Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II 2004 - poranne problemy


Tomasz Skoczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forowiczów! Od pewnego czasu mam problem z moim samochodem(Megane II 2004 1,6 benz.). Po przerwie nocnej,podczas zapalania słychać jakiś warkot i czasami gaśnie silnik jeśli nie dodam gazu. Na pierwszych kilkuset metrach "nie ma ducha" i mimo naciskania pedału przyspieszenia-hamuje! Po rozgrzaniu wszystko mija jedzie normalnie,tylko sporo pali(wartości chwilowego spalania oscylują między 15 a 22 litry!).

W ostatnim czasie wymieniane były świece,kolektor ssący,czujnik ssania i ostatnio przepustnica.Nic to nie dało! Proszę o podpowiedź co może być przyczyną takiego zachowania samochodu? Będę wdzięczny za każdą sugestię! Pozdrawiam wszystkich "Meganowców"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie tankujesz? kiedy wymieniales filtr paliwa, powietrza?

co do spalania to w czasie przysieszania 22L/100km to w benzynie norma. 1.8L w laluni ciagnie nawet 30 jak zechcesz :mrgreen: w benzyniaku kazde nacisniecie gazu daje takie wyniki, moze wczesniej nie zwracales uwagi? ja w 1.5dCi normalnie w czasie przyspieszania mam 12-17L/100km, choc srednie w miescie wychodzi 5.8L/100km.

 

sprawdzales bledy w kompie? probowales odpiac aku na 10min (reset bledow), podpiac spowrotem i wrocic rano i sprobowac zapalic?

 

mozesz zrobic test zegarow, wtedy na wyswietlaczu pojawia sie bledy z kompa.

-wsadzasz karte w czytnik

-wciskasz i trzymasz guzik kompa

-wciskasz i trzymasz guzik start az... sam zobaczysz :)

-puszczasz wszystko

guzikiem kompa przeskakujesz miedzy opcjami/ekranami. resetem licznika wychodzisz z tego trybu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie chce tutaj w blad nikogo wprowadzac ale jak widze ze kolega ma 1.6 16V z 2004 roku to nasowa mi sie tylko i wylacznie jedna rzecz:( Jest to kolo faz rozrzadu. Jest to problem 100% silnikow 1.6 16V w megane II ktore znam. Nie trzeba szukac daleko jakies 2 tygodnie temu byly 2 tematy na ten temat. Ja mam takie objawy ze silnik gasnie i slychac metaliczne dzwieki z silnika:(

 

 

P.S

Jestem posiadaczem trzeciego renault. Dwa posiadam aktualnie ale za ta Megane nigdy juz nie chce slyszec o Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracie to norma w tym modelu... możesz szukać pomocy i na urządzeniach diagnostycznych i u typowych mechaników ale... prawdą jest że piętą achillesową tego silnika jest koło zmiennych faz rozrządu... jeśli podczas porannego odpalania słyszysz niepokojący dźwięk to masz jak w banku, że zaczęły się z nim problemy, no i z czasem będziesz to słyszał za prawie każdym odpaleniem, nie tylko tym porannym. Ja tez mam problem z gaśnięciem wozu po odpaleniu (no chyba że potrzymam go troszkę na gazie) i sugerowano mi na tym forum sprawdzić czujnik położenia wału... niestety bez efektu, a komp wykazuje uszkodzenie czujnika cieczy (choć nie wiem czy ma to jakis wplyw ze sprawa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!