Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dzwiny zgrzyt przy odpalaniu


Winterfresh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś po przejechaniu około 3km zgaszeniu auta ( wyjście do sklepu ) Po powrocie i przy próbie odpalenia pojawił się zgrzyt przy naciśnięciu przycisku START. Przestraszyłem się i nacisnołem STOP. Ponownie spróbowałem nacisnąć START i ponownie usłyszałem zgrzyt ale auto nie odpalało.. Dopiero za trzecim razem odpaliło.. Teraz za każdym razem odpala prawidłowo.. Ale martwię się co to mogło być.. Wiem ze pół roku temu wymieniałem bendiks w rozruszniku, i wiem ze szczotek była połowa.. Możliwe ze to wina szczotek??? Proszę o pomoc i w diagnozie. Przy tym zgrzycie nie pojawił się żaden błąd i nie świeciła żadna inna kontrolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może bendiks był niepoprawnie założony? Robiłeś to sam? Nie chce kwestionować Twoich umiejętności jeśli robiłeś to sam ale nawet mistrz popełnia błędy :) Zajrzyj jeszcze raz w rozrusznik dla pewności. Jeśli wszystko działa dobrze będziemy problemu szukać dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bendiks zakładany był w serwisie zajmującym się Renault i Citroen. Dlatego uważam że był dobrze założony. Wiem że mechanik podczas wymiany stwierdził że do wymiany kwalifikuje się jeszcze szczotko trzymacz, ale to była kwestia 2 dni zamówienia i musiałbym zostawić na ten czas auto w serwisie. Bo stan szczotek to poniżej 50% Ale ze względu na to że samochód był mi potrzebny na dojazd do pracy zrezygnowałem z wymiany szczotko trzymacza. Do tej pory nie miałem problemu z rozrusznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co opisujesz to problem będzie raczej z rozrusznikiem. Może było to tylko chwilowe "zawieszenie" szczotek ale jeśli zdarzyło się to raz to raczej się powtórzy. Jak nie teraz to za kilka miesięcy wiec jeśli znajdziesz trochę więcej wolnego czasu podjedź z tym do mechanika i niech zrobi co trzeba zanim wszystko całkiem się rozleci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Niestety dzisiaj spotkało mnie to samo w Megance, mianowicie chciałem odpalić auto i jechać do domu po pracy (8 godz. stania na polu) lecz niestety po wciśnięciu przycisku usłyszałem tylko dość głośny zgrzyt i silnik zgasł... byłem przerażony tą całą sytuacją ponieważ autko mam ok. 3 miesięcy. Za drugim razem silnik już odpalił (na początku również był zgrzyt) ale już silnik chodził... Nie wiem czy to słynne KZFR, prawdopodobnie tak... Wie ktoś jak ewentualnie można sprawdzić czy to napewno wina KZFR?? żadnego błędu ani kontrolki mi nie wywaliło podczas odpalania, może jedynie od akumulatora?? mógłby być to wtedy problem z rozrusznikiem??

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mój przypadek to zaznaczam i powtarzam SILNIK NIE ODPALIŁ. Było tylko słychać zgrzyt ale nie odpalił i nie próbował odpalać. Przestraszyłem się i wcisnołem STOP. Za drugim razem było dokładnie to samo. Dopiero za 3 odpalił prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!