Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Korozja w poliftowej Coupe?


jakubbob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D

Oglądałem wczoraj Megane Coupe z 1999r (po lifcie).

Auto jest tańsze od podobnych egzemplarzy przynajmniej o 2 tys, coś za coś - ma problemy z korozją. Nadkola kwalifikują się już do wymiany, ale ten problem dotyczy całego auta: klapa bagażnika, drzwi itp. Dziwi mnie to, bo z jedej strony auto jest ocynkowane, a z drugiej nie potrafię sobie wyobrazić dzwona po którym cały samochód wymagałby klepania.

Nie skreślam jej bo poza blachą jest dobrze utrzymana i ma autentyczny przebieg. Nawet jeśli doliczę do ceny naprawę nadkoli, to ciągle jest to okazja.

Wszystkie elementy (poza listwami na dachu, ale to przypadłość tego modelu) wyglądają na dobrze spasowane i nie różnią się kolorem.

Myślicie, że warto jechać z nią do serwisu, czy raczej sobie odpuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadkola można by jakoś wytłumaczyć, ale skąd korozja na drzwiach, klapie itd? To są elementy zewnętrzne i ich naprawa jest w miarę łatwa do zrobienia, ale co jesli to samo dotyczy podłogi i reszty blach?

Poliftowe coupety nie powinny mieć problemu z korozją, no chyba, że korozja maski, którą widać na krawędzi pod emblematem, widoczne od wewnętrznej strony. To dotyczy wszystkich meganek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poliftowe coupety nie powinny mieć problemu z korozją

No nie wiem, jak byłem na etapie kupna samochodu to oglądałem Cupetę też z 1999 roku i błotniki miała w takim stanie, że ile bym chwycił to tyle bym urwał gołą ręką, korozja była też w paru innych miejscach, ale auto było ogólnie zaniedbane, chociaż przez telefon "igła". Ja bym na Twoim miejscu odpuścił i poszukał czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem,

ale ja wiem :D z coupetami mam do czynienia od 2007 roku i sporo ich oglądałem, widziałem, clipowałem. Do tej pory oglądam się za każdą spotkaną po drodze - chyba takie zboczenie zostało.

Przed liftem było cienko z zabezpieczeniem antykorozyjnym. Dotyczy to też początkowych modeli po licie, bo budy były delikatnie zmienione, jednak podejrzewam, że sporo miały wspólnego z tym sprzed liftu (np. mocowania przednich rozpórek na przednich kielichach - to samo w reszcie meganek). Trudno jest u nas kupić zdrową coupetę, zazwyczaj właścicielami są młodzi ludzie, którzy uczą się jeździć, albo ważniejszy dla nich jest montaż spoilerów i neonów, zamiast naprawa mechaniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

http://allegro.pl/megane-coupe-1-9-dti-klimatyzacja-serwis-lift-i2974850032.html

To ta coupe, ale na zdjęciach nie widać w jakim jest stanie...

Możecie poradzić jeszcze na co zwracać uwagę? Będę wdzięczny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach nie wygląda źle, ładnie można się nabrać :D

Widac od razu, że to początek liftu. Lusterka ma jeszcze ze starej budy, widoczne mocowania przedniej rozpórki na kielichach (wspominałem o tym wcześniej).

Tylna klapa chyba jest w innym odcieniu, do tego brak emblematów z tyłu (tam często korozja się pojawia). Brak oznaczeń silnika na przednich błotnikach. Klamki w tej wersji powinny być raczej czarne. Nakładki, które są z przodu na progach nigdy nie były w kolorze, zawsze czarne - na 100% sa malowane (ja u siebie też je polakierowałem bo wyglada to estetyczniej).

 

Moim skromnym zdaniem, auto było juz wcześniej ratowane przez blacharza, nie udało się, teraz znowu wychodzi rdza, więc sprzedający chce się pozbyć problemu, dopóki fura na zdjęciu dobrze wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02 podbudowałeś mnie ;) sam mam w meganie na rancie maski, jak otworzę czyli od wewnątrz korozję i tylko tam, cała buda ideał, więc może moja nie miała dużych przejść w tym temacie :D

a co do powyższej megany wszystko opisany i jak kolega powiedział, ciężko znaleźć coś konkretnego, rok temu też szukałem i nie znalazłem, i kupiłem to co uważałem za najlepsze, czyli zwykłą i do tego dCi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem zakładać nowego tematu, ale proszę jeszcze o ocenę tej meganki:

http://allegro.pl/renault-megane-coupe-1-9-tdi-2000r-i3005899596.html

Widzę, że nie jest bezwypadkowa, ale Scenic którym jeżdżę był prawie cały lakierowany i nie uważam tego za ogromną wadę.

Wiem, że cena jest dość niska, ale uważacie, że warto?

Widzicie coś co dyskwalifikuje tą Megankę? Nie chodzi mi o inny odcień lakieru, a o poważniejsze wady.

Z góry dzięki za pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!