Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z dieselkiem :(


owcza_bee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukałem na forum ale żaden przypadek nie pasuje do mojego :/

Renault Megane Hatchback 1.9 D eco, 64 KM, 1997 r, przebieg 198900 km

A mianowicie chodzi o to że przy temp. (-5,-10) autko ciężko zapala.

Wymieniłem akumulator, Sprawdziłem przewody i świece i teoretycznie wszystko działa, lecz autko na zimnym silniku bardzo ciężko pali.

Kręcę i nieraz bendix zeskoczy. Ale silnik łapie ale nie chce odpalić. Po kilku próbach w końcu zapala i przez pierwsze 10-25s silnik chodzi nie równo.

Później już normalnie, a wręcz idealnie. Nie wiem o co chodzi proszę o pomoc :D

Z moich obserwacji wynika że:

-rozrusznik mam do wymiany raczej na pewno

-Podejrzewam że świece też muszę wymienić lecz te co mam są dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga??

a jak to sprawdzić ??

kolega wyżej się stara, by Ci udzielić pomocy a Ty go przedrzeźniasz, ładnie to tak??

 

Dodano: 21 sty 2013 - 19:57

sorry nie chciałem :D

 

Dodano: 21 sty 2013 - 20:24

Pomoże ktoś młodemu kierowcy

;)

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od rana go nie odpalałem Silnik jest mega zimny, i zrobiłem tak jak mówisz "mariusz325" pod pompawałem paliwa aż gruszka stała się twarda i już nie pompowała. I za 1 razem po chwili kręcenia załapał ;) leczchodził nie równo to pod pompowałem jeszcze 3x i zaczoł chodziś równo. Jak myślicie co należy teraz wymienić, zrobić, naprawić ??

I zacznij pisać w naszym języku ponieważ takowy na forum obowiązuje :D

Zanim wyślesz, przeczytaj, popraw a dopiero potem naciśnij wyślij. ;)

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić świece prawdopodobnie któryś z cylindrów nie przepala paliwa, lub co gorsza któryś z tłoków nie ma odpowiedniej kompresji rano ponieważ cały film olejowy ścieka z pierścienia kompresji i dlatego nie przepala. Do sprawdzenia na pewno świece a jak to nie pomoże to kompresja też zawsze warto wiedzieć w jakim stanie silnik jest :D

Edytowane przez ...OSA...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdzę. Dzisiaj pojawił się nowy problem, a mianowicie jak jechałem do pracy to po ok 15 km jazdy auto zaczęło przerywać i gasnąć. Ale jakoś nim dojechałem. Mam pewną hipotezę. Czy jest możliwe że paliwo mi zamarzło w filtrze ? I zmniejszyła się przepustowość filtra ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!