych usterek, które muszą zawsze wystąpić, nawet w auto świecie takich nie znajdziesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym w miare niskie spalanie w mieście :D a nie chcę pojazdu typu tico itp :)dlatego na początku myślałem o dieslu sdi :mrgreen: bez turbiny i wszelkich dodatków :P ale widzę, że meganki dci sa tanie :P . Myślałem też aby założyć lpg II generacji aby szybko przełączyć na gaz ( szybciej niż w sekwencji) ale niektórzy piszą że będa strzały itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W te 6,5 litra w 1,9 w mieście nie wierzyłbym za bardzo na Twoim miejscu.

Sceniol drugi jakiego użytkuję na podobnych przejazdach jakie planujesz, potrafi spalić około 7 litrów na 100km, a mam silnik 1,5 dCi 106KM. Oczywiście nie przejmuję się za bardzo spalaniem, jeżdżę tak jak mi wygodnie ale bez wariactwa i by jazda była przyjemnością a nie ciągłą kalkulacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mi moja 1.9dCi w mieszanym przy dynamicznej jeździe (lekkiej nogi nie mam) pali w granicach 7l/100, w mieście podobnie. Poniżej 7 nie mogę zejść, nawet na trasie :mrgreen: Więc dużo zależy od stylu jazdy.

Edytowane przez brudijr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim dTi 98km w moim niezakorkowanym mieście latem spalał do 6,5 l/100km, ale zimą w mieście na krótkich dystansach wychodzi około 7 l/100km. W trasie najniższy wynik jaki osiągnąłem to 4,69 l/100km, ale wtedy jechałem bardzo spokojnie nie przekraczając przepisów, a na autostradzie 100km/h (wg gps). z resztą możesz zobaczyć jak u mnie wygląda sprawa spalania klikając w ten link: http://www.motostat.pl/vehicle-stats/23180 jak widać średnie w lecie wychodzi około 5 l/100km (około pół na pół miasto/trasa), w zimie natomiast wychodzi już w okolicach 6 l/100km (taki sam podział)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!