Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic czy Punto II?


Luke16

Rekomendowane odpowiedzi

Po tym jak rodzice kupili Scenica i ja na niego zachorowałem... Trochę nim wyjeździłem i bardzo przypasowało mi to autko ... Na chwilę obecną mam punto II, które nie ukrywam też lubię :) Jak myślicie czy początkująca kobieta dała by sobie rade parkować Szczeniakiem i jeździć? Ogólnie jak na razie nie mam dzieci i najczęściej jeżdże sam a kobieta od czasu do czasu ale jeździ :) Jak myslicie warto kupić Scenicka zamiast Punto II?? Silniki jakie wchodziły by w rachubę to albo 1.6 16V albo 1.9DCI kupowałbym osobiście z Niemiec - mam rodzinę ... Przebieg roczny do 10 tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobieta a kobieta to dwie różne osobowości, co lubi jedna zazwyczaj jest nie do przetrawienia przez drugą, szczególnie jak są koleżankami.....

Trudno tu domniemywać czy sobie da rade ze sceniolem. Niektóre dają radę, niektórym słupki z boku wyrastają i auto zawieszają na progu....

Moja przykładowo prawko posiada już kilkanaście lat, a w każdym aucie jakie miałem i mam, najlepiej czuje się na fotelu obok kierowcy. Na szczęście nie pomaga prowadzić auta, jeśli by swoje wtrącała, to E-karta na MPK byłaby często użytkowana....

Skoro masz sceniola w rodzinie, to napisz oświadczenie że w razie "W" pokrywasz wszystkie koszty, czy nawet kupujesz nowsze auto i wypożycz sceniola do testów dla swojej kobiety. Sama oceni czy to auto jej pasuje, a i Ty będziesz widział jak sobie z nim radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moja głównie jeździ jako pasażer ... a najlepiej jeździło się jej yariską na Lce ... Mi najlepiej jeździ się Vel Satisem :) Im większe autko tym lepiej... chciałem go zostawić ale kobieta zaprotestowała ... Ja dałem jej warunek że nie po to robiła prawka żeby nie jeździła ale niczym jej super nie idzie oprócz yariski :) Nie wiem czy nie lepiej jej będzie kupić Seicento :) :) A sobie Scenica :) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to Scenic jest jednym z najlepszych samochodów w kwestii widoczności jakimi miałem okazję jeździć (a trochę tego było). Przykładowo jak Laguną gdzieś cofam czy parkuję tyłem to trzeba w lusterka patrzyć, bo w tylnej szybie widać niewiele, natomiast w Scenicu jest rewelacyjne pole widzenia we widzenia we wszystkich kierunkach. W sumie jak widoczność jest jedynym problemem to bym brał Scenica, ja też lubię nim jeździć, tylko 5-tka jak dla mnie za daleko, poza tym rewelacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat miał punto 2003 r i jak się na scenica przesiadł 2000r to mówi ze nie widzi lepszego auta jako rodzinnego. Scenic jest wygodny przestronny i pojemny (brat ma dwa foteliki z tyłu), a punto było zdecydowanie za małe dla rodziny 2+1 dlatego sprzedał je i kupił scenica w 1.9DCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

pasek dlatego zastanawiam się mocno nad Scenickiem bo tak czy siak został by u mnie minimum na 3 lata, rodzicie też się w nim zakochali nawet po przesiadce z Laguny ... Tutaj widoczność jest świetna to fakt :) Najwyżej kobiecie zamontuje czujniki cofania ;)

 

Dodano: 28 lut 2013 - 19:55

Punto sprzedane... Właśnie wróciłem z Niemcowni ... No po prostu jestem w szoku... Nic konkretnego akurat nie było :/ Wszystko w komisach i ceny wyższe niż w PL .... Chyba zostaje mi Francja albo zostane na jakiś czas ze Seicento ... :/ Ja ogólnie nie mam ochoty na Scenica :) wolałbym coś co ma min ze 150KM :P :P :) Bo nie ukrywam daaawno nie pośmigałem sobie szybciej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!