Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bardzo wysokie spalanie 1.9dci


devilde

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, ze temat spalania został już poruszony nieraz, ale moje spalanie w megane cabrio 2004 1.9dci 120KM jest w mieście na poziomie 13litrów. Komputer niemiłosiernie po każdorazowym zresetowaniu dobija do 13-tki. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Auto ma moc, nie kopci, i generalnie silnik pracuje równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy obecnych chłodach i jeździe na niedogrzanym silniku wychodzi 11 l (tylko kilometr do pracy). Komputer liczy także paliwo spalone na postoju przy biegu jałowym (zamykanie garażu, bramy, postoje na światłach itp) i przez to średnia spalania na 100km bardzo rośnie.

Skasowanie licznika przy rozgrzanym silniku i normalna jazda to spalanie koło 8-8,5 l w mieście.

Zobaczymy co będzie latem bo to mój pierwszy sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie z komputera nie zawsze jest miarodajne. Jeśli jednak faktycznie pali tak dużo sprawdź termostat. Miałem podobny problem (spalał 9l na trasie).

Polecam urządzenie do samodzielnego diagnozowania takich problemów: koszt ok 30zł, podłączasz do gniazda diagnostycznego, instalujesz aplikację na smartfona i pokazuje Ci różne parametry. U mnie silnik nie nagrzewał się do odpowiedniej temperatury. Generalnie ten silnik nie lubi katowania ale też zbyt spokojnej jazdy na krótkich odcinkach - może problem leży w Twoim stylu jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie było zamawiane przez kolege, teraz jest w aucie, a auto w warsztacie, więc jak wróci to podam nazwę :lol:

Wydaje mi się, że możliwości ma całkiem spore tylko trzeba poszukać odpowiedniej aplikacji, a większość jest płatna. W jednej teoretycznie miałem możliwość kasowania błędów, ale to nie działało.

Mam gdzieś oprogramowanie do laptopa do tego modułu, ale laptop podobnie jak Scenic - zepsuty.

Gungosa: pokazuje błędy, ale nie wszystko można wykryć przez gniazdo diagnostyczne, pokazuje za to dokładną temp. płynu.

Edytowane przez jakubbob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mnie również prześladuje wysokie spalanie mojej megi.

Wymienione zostały wszystkie filtry i płyny oraz pełna regeneracja wtrysków na oryginalnych częściach a ona wciąż wciąga jakieś 11 litrów ON przeważane poza miastem.

"Piszecie" iż 1.9 nie lubi emeryckiej jazdy ale jak przycisnę trochę to spalanie mam dużo wyższe.

Mam jeszcze pewien problem bo jak stoi długo to trochę kreci żeby zapalić i wydaje mi się że za krótko grzeje świece w porównaniu z innymi samochodami, a świece dobre bo sprawdzałem.

Po podłączeniu do kompa żadnych błędów.

Może ktoś miałby jakiś pomysł co należy jeszcze dokładnie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Zanim zaczniecie kombinować i inwestować bez potrzeby po prostu rozepnijcie przepływkę. Na wyświetlaczu nawet nie zaświeci się serwis. Auto nie straci na mocy, ani nic podobnego. Przepływka na podstawie temeratury powietrza dolotowego i temperatury silnika podaje paliwo na wtryski. Jeżeli walnięty jest termometr w przepływomierzu (brudny) widzi cały czas niskie temperatury i podaje paliwo jak na na ssaniu. Wystarczy wypiąć kość, wyzerować licznik i pojeździć przez tydzień, a przekonacie się, że spalanie spadnie do 6 - 6,5 l na 100 km. Ja tak zrobiłem i wszystko było jasne. Powodzenia

Edytowane przez witboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!