Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przegląd na 90 tyś km


bogdanskiw

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Megan (chyba II ?) 1.6 2002r K4MA z klimą i minie 5 lat. Czy może mi ktoś odpowiedzieć co zrobić na przegląd ( czy płyny wymienić, czy dolać i jaki), co to jest pasek akcesoriów,ile to kosztuje i czy wymiana musi być razem z rozrządem. Wdzięczny byłbym za namiar na nowe, tanie części Pozdrawiam - Bardzo ciekawe Forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek akcesoriów to napewno pasek klinowy napedzający alternator, klime, pompe wspomagania....i nie ma nic wspolnego z paskiem rozrządu.

Po 5 latach i przebiegu 90tys km. obowiązkowo wymień rozrząd. Ja przy okazji wymieniłbym jeszcze pompe wody.

Należałoby też wymienić już płyn chłodniczy i hamulcowy.

Ceny czesci zalezą do tego jakie wybierzesz. Nie kupuj tylko w serwisie bo przepłacisz kilkakrotnie, ale nie kupuj tez lichych podróbek. Mysle, ze cały przeglad wszystkiego powinienes zmiescic sie do 1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKUJĘ :mrgreen:

Czy pompę wodną trzeba wymieniać z rozrządem czy to osobna operacja niezależna od roarządu

Czy trzeba zrobić coś z klimą np. uzupełnić (wymienić) płyn, zmienić pasek czy coś innego (działa obecnie poprawnie) ,bo w serwisie za sam przegląd chcą 120 zł.

pozdrawiam W. Bogdański

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wody napędzana jest paskiem rozrządu wiec wymieniasz ja przy okazji. Poprostu odkrecasz starą i przykrecasz nową.

O klimie z pewnością opowiedzą Ci koledzy, ktorzy ją użytkują. Z tego co ja wiem, to uzupełniasz tylko stan środka chłodzącego, odgrzybiasz i aby zawsze byla sprawna powinieneś ja kilka razy w miesiącu załączyć nawet bez potrzeby.

Stan pasków klinowych możesz ocenić wizualnie. Jeżeli nie sa popękane, rozwarstwione to nie musisz wymieniać. Chyba że chcesz miec spokój na następne kilka lat. Ceny pasków nie są duże.

Moje prognozy kosztowe /1000zl/ obejmują wszystko.....części i robociznę.

W serwisie zawsze przepłacisz kilkakrotnie. Nie zawsze z gwarancją, ze zrobią dobrze.

 

I jeszcze raz apeluje.......NIE KUPUJ PODRÓBEK. To zawsze zemsci sie na Tobie. Kupuj części tylko dobrych, uznanych firm, czyli tzw. zamienniki. W każdym dobrym sklepie mają katalogi zamienników i udzielą Ci dobrych rad.

Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny czesci zalezą do tego jakie wybierzesz. Nie kupuj tylko w serwisie bo przepłacisz kilkakrotnie, ale nie kupuj tez lichych podróbek

gdzie w takim razie i jakie można dostać części do Megane II. Sorry ale kupiłeś coś do tego auta poza ASO, czy tylko powtarzasz wytare "prawdy".

Poza używkami na rynku nie ma zamienników - a jeśli sa oświeć mnie gdzie (zobaczę ile "przepłacilismy") :mrgreen:

 

Z tego co ja wiem, to uzupełniasz tylko stan środka chłodzącego, odgrzybiasz i aby zawsze byla sprawna powinieneś ja kilka razy w miesiącu załączyć nawet bez potrzeby.
a filterek to się sam zmieni :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz znależć w Swojej okolicy prywatny dobry sklep z czesciami samochodowymi. Teraz praktycznie kazdy jest w stanie wszystko Ci sprowadzić. Mowisz jakiej czesci poszukujesz, a szef sklepu w katalogach firm szuka odpowiedniego zamiennika i sam podpowie Ci, ktory jest dobry. Np. pasek rozrządu firmy Geates to praktycznie ten sam co oryginalny, tylko nie ma nadrukowanego znaczka Renault. Ten bez znaczka kosztuje około 80 zł, a taki sam ze znaczkiem w serwisie nawet 3 razy drozej. I tak jest z każdą czescią.

Jezeli bedziesz mial problemy z jakąś częscią zawsze mozesz zapytac na forum i pomozemy Ci znależć zamiennik.

Ja wszystko kupuje poza ASO i zareczam Cie, ze sa to czesci wysokiej jakości.

Praktycznie kazda część ma swoj zamiennik. / nie myl zamiennika z podróbką/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ janksz

1. Do Megane II jeszcze nic nie ma w zamiennikach (nie mówię o paskach czy klockach - to robili nam w ramach przeglądów i może faktycznie płaciliśmy więcej, ale mielismy spokój) - zdziwię się jak będzie pompa wody. Ja poza ASO szukałem banałów - chlapaczy - ale ładnych i linki fotela. NIE MA :!: nie będzie. - tylko ASO.

2.

Jezeli bedziesz mial problemy z jakąś częscią zawsze mozesz zapytac na forum i pomozemy Ci znależć zamiennik.
wiesz ostatnie 2 lata odbudowywałem Toyote z 1978r uwierz na słowo, że wiem jak szukac części 8-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli moje podpowiedzi sa dla Ciebie nieistotne, zawsze możesz je zlekcewaźyć. Nie ma obowiązku korzystanie z nich. Nie sadze,aby wszystkie czesci w Megane II były prototypowe. Konstrukcja jak kazda inna. Jest conajmniej kilka firm produkujących dobre pompy wody, a co do chlapaczy to masz racje. Ale czy akurat o takich czesciach piszemy? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ponieważ niedawno sam szukałem części do MII to mam pewne doświadczenie. Faktycznie zamienników do tego samochodu jak na lekarstwo, ale nie trzeba być skazanym na ASO i można kupić w niektórych sklepach specjalizujących się w częściach francuskich (np tu: http://www.jadexim.com.pl/) oryginalne części za ok. 1/2 ceny ASO (np. poduszka silnika - w ASO 405zł, u nich - 225 :shock: ).

Reasumując: dostęp do części jest nieco utrudniony ale możliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Panowie Pokój Między Cheścijany takie fajne forum, a tak :evil:

Dzięki za pomoc :mrgreen: i polecam się na przyszłość

Z mojego ostatniego doświadczenia wynika tyle:

cena orginalnego rozrządu 700zł -ASO, w sklepie internetowym do francuzów 298zł.(ten sam rozrząd)

Znalazłem faceta wystawia na allegro (nik auto-wojcik ) za wszystkie części 700zł.

ALe moje ASO jest szczególnie drogie

Trzymać się chłopaki ciepło, bo wiosna idzie i bez pyskówek, bo co będzie na zlocie :)

pozdrawia belfer W.B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że i tak można było jeszcze taniej. Pół roku temu za wymiane rozrządu /pasek, napinacz, pompa wody, robocizna/ zapłaciłem mniej niz 400 zł.
ale MII jest dośćkapryśne/wrażliwe i byle kowal nie powinien go ruszać 8-)

Poza tym ustalmy jedną rzecz - masz nowoczesny samochód - musisz mu zapewniź odpowiednią obsługę - a to kosztuje. Życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że i tak można było jeszcze taniej. Pół roku temu za wymiane rozrządu /pasek, napinacz, pompa wody, robocizna/ zapłaciłem mniej niz 400 zł. Najlepiej jest poszukac dobrego mechanika i trzymac sie tylko tego jednego. Powodzenia życze.

Tylko części do starszej Megane są o wiele tańsze i jest dużo więcej zamienników (np opisywane wyżej poduszka silnika do MI kosztuje ok. 100zł i jest dostępna praktycznie wszędzie), a niektóre warsztaty "nie dotykały" jeszcze MII więc i naprawa będzie droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!