Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działa prędkościomierz i licznik przebiegu km 1.9dTi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Napoczątku pozdrawiam wszystkich użytkowników trego forum gdyż jestem nowy. Mam taki problem z moją megii ph.1 2000 r. po liftingu z silnikiem 1.9dTi 98PS, auto jest przywiezione z francji. Otóż przestał mi działać prędkościomierz, licznik przejechanych kilometrów i centralne zamykanie drzwi po przekroczeniu jakieś tam prędkości, jeszcze się działo coś takiego jak się hamowało to kilka razy zapalały się kontrolki SERV i ABS ale teraz wogóle się nie zapalają, i ABS raczej działa prawidłowo. Przeszukałem forum w tej kwesti i oczywiście znalazłem jakieś wskazówki z których skorzystałem ale nic nie było z tego trafione. Mam w związku z tym pytania:

1. czy w tej wersji auta też znajdóje się ów szeroko opisywany impulsator,

2. jeżeli tak gdzie on jest bo za nic go nie umiem znaleźć a wszystkie wskazówki gdzie on się znajduje jakie znalazłem na forum dotyczą się wersji benzynowych:-/ i nie ma to pokrycia z moim autem.

Jedynym czujnikiem jakim udało mi się znaleźć to jest od włączania świateł cofania któy jest przy półośce od strony kierowcy.

 

Proszę bardzo o pomoc bo mnie się pomysły skończyły i cierpliwość również.

Poprawiłem tytuł

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od początku;

1) tag tematu błędny, kolega nie odrobił lekcji; przeczytaj regulamin i zapoznaj się z tym

2) witamy się tu

3) SERV + ABS to zwykle wskazuje na problemy z tym układem

5) Ad1) nie ma czegoś takiego u Ciebie

6) Ad2) J.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sygnał" prędkości brany jest ze sterownika ABS. Na Twoim miejscu po prostu wyjął bym wtyczkę z pompy ABS wyczyścił i spryskał płynem kontaktowym, byle nie WD.

Jak zadziała to OK, jak nie to trzeba szukać dale, zwykle jest to problem z kabelkiem, ale nie zawsze.

Ale to wszystko jest na forum, wystarczy poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam wszystkich

Również mam problem w swojej megi z prędkościomierzem. Za radą z forum sprawdziłem kostkę przy bezpiecznikach z szarym kabelkiem i rzeczywiście był on urwany. Po połączeniu niestety licznik dalej nie działa dodatkowo wyświetlił się błąd ABS którego wcześniej nie było. Miał ktoś może podobny problem? Może ktoś coś doradzi?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze kabelki przy czujnikach ABS-u w każdym kole, któryś może być urwany. Warto ocenić dodatkowo stan pierścieni ABS-u, czy któryś nie jest pęknięty albo nie stracił jakichś zębów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz tylko ciekawi mnie dlaczego jak ten szary kabel był nie połączony to ABS działał, a teraz po połączeniu wywaliło mi błąd i nie działa prędkościomierz i ABS. Możliwe, że licznik robi jakieś zwarcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!