Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bardzo wysokie spalanie 1.9dci


devilde

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jesteście sami mój pali ok 10l na 100km

Wtryski sprawdzone,przepływka sprawdzona,czujnik temp.Wymieniony.Termostat ok.

Zdaje mi się ze turbina nie chodzi

Czy to może być przyczyna większego spalania???

czy macie jeszcze jakieś pomysły czemu tyle pali???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Regulamin forum jasno mówi o zasadach zamieszczania zdjęć :) - Prezes

 

Odpięcie przepływomierza to tylko wypięcie tej wtyczki na zdjęciu powyżej?

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich ja tez mam problem ze spalaniem jak kupilem samochód palilo ok 6 litrow i wszystko bylo ok padla turbina wymienilem na regenerowana i spalanie wzroslo do 9 litrow wymiana przeplywki i innych czujników z innego samochodu ktore jezdzi normalnie nic nie pomogla sprawdzanie błędów po kilka razy (gdyż mam taka możliwość) nie wykazuje zadnego błędu i wydaje mi sie ze to przez turbine ktora nie dziala jak powinna 1.9 dci nie posiadalo tzw turbo dziury którą mozna odczuc w 1.9tdi a u mnie wystepuje tak jak by nie ciagla od dolu tak jak wcześniej to było

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

 

Dodano: 01 cze 2014 - 23:23

Przyczyna zle wyregulowana turbina, demontaż transport do goscia ktory regenerowal przyznal sie do błędu, wyregulowal, montaż calkiem inne auto

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

Jestem na tym forum nowy. Mój problem polega na tym że Scenic 1.9dti 2000r. strasznie dużo pali miasto 7,5 bez klimy z lekka nogą a trasa 6,5-7 i maks prędkość do 120 na autostradzie. Objawy kopci na czarno i jest strasznie mułowaty. Turbina jest ok. obecnie stoi u mechanika zostały już sprawdzone wtryski mechanik powiedział że mogą być ale wypadało by je wymienić na nowe i za egr gdzieś przy kolektorze ssącym jest dziura. Jest możliwość że to przez to? Czy szukać dalej. Dodam że rozpędzić się tym do 100 to trzeba liczyć w latach świetlnych a o wyprzedzaniu dużego w trasie mowy nawet nie ma. Co mogę jeszcze sprawdzić? Przepływka kat zawalony? samochód odpala i jeździ teoretycznie normalnie poza tym spalaniem i przyśpieszaniem. Proszę o pomoc w renówkach jestem zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam mam problem z dozym spalaniem oleju napedowego silnik 1.9 dci 120km pali mi jakies 10 litrow na 100 kilometrow jaka moze byc przyczyna ? prosze o pomoc

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!