Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zmiana biegów - śmierdzi


mentoras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz pierwszy.

Jestem posiadaczem Scenica '02 od początku grudnia '12. Od samego początku użytkowania auta pojawiał się problem w momencie, kiedy za kierownicę siadała moja narzeczona. "Nowe" auto, nie wyczute, przy ruszaniu auto gasło za sprawą elementarnych błędów(sprzegło+gaz). (Sprzęgło się nie ślizga, łapie w odpowienim momencie.) Następstwem tego nie efektywnego włączania się do ruchu :) był zapach spalenizny w kabinie. Objawy te nie pojawiają się podczas dłuższych podróży, płynnej zmiany biegów - normalnym użytkowaniu jedynie tylko w przypadku opisanym powyżej. O odpowiedz zgłaszam się grona forumowiczów- czy to przypala się sprzęgło i co to oznacza (jego koniec?) ?

Edytowane przez mentoras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjade do warsztatu, zobacze jakie wnioski padną po tej wizycie. Wole dmuchać na zimne, bo niech tak mojej kobiecie zdarzy się jeszcze to kilka razy i może się okazać że sprzęgło ugotowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ty jedziesz i wszystko jest jeszcze ok..i nie staje się to normą ..to pewnie nic sie takiego nie dzieje.. chyba że masz jeszcze jakieś inne objawy?skoro sprzęgło Ci się nie ślizga..i pewnie też nie szarpie przy ruszaniu, to nic sie jeszcze nie dzieje..zabierz lepiej tą swoją kobietę na mały kurs żeby się nauczyła.. :) jeśli chcesz przedłużyć żywotność tego sprzęgła oczywiście.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ciotka załatwiła sprzęgło w swojej RAV4 podczas jednego wyjazdu z garażu...można? A no można.

Naucz po prostu ją używać sprzęgła...niech nie piłuje tego samochodu...

Kilkukrotne przypalenie sprzęgła może skutkować zużyciem jego w trybie natychmiastowym.

Tu możesz poczytać trochę o spaleniu sprzęgła...

Objawy zużycia sprzęgła

Edytowane przez Strenault
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

dziś moje auto padło. chciałem ruszyć na skrzyżowaniu nagle usłyszałem lekki stuk i auto nie jedzie. silnik normalnie pracuje, sprzęgło na swoim miejscu, biegi wchodzą, mimo wszystko nie chce jechać... czy to może być sprzęgło? ewentualnie jakieś propozycję usterki?

 

upd: a może przegub?

Edytowane przez mentoras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokładnie to ta usterka. Przy okazji wymieniam olej w skrzyni biegów. Mój Scenic to Ph II i kupuje NFJ 75W80, z tego co się orientuje to wchodzi go ok 3,3 l (???). Ktoś może zweryfikować te informację... Sugerowałem się postami z forum, ale już mam mętlik w głowie, nie mam auta pod domem a pierwsze co bym chciał sprawdzić to model skrzyni.

 

Kolejna sprawa, to to że jeżdżę na oleju silnikowym Mobil 1 (15W40). Słyszałem że to źle, wręcz bardzo źle, bo olej nie ma jakiegoś atestu, spełnionej normy wymogów dCi (chodzi o producenta) i że powinienem lać 5W40, bo turbina bo to, bo tamto... Chciałbym te informację zweryfikować i zebrać w całość bo ilu użytkowników tyle opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wchodzi go ok 3,3 l (???)

To zależy od rodzaju skrzynki, która jest u Ciebie, ale o ile się nie nie mylę to wchodzi 3-3,5 l

Dla diesla z turbiną lepszy były 5W40. Zresztą są tematy o olejach poczytaj sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!