Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spryskiwacze


art

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno coś mi się popsuło w spryskiwaczach ;/ w tej chwili to masakra, tyle syfu leci na ta przednia szybe ze czasem nic nie widzę :/ Opis problemu: każdy spryskiwacz ma dwie dziurki, ze wszystkich dziurek płyn pryska, ale tylko z jednego poprawnie, tzn strumieniem, który uderza o szybę, reszta po prostu wylewa się i leci po masce. Wie ktoś czego to moze być wina ? Ciężko to naprawić ?

 

Korzystając z okazji chciałbym się zapytać:> Wczoraj naszła mnie taka refleksja, jadąc wieczorem. Bo na kierowców jest nakładane tyle praw żeby było bezpieczniej itd, a może tak zrobić to i z pieszymi ? Myślę tutaj o jakiejś opasce na rękę np koloru pomaranczowego, srebrnego ?? i byloby to obowiazkowe wsrod pieszych, poruszających się po zmroku :) nie myślę tutaj o miastach, ale o innych drogach, co wy na to ?

 

 

pozdrawiam Art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś się przytkało, spróbuj przeczyścić za pomocą cienkiego drucika, a potem ustaw odpowiednio dysze.

Odnośnie opasek odblaskowych jestem całkowicie za. Zarówno dla pieszych, jak i dla rowerzystów. Widziałem jednao też pozytywne przypadki. Jadąc w nocy przez Kozienice do Wawy widziałem kilku rowerzystów, którzy oprócz standartowego oświetlenia mieli zamontowaną z lewej strony kierownicy listewkę dł. ok 0,5 m z czerwonym światłem na końcu wystającą w kierunku środka drogi :) Takiego gościa trudno nie zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki to jestem zmuszony kupić sobie takie dysze, może te jakoś wyciągne, przepcham i może będzie działać a jak nie to nowe. korzystając z okazji, to zapytam jeszcze o to : otóż temperatura silnika wynosila tą jedna kreseczke na skali, moze troche powyzej, i nie bylo za cieplego powietrza z nawiewu ;/ takie letniawie. na polu bylo -6, dodam jeszcze że rzadko mi się zdarza zeby mi się silnik zagrzal powyzej tej kreski, sporadycznie zagrzeje go az do drugiej, czego to wina slabej cieplosci powietrza ? :>

 

pozdrawiam art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem cos jest nie tak .. poszperaj na forum pod kontem "ogrzewania" ... przerabiałem to ostatnie dwa dni ... ale tem. max do 2 kreski ??? .. dojeźdasz do pracy 2 km ??? ... ja w tej chwili mam cos zrypane i tem. wacha sie miedzy kreskami krytycznymi i 4 kreską ... a zawsze miałem w okolicach trzeciej i tak ponoc jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ;pp wczoraj byłem w krakowie, ponad 100 km jazdy, w tym stanie w korku, silnik pracowal ponad 3h non stop :) ale poszukam tak jak mowisz, ja tak zawsze mam, na takim poziomie, raz czy dwa mialem przy trzeciej kresce jak bylo +30 pare na polku, ale zaraz sie silnik ostudzil

 

pozdrawiam art

 

 

P.S przenoszę temat tam gdzie jest jego miejsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj spryskiwacz zachowuje sie jak impotent w chwili gdy zrobi sie zimno, po prostu leci z niego tak, ze ledwo dolatuje do szyby, w lato leci na dach a nic nie zmieniam w dyszach, nie wiem dlaczego, moze p oprostu plyn do spryskiwacza jest za gesty i pompka nie daje rady.

 

Poza tym w mojej megance leca chyba 4 strumienie a chcialbym zeby np. sie rozpylal plyn, da sie to jakos zrobic?

 

[ Dodano: 2007-11-19, 20:06 ]

PS: art masz do wymiany termostat (koszt 30 zl za czesc) i/lub czujnik temperatury plynu chlodniczego - pisze, bo masz prawie ten sam problem co ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spryskiwaczy to Prezes ma racje. Ja przez 2 miesiące co tydzień przepychałem i nie wiele pomagało. Według mnie to wina najtańszych płynów. Ja mam na całym wlewie do zbiorniczka niebieski osad to nie ma sie co dziwić że i dysze zapchało :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde wszyscy maja problemy ze spryskiwaczami mi juz wogole nie dzialaja sprzodu i z tylu, pompa pracuje i nic nie leci a na poczatku jak włączalem na tyl to przod mi chlapal :) :) :) ale jade do auto reno w krakowie to oni moze dadza rade, swieci mi jeszcze lampka caly czas w bagzniku brak mi prawego stopu i na klapie, w srodku swiatlo mi nie dziala i drzwi pasazera sie nie otwieraja :) :) :) wszystko umarlo tydzien temu jak przyszedl przymrozek, zygac mi sie chce :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!