Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bardzo wysokie spalanie 1.9dci


devilde

Rekomendowane odpowiedzi

a po tygodniu ja podpiołeś z powrotem i co spalanie pozostało niskie czy wróciło podskoczyło ??

masz moze fotke gdzie moge odpiąć tą "PRZEPŁYWKĘ" ?

 

w lecie też mi palił w mieście koło 11 także nie wiem czy mróz ma tu wieksze znaczenie....

Edytowane przez Gungosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuje tekst z jednej ze stron motoryzacyjnych

 

"Usterka układu wtryskowego

 

Jeżeli oczyszczenie/wymiana filtra nie przyniesie poprawy wina zwiększonego spalania leżeć może w usterce układu wtryskowego. Najczęściej winna jest rozregulowana pompa wtryskowa, która wymaga ponownego nastawienia. W starszych konstrukcjach, przy odrobinie wiedzy i umiejętności, można to zrobić nawet samemu. Rzadziej zdarza się, że w pompie wtryskowej pojawiają się nieszczelności prowadzące do wycieków paliwa podczas pracy silnika. Łatwo to zdiagnozować oglądając dokładnie pompę wtryskową oraz spód silnika, gdzie zbierać się może ściekający olej napędowy. Na zwiększone spalanie wpływ mogą mieć też zużyte, tzw. „lejące” wtryskiwacze. Podają one zbyt duże porcje paliwa, co skutkuje zwiększonym spalaniem oraz dymieniem z rury wydechowej. Zarówno w przypadku awarii pompy wtryskowej jak i wtryskiwaczy jedynym ratunkiem będzie regeneracja lub wymiana tych elementów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest tylko jeden czujnik temperatury płynu bo na zegarach wydaje mi się że dobrze pokazuje. Orientuje się ktoś czy jak wypnę ten czujnik to będzie jako gorący czy jako zimny? Lub jak inaczej o sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik (a raczej 2 czujniki w jednym) jest wkręcony w obudowe termostatu. Jeden daje sygnał na deskę, drugi do kompa. To, że na desce jest ok, nie znaczy, że do ECU idzie prawidłowa wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi sie nie zgadza.

posiadam takie cudo:

thumb_hosting_zdjec_1363883165__16920237954f9ea04da35d9.jpg

I tam jest jeden czujnik 4 pinowy do którego idą 2 przewody po odłączeniu włącza się wentylator wskazówka temp idzie na maxa i spada, wyświetla Service.

Jak wepnę w kostkę rezystor 1k ohm(bo tak miałem pod ręką) wskazówka nieznacznie sie podnosi i wszystko jest normalnie, wiec nie wiem jak mają być to 2 czujniki w jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W meganie II czujnik jest czteropinowy ale wykorzystane są tylko piny 2 i 3. Sygnał z czujnika podaje dane do komputera wtrysku a ten z kolei między innymi steruje wskazówką temperatury wody.

W starszych megankach były wykorzystywane cztery piny, dwa na wskazówkę i dwa do kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!