Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane GT line


fourier

Rekomendowane odpowiedzi

Ja negocjowałem między czterema salonami- Bamarko Bytom, Dąbrowscy w Zabrzu, Auto-Efekt Wieczorek Tarnowskie Góry oraz... Decar Warszawa.

Z tego:

- Decar- najpierw pracownik poinformował mnie, że samochodu z aukcji już nie ma, że mieli go jako demo aby pokazywać klientom jak może wyglądać megane, a aukcja została jako przynęta, obiecał zrobić podobnie atrakcyjną ofertę jak na aukcji ale cena była najwyższa. Jak chciałem żeby dorzucił chociaż alarm to powiedział że nie może, ale da mi przedłużoną gwarancję. Dużo gadki że dodatkowa gwarancja mi się przyda itp itd. (chyba 10min o tym nawijał).

- Wieczorek- informacja że RP daje w tym momencie 5k rabatu (wszystkie inne salony twierdzą że 6 ) jakiś dodatkowy rabat od siebie (salonu), do tego alarm i rabat na zimówki. Konkretne odpowiedzi na konkretne pytania związane z samochodem (spalanie, turbo i że musi się zagrzać i wychłodzić po dynamicznej jeździe, awaryjność silnika, różnice pomiędzy wersjami itp.)

- Bamarko- na początku dosyć konkretna rozmowa na miejscu, rabat RP 6k do tego rabat od siebie i autoalarm. Po rozmowie telefonicznej i poinformowaniu, że jeden z salonów daje większy rabat i więcej "gratisów" sprzedający poinformował że za chwilę oddzwoni- rabat zmalał jednak za to był alarm, dywaniki oraz rabat na opony. Niestety ale po dwóch próbach już nie mógł/chciał zejść niżej. Fajna rozmowa ze sprzedającym, dobry kontakt telefoniczny, konkretne i prawidłowe odpowiedzi na moje pytania (spalanie, awaryjność itp widać, że facet się orientuje w temacie i zależy mu na kliencie). Po samym zobaczeniu aukcji, które zamieściłem w pierwszym poście poinformował mnie, że tych samochodów już raczej nie ma i że to raczej wabiki innego salonu (jak kolega wyżej napisał, jeden jeszcze jakiś czas temu był)

Dąbrowscy- mimo że sprzedawca w podobnym do mnie wieku (może młodszy) to dosyć dobrze orientuje się w sprzedawanych przez siebie samochodach (zorientował się nawet o jakim samochodzie w kolorze różowym mówiłem przy okazji walentynek ), bezproblemowy kontakt nawet przez maila, elastyczność w podejściu do sprawy rabatów, jako pierwszy zaoferował jakieś "gratisy".

 

Ogólnie termin zakupu samochodu z tego roku i możliwość rabatów na nowe samochody jest teraz chyba najgorsza, ale myślę że i tak nie ma źle.

 

Dodatkowo oprócz Meganki oglądaliśmy kilka innych modeli- np. nowy Auris 1.6 Valvematic w podobnej konfiguracji wychodzi około 75k (wersja dynamic), niestety wnętrze jakieś takie... hmmm brat określił kratki z nawiewu, że wyglądają jak z Golfa III. Najlepszą alternatywą jeżeli chcemy kupić coś nowego i wytrzymałego ale niekoniecznie sportowego jest... RAV4 w wersji sprint, która w podstawowej wersji kosztuje około 82k (rabat 600zł w porównaniu ze wcześniejszą ceną).

Mama zakochała się w nowym Clio w tym czerwonym cukierkowym kolorze (krwistym) i musiałem ją na siłę przekonywać, że zakup tego samochodu ma sens dopiero za jakiś rok (choroby wieku dziecięcego).

Edytowane przez fourier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg gdy wyjeżdżałem z salonu to było 5 albo 7 km (nie pamiętam, ale na pewno nie 0 :>).

No przecież auto jakoś musi opuścić linie montażową na kołach, wjechać na lawetę i z niej zjechać. :) I stąd ten przebieg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich ponownie :)

Jutro mam do zobaczenia samochód. Warto brać coś takiego?

 

"UMOWA SERWISOWA MOJE PRZEGLĄDY

Umowa serwisowa MOJE PRZEGLĄDY to umowa, która obejmuje obsługę serwisową w ramach programu przeglądów. Czas trwania usług w ramach Umowy Serwisowej MOJE PRZEGLĄDY wynosi do 4 lata licząc od daty wydania samochodu lub do osiągnięcia maksymalnego przebiegu 80 000km. Oferta w cenie 299zł* jest dostępna tylko dla stałych Klientów zarejestrowanych na portalu Moje Renault, po okazaniu wydruku niniejszego vouchera.Voucher nie łączy się z innymi ofertami, promocjami i rabatami. Oferta ważna do 30/06/2013r. * cena brutto dotyczy modelu Megane."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto, ale jeśli to nie nowe auto to pamiętaj o tym: "może zostać zawarta w ciągu 3 miesięcy od daty wydania samochodu klientowi i przed wykonaniem pierwszego przeglądu". Najpierw wynegocjuj cenę za samochód, a na sam koniec powiedz, że chcesz też umowę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz FNS w ciemno bo warto. Biorąc pod uwagę kasę jaką wywalasz na zakup auta to koszt FNS to pryszcz a daje Ci spokój i komfort w użytkowaniu. BTW jak osobiście wysłałem paredziesiąt zapytań ofert po całej Polsce. Rozrzut cenowy był baaardzo duży. Obecnie jest wielka bryndza na rynku motoryzacyjnym więc warto się targować jeśli kupujesz nowe auto. W jednym z salonów miałem rozmowę taką: wiemy, że szuka Pan w innych tej samej marki więc jak Pan zbierze wszystkie oferty to mam zgodę szefa, że przebijemy tą najniższą. :) Weź pod uwagę, że większość klientów wchodzi do salonu zerka na cenę i kupuje. Czasem utargują alarm lub dywaniki a możliwości zejścia z ceny dealera są czasem dość spore. Ja osobiście ostatnie 3 auta prywatne kupiłem ze sporym rabatem i jak wspominałem o tym znajomym, to byli bardzo zdziwieni, że tak można. Dla mnie najdziwniejsze jest to, że sporo klientów przy zakupie auta kieruje się wyglądem zewnętrznym, wewnętrznym jakimiś tam coś tam coś tam i w ogóle nie korzysta z jazdy testowej. W moim przypadku właśnie jazda testowa Meganką w porównaniu do innych aut, którymi tego dnia jeździłem zdecydowała o zakupie Renault. A żeby było śmieszniej to powiem, że w ogóle nie brałem pod uwagę tego auta przy podejmowaniu decyzji. Wpadłem do salonu bo było pod drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziękuję za odpowiedzi.

Mi udało się dosyć dużo wynegocjować.

Próbować jeszcze coś wynegocjować?

Makgajwer - czytałem Twoją historię zakupu- los różnie kieruje naszym życiem :)

Edytowane przez fourier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam temat dobrze, bo sam go przerabiałem. Moja rada - jak znajdzie się dealera, który da lepszy upust to nie zdradzać który. Ze mnie za wszelka cenę chciano to wydusić. Bedąć u dealera, chwila przerwy i już mi zakomunikowano, ze byłem już tu i tam, i mogą dać tylko ustalony rabat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!