Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośno przy 100 km\h


marcinxc24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Renault Megane z 2003 roku, problem jest tego typu jadąc około 90 - 100 km\h w aucie jest głośno.

Dzwięk przypomina sportowy wydech, którego nie posiadam, byłem przekonany że być może któryś z tłumików drga i uderza o podwozie, zajechałem

na podnośnik, i wszystko jest ok, dodam ze wydechy wyglądają dobrze, nie ma dziur, dobrze też są zawieszone więc raczej nie ma opcji żeby wibrowały i

uderzały o podwozie, łącznik elastyczny też wygląda dobrze. Ma ktoś może pomysł dlaczego tak buczy? przy 110 - 120 km\h uspokoja się powyżej znowu buczy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał mimo wszystko łącznik lub jakieś nieszczelności na wydechu. Wystarczy rozkręcić opaski wydechu i spróbować na nowo spasować. Też tak miałem, okazało się, że opaska za katalizatorem była skorodowana. Po wymianie nastała cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wątpię aby tłumik tylni miał coś do tego, u mnie jest mała dziura w nim i nic się nie dziej. Proponuję przyjrzeć się mocowaniom rury wydechowej. Tłumika końcowego nie powinno być widać spod zderzaka. U mnie trochę hałasował wydech jak poleciały mocowania.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem, mowa tylko o mocowaniach, znaczy tych zaciskach między tłumikami, trzeba bedzie zajechać jeszcze raz na podnośnik i pozaglądać, problem w tym iż mieszkam w Niemczech, a takie zajechanie i podniesienie auta sporo kosztuje:/ no ale co zrobić, te buczenie jest nie do wytrzymania czasem, jakbym miał sportowy wydech:/ radzicie te opaski odkręcic i zamocowac jeszcze raz? czy wymienić nawet jesli bedą ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie jeżeli nie miałeś nic robione z układem wydechowym to masz cały pospawany od plecionki przez kata, rurę wydechowa za katem plus tłumiki przelotowy i końcowy. Jest to całość. Sprawdź plecionkę czy nie ma tam przedmuchów, potem 2 mocowani układu wydechowego czy guma jest cała, jeżeli puściła to układ wisi na sznurkach i wydech może hałasować. Co mi także przyszło do głowy to możliwe, że osłona termiczna nad katem tłucze o niego.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej upomnień nie będzie

Tak sie składa, że dziś auto było na podnośniku i z wydechem jest wszystko ok, nie są gumy urwane czy coś w tym stylu, przedmuchów też nie ma:/ plecionka tez sie trzyma:/ nie mam już pojęcia co może byc:/

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

 

Dodano: 10 sty 2013 - 21:41

A co Panowie powiecie na taką teze jak poduszki silnika, lub łożysko? a może opona któraś lub koło, opony mają jeszcze dobry bieżnik, około 4 mm, ten dzwięk na bank dochodzi z tyłu

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hmm tak jak pisałem, może i łożysko, nie mam już sił do tego auta:/ w piątek jade na warsztat i niech coś zrobią, ewentualnie wymienie cały układ wydechowy i bede miał spokoj;)

 

Dodano: 18 sty 2013 - 14:43

Według niemieckich mechaników, okazuje się że za te buczenie odpowiedzialny jest kolektor wydechowy:/ tłumik ostatni też niedomaga, wiec poradzili wymienić ostatni tłumik dzięki czemu zwiększy sie przepustowość i coś może pomoże, jeśli nie to kolektor do wymiany:/

 

Dodano: 18 lut 2013 - 19:37

Problem rozwiązany, powodem była pęknięta guma pod silnikiem, co powodowało wibracje silnika i tłumika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dodano: 18 lut 2013 - 19:37

Problem rozwiązany, powodem była pęknięta guma pod silnikiem, co powodowało wibracje silnika i tłumika.

Ale jaka/która guma pod silnikiem bo mam tak samo, a mi mechanior powiedział, że kolektor jest pęknięty i dla tego buczy tak samo jak tobie przy 100km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!