Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane GT line


fourier

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie, jako nowy użytkownik forum, chciałem się przywitać :)

Po 15latach eksploatacji Meganki I trzeba kupić coś nowego (stara dalej pozostanie w rodzinie). Wybór padł, tak jak kiedyś, na Megane.

http://otomoto.pl/renault-megane-gt-line-1-4-turbo-130-km-C25098008.html

http://otomoto.pl/renault-megane-gt-line-tce-130km-okazja-C26827543.html

Moje pierwsze pytanie- czy warto kupić wersje z linków? Samochód ma znowu służyć przez dosyć kilka lat i ma być mało awaryjny (w obecnym samochodzie koszt wszystkich „niespodzianek” przez cały czas eksploatacji wyniósł około 150-200zł).

Drugie pytanie- orientuje się ktoś czy jest możliwość „ściągnięcia” samochodu z jednego salonu do drugiego (w tym wypadku z Wawy na Śląsk)?

Edytowane przez fourier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza wersja dużo ciekawsza, bo ma nawigację i czujniki parkowania przód i tył z kamerą cofania. Do obu wersji trzeba doliczyć koszt montażu alarmu (chyba, że dobrze negocjujesz :-P)

Jeżeli chodzi o awaryjność to nie słyszałem o poważnych awariach w tym silniku, a śledzę na bieżąco, bo też przymierzam się do tego auta. Trzeba tylko pamiętać, że to silnik z turbosprężarką i należy odpowiednio o nią dbać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pakietem GT Line to bardzo fajne auto, ale musisz koniecznie wysłać rodziców na jazdę próbną. Auto to nie tylko pakiet stylizacyjny, ale przede wszystkim sportowe zawieszenie - obniżone i usztywnione. Prowadzi się rewelacyjnie, ale komfort jest mniejszy od zwykłej MIII. Nie warto dopłacać tak dużych pieniędzy do nawigacji i kamery, same czujniki z tyłu wystarczą. Salon może auto sprowadzić do siebie, ale doliczy koszt transportu do ceny.

 

PS.

Zarejestruj obecną Megane na stronie Renault lub w salonie wspomnij, że jesteś stałym klientem - dostaniesz ofertę na dodatkową gwarancję dla nowej Megane.

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auta nie ma w Twojej miejscowości to żaden problem (jeśli to auto nowe). Moje stało w centralnym magazynie :) nawet nie wiem gdzie, a przyjechało pod Legnicę. Po prostu spytaj się w Twoim salonie o to konkretne auto, które Cię interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za szybkie odpowiedzi :)

Meganka, którą mamy, ma bardzo miękkie zawieszenie i w zakrętach oraz przy większej prędkości lubi się giąć i pływać.

Z meganki III podoba nam się coupe, ale 5 drzwiowa daje większy komfort więc pomyśleliśmy o tym GT line.

Jeszcze jedna sprawa- orientuje się ktoś ile faktycznie pali ten silnik w tej "budzie"? Na forach są różne opinie- jedni piszą, że około 7-8l na 100km, natomiast drudzy wspominają o spalaniu w granicach 10l na 100km.

Co można jeszcze utargować w salonie? Dzisiaj wybieramy się do Bamarko do Bytomia (pierwszą megankę kupiliśmy w 1998r jak mieli jeszcze salon w Piekarach Śląskich).

Pozdrawiam

Edytowane przez fourier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik spali ile wlejesz :) Wszystko zależy od stylu jazdy. Mnie jak na razie udało się zejść na trasie do 6,2l/100 km (jazda zgodnie z przepisami, bez gwałtownych przyspieszeń i hamowań, na S8 i A4 105-115km/h). Zazwyczaj mieszczę się ze średnim spalaniem w 7,5l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik spali ile wlejesz :)

Stara zasada :)

Rodzice raczej jeżdżą przepisowo i bez szaleństw, więc chyba nie będzie źle.

Jeszcze raz dziękuję :P

 

Dowiedziałem się że oba samochody z linków zostały sprzedane (z tego ten lepiej wyposażony był samochodem DEMO, a nie ma o tym nawet info w ogłoszeniu).

Jazda testowa 1.4 Tce- silniczek całkiem całkiem (chociaż do M5 mu daleko :P ).

Z samochodów z rocznika 2012 zbyt wiele nie zostało- jest fajne coupe, ale ma być 5 drzwiowe więc odpada.

"Bamarko" zaoferowało autoalarm, natomiast "Dąbrowscy" w Zabrzu autoalarm, dywaniki i "jeszcze coś Pan od nas dostanie" (może uda mi się dostać zimówki).

Jeśli coś w sprawie jeszcze ruszy do przodu to dam znać :P

Edytowane przez fourier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest ten problem, że w Polsce nie ma już nic z GT line z 2012r. i chyba zdecydujemy się na 2013r. Znowu jest kolejny problem- jako że nie ma nic z 2012r. to jeszcze nie opłaca się brać nowego, myślę że później (sierpień, wrzesień) będzie można zamówić z większą zniżką. Jak sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie wie co zaoferuje RP. Może będzie miało tak mało saochodów na stoku, że nie będzie żadnych dodatkowych bonusów. Ostatnio polityka RP polega na produkcji samochodów pod klienta (na zamówienie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie udało mi się wynegocjować: autoalarm, dywaniki, dodatkową wykładzinę do bagażnika i rabat na komplet opon zimowych. Miał/ma ktoś z Was opcję dodatkowo przyciemnianych szyby z tyłu? Jeśli tak, to jak bardzo są przyciemnione (mam nadzieję, że nie tak, jak niektórzy mają w e36 że nie wiadomo, czy to lakiernik się nie zagnał przy malowaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego gorzej wyposażonego ja Ci podkradłem :) Co do przedłużanej gwarancji i rejestrowania sie na mojerenault.pl + dodawanie tam starszej renowki to powiedziano mi w salonie, że jeśli korzystało się z innych promocji (jak np duży rabat) to nie da się kopić gwarancji w formule ZEN w promocyjnej cenie (obecnie mojerenault.pl oferuje mi za 1399 zł). Swoje drogą w salonie powiedziano mi, że do promocyjnej ceny wystarczy posiadać renault (nie koniecznie być jego pierwszym właścicielem) a Renault Polska twierdzi, że trzeba było zakupić auto w salonie :>

 

--

GT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w poniedziałek napisali mailowo, że samochodu już nie mają na stanie. Z tego co wiem, to ten Twój był nowy, natomiast ten lepiej wyposażony (inny salon) jeździł jako demo :) Ogólnie od poniedziałku nie było w Polsce dostępnego ani jednego nowego samochodu z GT Line z 2012roku.

Różnica w cenie, w porównaniu z tamtym, wyniosła około 6,5k. Dorzucili: alarm, komplet dywaników, jakąś tam wykładzinę do bagażnika i rabat na zimówki.

 

PS. Podeślij jakieś fotki :) Ile miał przejechane na liczniku?

Edytowane przez fourier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dąbrowscy dali więcej, więc trzeba odwiedzić lub zadzwonić do bamarko i się tym pochwalić, powinni próbować ich przebić :)

Można wtajemniczyć w negocjacje jeszcze jeden salon. Znajomy w sierpniu kupił DYNAMIQUE za cenę niższą niż na dzień dobry wołali za EXPRESSION. Negocjował między Dąbrowskim w Zabrzu a Pietrzakiem w Świętochłowicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!