Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Scenic II


arekmiz

Rekomendowane odpowiedzi

Poproszę o ocenę kolejnych 3 egzemplarzy z automatem i silnikiem 2,0:

1. Scenic 1

Ten jest najmłodszy, ale ma największy przebieg. Handlarz. Ale mam blisko z Warszawy...

2. Scenic 2

Ten najstarszy, ale fajny wypas i szyberdach super. Podoba mi się kolor. Mały przebieg, ale handlarz i tłuc się do Kolberga (ale mozna wpaść na plażę przy okazji...) :!:

3. Scenic 3

Ten 2005, w Poznaniu, mały przebieg, LPG. No i od właściciela a nie handlarza...

Z góry dzięki za fachowe oceny. :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

Bardzo kiepskiej jakości zdjęcia.

-prawa wycieraczka dziwnie nisko-może to tylko efekt zdejmowania podszybia do wymiany górnych łożysk MacPhersonów albo i czegoś wiecej;

-zestaw głośnomówiący-może właściciel jakiejś firmy tym ganiał bo na handlowcowóz troche za bogata wersja;

-czyżby go zagazował? Jakiś dziwny kwadratowy element obok dźwigni zmiany biegów;

-język z wyświetlacza bardziej mi na niderlandzki pasuje niż na niemiecki (skonsultowałem z tłumaczem google i by pasowało), więc ewentualna wątpliwość co do gazu może być uzasadniona a wtedy przebieg może być nieco dyskusyjny (druga możliwość że gość ma do sprzedania kilka samochodów i zdjęcia mu się porymbały);

-jeżeli przebieg po zweryfikowaniu byłby rzeczywisty to wcale nie jest jakiś kosmiczny jak na ten rocznik;

-nie jestem pewien czy ma podgrzewane fotele, coś mi się po glowie kołacze że powinny być wtedy skórzane, ale upierał się nie będę.

2.

-taaaa, 89000 km. w 9 lat... bywa możliwe ale aż mi się wierzyć nie chce, chociaż...

-dziwne zachowanie wyswietlacza: kontrolki świateł są, nie ma schematu samochodu, nie ma schematu obrotomierza, nie ma schematu (linii) wskaźnika temperatury i poziomu paliwa oraz jakiegokolwiek komunikatu z komputera a prędkość się wyświetla. No i SERVICE też;

-dywaniki sobie poszły a tego co jest nawet położyć nie potrafi;

-kierownicy wielofunkcyjnej nie ma (chyba że chodzi o kręcenie leweo/prawo i klakson), tempomat i owszem. Podgrzewanej przedniej szyby nie ma prawa mieć.

3.

Kiepskie zdjęcia chociaż wersja ładna. Wyciągnij trochę więcej info przez telefon bo mało napisał. Z tych zdjęć to niewiele można wywróżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

3.

Kiepskie zdjęcia chociaż wersja ładna. Wyciągnij trochę więcej info przez telefon bo mało napisał. Z tych zdjęć to niewiele można wywróżyć.

Okazało się, że to złom. Byłem, oglądałem, szczegóły tu:

Trefny Scenic z Poznania

Dodano: 25 mar 2013 - 10:20

W piątek, jadąc do domu z pracy zakupiłem przenośny czujnik do pomiaru lakieru GL-mini, z myślą, że nastepnym razem przed wizytą w ASO sam sprawdzę przynajmniej z grubsza lakier na jakimś kolejnym Scenicu. W domu siadłem do kompa i po raz kolejny wszedłem na otomoto.pl. Oczywiście nie mając nadzieli, że lista ogłoszeń dotyczących Sceniców II z automatem znacząco się zmieniła od poprzedniego dnia. Moim oczom ukazało się nowo dodane ogłoszenie:

Scenic II 2007

z tym, że cena była wtedy 19000 zł. Szybko za telefon. Okazało, się że facet nie ma komisu, tylko zarabia działalnością gospodarczą - sprowadzając auta z Holandii. Że Scenic ma rzeczywisty przebieg, że wsio w pariadkie, że wszystko działa, że ogólnie OK. No to nie myśląc wiele stwierdziłem, że jeszcze raz mogę zaryzykować podróż, tym razem do Bydgoszczy (po felernym Poznaniu). W sobotę o 5 rano w pociąg i o 10:30 byłem na miejscu. Sprawdziłem czujnikiem całe auto, łącznie z progami i słupkami. Wszędzie wzorcowe 80-160 um. Parę drobnych rysek, jak to w aucie 6 letnim. Wszystko działało OK. Jazda próbna też OK. Wszystkie urządzenia działają. Wizyta w ASO potwierdziła przebieg. Rok temu miał 90 tys km, w 2011 miał przegląd rejestracyjny i przebieg 77 tys km, w 2010 miał 52 tys km. Jednym słowem ASO nie miało zastrzeżeń.

Auto wg sprzedawcy wjechało do kraju tydzień temu. Opłacić zdążył jedynie akcyzę. Umówiliśmy się, że opłaci jeszcze dzisiaj podatek a ja przed rejestracją opłacę recycling. Także jutro jadę do Bydgoszczy po mojego Scenica. :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gorączkuj się i zwróć uwagę że:

-ESP to raczej nie ma (na zdjęciach jakoś włącznika nie widać);

-podgrzewana przednia szyba-chyba między bajki powinien ją włożyć, podobnie jak fotochromatyczną;

-radio raczej bez mp3;

-a kierownica o ile mnie wzrok nie myli bez skóry (przynajmniej oryginalnej).

 

Poza tym jak uważasz że jest ok to dobrze, ale cena wydaje mi się trochę spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wiadomo, że kupuje się używkę itd. itp.

Ja jeszcze dodam:

- ściągnięte aluminiowe felgi w i dane stalówki

- tak jak pisał pizza - kierownica plastikowa - i nawet nie wytarta. Dziwne, że solardach itp - a zwykła plastikowa kierownica. Ale może ktoś chciał taką wersję?

Ale ogólnie ładnie się prezentuje na zdjęciach.

Jedynie co do kolejnej fantazji sprzedawcy to: "z oszczędnym i dynamicznym silnikiem benzynowym" - oszczędnym hehehehe... mi tak pali ok. 11,5, jak sie sprężę to w mieście ok. 11,00 l/100 - więc przy automacie dodając zwyczajowy 1 litr - robi się fajne wskazanie. Na szczęscie to 2.0 - nie 1.6

 

"No i POSIADA WAŻNE TABLICE I UBEZPIECZENIE, TAKŻE MOŻNA SIĘ NIM PORUSZAĆ." - tu też zwracam uwagę co to znaczy ważne tablice. Nie wiem jak jest z autami holenderskimi, ale na codzień mam okazję CODZIENNIE spotakać na drodze auta na niemieckich rejestracjach (tych z żółtym paskiem), dla których wazność już dawno minęła (widziałem nawet takiego z datą ważności 2009r) - a więc pojazd taki jest niedopuszczony do ruchu. Dlaczego to piszę? Bo zauważyłem, że ogólna BLĘDNA świadomośc jest taka, iż: mam wazny przegląd oraz ubezpieczenie OC - więc moge jeździć. No niestety nie. Ubezpieczyciel kasę bierze - bo czemu ma nie brac jak ktoś mu chce dać.

Ale nie chciałbym mieć kolizji z takim sprawcą poruszającym się pojazdem nie dopuszczonym do ruchu - zapewne ubezpieczyciel oleje moje roszczenia sikie prostym.

Zauważyłem, że komisanci często twierdzą (pouczają swoich klientów), że mogą takim autem sobie jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wiem, że nie ma ESP, od razu pytałem przez telefon, nie ma też czujnika cofania. Ale ten to sobie akurat sam założę, tak jak zrobiłem w Xsarze Picasso.

2. Wiem, że to mit ta ogrzewana przednia szyba, taki sam guziczek miałem w Xsarze Picasso. :notacrook:

3. Radio sobie wymienię. :!:

4. Cena jest z opłatami 20 tys zł. Ta w ogłoszeniu została przez niego podniesiona już po tym jak się z nim dogadałem, że kupuję.

5. Mam poprzednie felgi alu od Pikusia (bo sobie zostawiłem z jednym kompletem opon a Pikuś się sprzedał z drugimi aluskami), więc się sprzeda na allegro i będzie na aluski do Scenica. :!:

6. Wersja pewnie taka, bo nie ma też światełem w drzwiach, światełek nad lusterkami w daszkach przeciwsłonecznych oraz składania elektrycznego lusterek.

7. Pikuś 1,8 palił niewiele mniej. Tylko że miałem LPG. I do Scenica też założę. STAG 300 rządzi. :!:

8. Od razu po przyjeździe do Warszawy robię rejestrację i pełne ubezpieczenie.

Edytowane przez arekmiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastikowa kierownica bywała w różnych ciekawych wersjach z opisem Expression-sam na dwa takie trafiłem i też były pewne :notacrook:

 

Widzę że sporo informacji już zapamiętałeś, chodziło mi tylko o pewne przygaszenie emocji żebyś na spokojnie do tematu podchodził :!: Co do paliwożerności... moje 2.0 T w teorii więcej wypija a na codzien do 10,5 podskakuje chyba że tak jak w poprzednim tygodniu z przyczepą się lansowałem to juz do 12,5 skoczyło :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!