Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zagadkowa wtyczka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wymieniałem kumplowi klocki hamulcowe przy jego scenicu II phI, 1.6 16V i po sciągnieciu lewego, przedniego koła ukazała sie nam niżej pokazane gniazdo. Osmiopinowe, do niczego niepodłączone. Zastanawia nas to, od czego owe gniazdo jest. W moim scenicu II phI, 1,5 Diesl takiej wtyczki nie ma.. Czy ktoś z forumowiczów pomoże rozwiązać ową zagadke.. Nasze podejrzenia padaja na jakiś moduł od pocji badania cisnienia w kołach.. trafiony??

Dziekuje za wszelkie odpowiedzi

Zdjecia w załaczniku

post-9883-0-00995200-1358293726_thumb.jpg

post-9883-0-79888100-1358293738_thumb.jpg

post-9883-0-51672500-1358293747_thumb.jpg

post-9883-0-23540900-1358293763_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł od pocji badania cisnienia w kołach.. trafiony??

Niestety pudło. Czujniki ciśnienia w oponach są pod zaworkami w felgach, zabudowane wcześniej nim zakładano opony. Komunikacja radiowa z resztą układu w aucie.

Co do tej wtyczki to teraz ja strzelam, instalacja do układu sterowania wysokością świecenia ksenonów, tak zwane samopoziomowanie.

Przykładowo do CLIO ustrojstwo wygląda tak:

http://moto.allegro.pl/renault-clio-ii-sport-03r-czujnik-poziomu-xenon-i2922318303.html

http://archi.inosak.org/db/item2922318303_1.html

Tu dla ESPACE-a

http://moto.allegro.pl/czujnik-poziomu-xenon-renault-espace-iv-2-2-06-i2935588574.html

http://archi.inosak.org/imgdb/item2935588574_1.html

wtyczka bardzo podobna.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej wtyczki to teraz ja strzelam, instalacja do układu sterowania wysokością świecenia ksenonów, tak zwane samopoziomowanie.

Hmm,nie wydaje mi sie aby to byolo to. Zapomnialem dodac ze owe auto jest z 2004 r i nie ma ksenonow i watpie zeby wczesniej mialo.Poza tym,wtyczka ta jest na zewnatrz,miedzy nadkolem a kolem,bez sensu bylo by ja tam umieszczac skoro wszelkie zasilanie lamp idzie od komory silnika.

Ale dziekuje za odpowiedz,szukamy dalej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodac ze owe auto jest z 2004 r i nie ma ksenonow i watpie zeby wczesniej mialo

A w czym to przeszkadza, by była taka rozbudowana instalacja?? te roczniki już miały w niektórych egzemplarzach ksenony. Rozpoznasz je z zewnątrz po przednim pasie jak w przedliftowych, spryskiwaczach reflektorów i właśnie soczewkach w reflektorach. Dopiero poliftowe miały soczewki przed żarówkami H7, tam spryskiwaczy nie budowano. Były też i ksenony, wymogi jak wyżej.

Poza tym,wtyczka ta jest na zewnatrz,miedzy nadkolem a kolem,bez sensu bylo by ja tam umieszczac skoro wszelkie zasilanie lamp idzie od komory silnika.

No i prawidłowo. Tam właśnie do zawieszenia jest mechanicznie połączony czujnik poziomowania. Kable z tej wtyczki i tego czujnika i tak nie biegną od razu do lamp ale do sterownika ich silniczkami.

Zapewne w tylnym nadkolu, lub przy belce jest gdzieś druga taka podobna wtyczka, bo te czujniki są i z przodu i z tyłu auta po jednym. (jeśli oczywiście to nie jest jakiś składak, gdzie ktoś tylko przednią część instalacji zmienił na tą bardziej rozbudowaną. Przypuszczam jednak, że wtedy ta przednia wtyczka byłaby dobrze ukryta)

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

989 - DISCHARGE BULB COMPUTER

thumb_hosting_zdjec_1358338896__wtyczka_-_ksenon.jpg

Zwykle wiązki robi się dla wszystkich typów, więc są wszelkie wtyczki i kabelki, ale może nie być jakiejś wiązki łaczącej pomiędzy wtyczką a "elementem wykonawczym", albo trzeba ją wymienić na inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś pierwsze słyszę by anteny HF w megankach były przy kołach, są 2 albo 3 w środku i w drzwiach, zazwyczaj w klamkach oraz w klapie bagażnika.

Tu rozmieszczenie stref zasięgu anten dla sceniola

post-2372-0-20464200-1358342122_thumb.jpg post-2372-0-09417700-1358342135_thumb.jpg

Dla Megany identycznie

post-2372-0-50166500-1358342555_thumb.jpg post-2372-0-80942300-1358342567_thumb.jpg

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś pierwsze słyszę by anteny HF

Tak, masz rację. Anteny HF są w drzwiach przy klamkach i klapie bagażnika.

Sprawdziłem jeszcze raz ten czujnik 1354, wygląda, że jest to jakiś czujnik związany z pasami bezpieczeństwa i poduszkami powietrznymi.

W samochodzie są trzy takie czujniki. Jeden jest przy kole kierowcy, z drugiej strony nie ma, czemu nie wiem, dwa następne są w słupkach B po obu stronach pojazdu.

Jeżeli chodzi o czujniki w słupkach to podają informację do "Modułu elektronicznego poduszek/pasów"

Natomiast czujnik przy kole występuje tylko na liście elementów i jest rysunek jego umiejscowienia, nie występuje on na schematach elektrycznych. Dziwne!

W późniejszych rocznikowych modelu nie ma ani czujnika, ani wtyczki.

Przypuszczam, że pierwotnie, na etapie konstruowania auta, miał tam byc czujnik, ale już na etapie produkcji zrezygnowano z niego. Zostały wiązki, które trzeba było wykorzystać, a po ich wykorzystaniu, użyto wiązek kabli już bez tej wtyczki.

Możliwe nawet, że ten czujnik nigdy nie był montowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że Twoja wtyczka ma dwa piny i jeżeli dobrze kojarzę, jest od anteny odbiornika HF.

moja wtyczka ma 8 pinów, pisałem że jest taka sama.

HF mam w aucie więc to na pewno nie ma związku.

Myślałem że to od ciśnienia w oponach ale skoro piszecie, że nie to zostaje jeszcze xenon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja wtyczka ma 8 pinów, pisałem że jest taka sama.

No fajnie, wręcz rewelacja, jeszcze jedna zagadka.

Sam już nie wiem, tam widać tylko tą jedną 2-pinową wtyczkę, innych nie ma.

Myślałem że to od ciśnienia w oponach

Pomyśl, koło się kręci, to kabel by się owinął :D

Czujniki ciśnienia w oponach są radiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REGULAMIN FORUM JANO MÓWI O ZASADACH WKLEJANIA ZDJĘĆ :D

 

Gdzie tutaj widzisz 2 piny???

 

co do czujnika, to każdy głupi wie, że w kole jest czujnik bezprzewodowy, ja myślałem raczej o odbiorniku, który powinien wg mnie być blisko koła.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra dość tych podjazdów i wycieczek osobistych. Temat wyjaśniłem w 2 i 4 poście, co jest potwierdzone w 6. Niepotrzebnie się produkujecie z nowymi pomysłami, domniemaniami i udowadnianiem sobie kto ma rację.

Zamykam, ale nie wygaszam, gdyż info takie może jeszcze być przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!