Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujniki parkowania fabryczne - nagła śmierć


Rekomendowane odpowiedzi

Witam koleżanki i kolegów

 

Tydzień temu kupiłem autko... u sprzedawcy wszystko jeszcze działało, a po przejechaniu 400 km - wspomaganie parkowania (fabryczne) ucichło.

Próba włączenia - zgodnie z instrukcją - nie przyniosła żadnych rezultatów. Na wyświetlaczu TYLKO CZASAMI pojawia się napis na wyświetlaczu "WSPOMAGANIE PARKOWANIA - WYŁĄCZONE". Na włącznik systemu po 3 sek. naciskania zaświeca się dioda (sys. wyłączony) po kolejnym wciśnięciu guzika - dioda gaśnie... system powinien się włączyć - ALE NIC Z TEGO :)

Pojechałem dzisiaj do fachowca ... jedyne co stwierdził, że program w jego laptopie nie może "skomunikować" się ze sterownikiem, i że wg niego system nie jest zasilany. Zapewniam, że przynajmniej wizualnie wszystkie czujniki wyglądają jak nowe. Czy ktoś ma jakiś pomysł co mogło się stać?

Pozdrawiam

Robeko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło wstecznego w tylnych lampach świeci?

Podłącz pod CAN CLIP ten się skomunikuje. Gdzie takich szukać? W ASO albo tu na forum w ofertach użytkowników. Wiele już taki jest prywatnych. Centralkę buzer i jej podłączenie znajdziesz nad lewym tylnym nadkolem. 1222, 1223, R319.

post-2372-0-03856300-1360782780_thumb.jpg post-2372-0-82975600-1360782782_thumb.jpg

R2, 260, 1006.

post-2372-0-20498100-1360784618_thumb.jpg post-2372-0-48667500-1360784620_thumb.jpg

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła cofania świecą... to chyba dobrze? Czy to urządzenie z rysunku również komunikuje się z czujnikami z przodu samochodu.

A czy może to być walnięty bezpiecznik?

Dzięki wielkie za szybkę reakcję i chęci :)

Edytowane przez robeko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak światła cofania świecą, to nie będzie czujnik na skrzyni. Trzeba szukać na wyjściu z UCH albo na kostkach wiązki.

Przednie chyba maja coś wspólnego z wyłącznikiem nad pedałem hamulca.. Ale to moje gdybanie, nie mam przednich, więc mogę się mylić.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!