Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana oleju


ROBRAT

Rekomendowane odpowiedzi

Robię przymiarkę do wymiany oleju-to moja pierwsza wymian od kiedy posiadam M2

Producent podaje 4,9L do silnika 1.6 ja wszyscy wiemy bańki ELF 10W40 są 4L czy zatem jak kupię bańkę to wystarczy na wymianę?bo te 4,9L to chyba na suchy silnik(pierwsze zalanie)pozycja min-max na miarce to ponoć przeważnie 1L nie chcę się zdziwić jak mi właśnie zbraknie ten 1L.Z drugiej strony autko oleju nie wpija więc nie chcę żeby mi ten liter stał w garażu i marniał.

Swoją drogą mam 60kkm przejechane i odziwo silnik zalany jest półsyntetykiem wymiany były robione z racji lat na serwisie,może to sobie zafundować coś z syntetyku elfa?

Filtr MAN będzie dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wszyscy wiemy bańki ELF 10W40 są 4L

Ja tam wiem, że bez problemu kupisz w 5l bańce. Mnie z takiej bańki zostaje ok 1,5 l. :lol:

nie chcę żeby mi ten liter stał w garażu i marniał.

Jak będziesz go trzymał w zamkniętej bańce, lepiej żeby miała zbliżoną pojemność do ilości oleju, to nic się z nim nie stanie, a dodatkowo, jak w garażu masz temp. 0-20°C to tym bardziej. Dolejesz resztkę przy pozostałej wymianie.

odziwo silnik zalany jest półsyntetykiem wymiany były robione z racji lat na serwisie

Dla mnie to dziwne ja od początku lałbym pełny syntetyk, 0W50.

może to sobie zafundować coś z syntetyku elfa?

zaszkodzić na pewno nie zaszkodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

podepnę się pod temta. Przymierzam sie do pierwsze wymiany oleju w moim autku, z dokumentacji jaką posiadam wygrzebałem, że był zalany u mechanika olejem 10W40 (firma nie znana) i teraz mam dylemat czy zalewać 10W40 czy 5W40.

Autko ma przejechan 156tys (minimum <piwko> )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale np Motul czy Elf? Są też rożne oleje Elfa, sporo czytałem, bo chyba wszystko co się dało o syntetycznych, hydrosystenycznych itp.

Elf slx 5w30 czy nowszy ldx 5w40?

Nie chce by za bardzo mi wypłukał silnik ;-)

Chyba i tak zrobię tak że umyje silnik, bo mam małe plamy przy kolektorze i wtedy będę wiedział czy są wycieki, decyzja powinna być prostsza chyba prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!