Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie dobre zimówki 185/65/15 ?


ramses123

Rekomendowane odpowiedzi

Co do Frigo 2, to miałem przyjemność jeździć na tych oponkach w innym aucie i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony.

Panuje opinia że Frigo 2 to opony niskobudżetowe o kiepskich właściwościach, a ja osobiście się z tym zdaniem nie zgadzam.

 

A czy ktoś może coś powiedzieć o oponach Barum i Sava ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Frigo 2 w kombiaczku i muszę powiedzieć że sprawują się zaskakująco dobrze, minusem jest jednak hałas przy temperaturach powyżej zera. Przyczepność na śniegu bardzo dobra jeśli nie znakomita, na mokrej nawierzchni też nie mam zastrzeżeń. Wydają się być lepsze ( a napewno wygrywają w kategorii jakość/cena)od Pirelli snowcontrol jakie miałem w zeszłym sezonie.

W coupe Barum polaris 2 dają radę ale przy niższej masie auta mam wrażenie że powinny mieć lepszą przyczepność. Mankamentem jest prędkość zużywania, gumy 42 tydz 2010 i przebieg ok 12 tys w warunkach miejskich zużycie na poziomie 50% (tu zaskoczenie bo letnie Barum bravuris mają trzy sezony ok 30 tys a zużycie ok 30-40%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ziebice1

Może się czepiam ale nie powinien być rozmiar 185/60 R15 tak pisze w mądrej ksiązce (instrukcji).

Wulkanizator do naszej megi założył właśnie rozmiar jak w tytule i gdy wsiadł komplet pasażerów to tył obcierał,potem wyczytałem w instrukcji że fabryczny rozmiar to właśnie 185/60R15 i problem zniknoł po wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co !

 

Aż sprawdzę jaki mam teraz faktycznie model tych opon, jeśli chodzi o wielkość, bo jestem raczej przekonany że jest 65 ... no ale może się mylę, kilka aut w rodzinie jest to nie sposób wszystko spamiętać na tip top...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę jaki mam teraz faktycznie model tych opon, jeśli chodzi o wielkość, bo jestem raczej przekonany że jest 65

W MIphII fabrycznie był 185/60/15, ja letnie w kombi mam 185/65/15 i nic nie obciera a jak obciera to za dużo zapakowałeś albo masz do zrobienia belkę, lub masz obniżone sportowe zawieszenie lub ostania możliwości(jaka przyszła mi do głowy) to wina Et felgi np et 30.

Zresztą tu masz wymiary opon http://megane.com.pl/topic/10459-i-megane-i-ph-ii-rozmiary-felg-i-opon/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!