Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ledwo odpala na mrozie


Rekomendowane odpowiedzi

tak jest ustawiona w połowie regulacji i na moje myślenie jeżeli ją popuszczę to spadnie na sam dół i zluzuje się pasek ale się nie znam :mrgreen: przy okazji jaki jest napinacz automatyczny czy manualny? jest jakiś wskaźnik napięcia paska czy trzeba mieć przyrząd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie,luzuj i kręć. Myslisz że w ASO rozbierają rozrząd żeby regulować pompę?Pompa wkładana jest przy odpowiednim położeniu wału i już. Pomyśl,co by to było gdyby regulacja pompy wpływała na pasek. Nie wyregulowałbyś ani tego ani tego. Przyrząd do naciągu paska jest ale szczegóły to już w ksiązce ,,Sam naprawiam''.

No i pochwal się jak skończysz co wywalczyłeś.

Edytowane przez tom2125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok rozglądnę się jeszcze po tej pąpie i pod koniec tygodnia dam znać co i jak bo narazie jadę na antybiotykach :mrgreen: narazie dzięki za pomoc :D i dobrze by było jak by się jeszcze jakieś inne osoby wypowiedziały pozdrawiam :P

 

Dodano: 19 gru 2012 - 19:44

Pewnie że się pochwale :P o ile coś pomoże

 

Dodano: 22 gru 2012 - 11:33

I jestem już po przyspieszyłem kąt wtrysku trochę i autko przy -8 zapaliło za 2 razem więc jest dużo lepiej zobaczymy co dalej będzie narazie dzięki tom bo mi pomogłeś :P a i ta pompa siedzi na 3 śrubach. dzięki ;)

Edytowane przez Pawel_Pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kontynuując temat dziś rano przy -15 poszedłem odpalić i rozrusznik ledwo kręcił więc odpuściłem. Za 4 godzinki(-9) poszedłem znowu spróbować (tutaj filmik)

I na szczęście odpalił tylko dlaczego tak wolno i ciężko kręci ? silnik stawia za duży opór czy rozrusznik się kończy akumulator 72Ah ma 5 miesięcy... Edytowane przez Pawel_Pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki olej jest w silniku? W niskiej temperaturze olej jest bardziej gęsty, czyli zwiększa opory przy rozruchu.

Druga sprawa, to akumulator może być niedoładowany.

Jednak takie odpalanie, jak na filmiku nie jest spowodowane gęstym olejem i problemu szukałbym najpierw w czujnikach temperatury.

Edytowane przez Kreciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej 10W40, akumulator jest doładowany z resztą nie pierwszy raz tak już jest a na poprzednim też było tak samo. może być coś z rozrusznikiem czy każdy tak wolno kręci w takiej temperaturze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bardzo niskich temperaturach u mnie w aucie też rozrusznik kręci podobnie, jak u Ciebie. Tyle tylko, że odpalenie auta następuje przed pełnym obrotem wału (czasowo, to mniej niż sekundę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego smierdzi rozrusznikiem przy odpalaniu? nawet dym widać jak się na niego popatrzy. w normalnej temp kręci bez problemu. A co do szybkości odpalania to pewnie mam problem z kompresją (kiedyś zmierze:D) A i olej zamierzam zmienić na 5W30 w najbliższym czasie:)

Edytowane przez Pawel_Pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rozrusznik się kończy.

Rozrusznik im więcej potrzebuje siły, aby kręcić kołem zamachowym, tym więcej prądu potrzebuje. Zbyt duża ilość prądu go zabija (dokładnie to uzwojenia statora). Należy sprawdzić, co powoduje utrudnione kręcenie kołem zamachowym. Jednym z elementów układanki jest gęsty olej, drugim uszkodzony rozrusznik, trzecim skrzynia biegów (staraj się uruchamiać silnik na wciśniętym sprzęgle i biegu neutralnym), kolejnym akumulator niezapewniający odpowiedniej ilości prądu (staraj się wyłączyć wszystkie zbędne odbiorniki prądu na czas rozruchu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ciągnę dalej temat ponieważ dalej problem jest nie rozwiązany próbowałem różne ustawienia kątu wtrysku i nic. teraz nawet bez podgrzania świec przez minimum 5 sec nie chwyci... Zastanawiam się nad wtryskiwaczami mogą się nie domykać np i nie ma ciśnienia przy rozruchu? Albo nie rozpylać prawidłowo lub lać? Macie jeszcze jakieś propozycje?

 

Dodano: 17 cze 2013 - 22:11

Trudno jest rozebrać takowy wtryskiwacz? http://hosting0801765.az.pl/2013/marzec/DSCF1873.JPG w celu całkowitego wyczyszczenia oczywiście.

 

Dodano: 28 wrz 2013 - 17:03

I znowu tutaj pisze w tym samym temacie, Robi się coraz chłodniej i znowu się zaczyna coraz gorsze odpalanie, świece grzeją, co byście obstawiali wtryski, pompę czy kompresje, żę zauważyłem że gdy jadę np z lekkiej górki na biegu obroty w granicy 1500-1800 (hamowanie silnikiem) zaraz po porannym odpaleniu pojawia się chmura takiego niebieskiego dymu gdy dodam gazu lub wysprzęgle znika. oleju ubywa ok 80ml na 1000km ale jest mały wyciek więc silnik dużo oleju nie bierze . Macie jakieś pomysły? jest tu jakiś fachowiec w pompach? Proszę o jakiekolwiek sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że niebieski dym mogą też powodować wtryskiwacze... od wymiany auto ma przejechane 4000km i ubyło tylko 300ml oleju olej wlany 5w30 więc nie ma wyjścia tylko odwiedzić pompiarza? dużo skasuje za sprawdzenie wtrysków, pompy i kompresji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw wtryski na przelew oraz zapodaj bezpośrednio + z akumulatora na świece na 10-15s i kręć i musi palić .

A jeszcze jedno, masz gruszkę do paliwa pod machą jak tak to podpompuj ze 4-5 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!