Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zapach gazu w aucie


pawelb5913

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jadąc na benzynie z włączonym nawiewem jest ok. Ale problem jest gdy jadę na gazie i mam włączony nawiew. Zwłaszcza na postoju. Gdy jadę na gazie z włączonym nawiewem i zatrzymam się na światłach bardzo śmierdzi gaz w środku. Postanowiłem otworzyć maskę. Gdy silnik pracuje na benzynie, nie ma problemu ale gdy przełączę na gaz i zbliżę się w okolice przepustnicy czuć gaz. Może kilka zdjęć:

thumb_hosting_zdjec_1362850316__dsc04374.jpg thumb_hosting_zdjec_1362850375__dsc04375.jpg thumb_hosting_zdjec_1362850436__dsc04376.jpg

Gdzie szukać problemu, co sprawdzić.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć wynika,że to jet I generacja. Taką miałem w poldku i gaz na wolnych obrotach śmierdział jak go było za dużo puszczone i nie był w całości zasysany do gardzieli gaźnika. Po właściwej regulacji nie śmierdział. Tu też może być taka sytuacja, ale smrodek w tym miejscu świadczy mimo wszystko o nieszczelnościach w tym rejonie.

Można spróbować pędzel z mydlinami, ale nie wiem czy to coś wykaże, bo w tych miejscach ciśnienie jest śladowe, praktycznie nie mierzalne, ale spróbować trzeba, może się mylę. Po wyłapaniu i usunięciu nieszczelności, jak się poboru gazu na wolnych obrotach nie wyreguluje, to śmierdzieć będzie w innym mniejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mydliny niczego nie pokazały. Zastanawiam się nad teorią gimaka że dostaje za dużo gazu i nie jest w całości zasysany. Ale jeżdżę tą megi 3 i pół roku i zawsze było ok i nikt niczego nie ruszał przy ustawieniach gazu.

Najdziwniejsze jest to że mimo zapachu gazu nie zauważyłem jego ubytku. Robię na pełnym zbiorniku tyle samo km co zawsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę tą megi 3 i pół roku

i nie robiłeś przeglądu gazu przez ten czas? filtr gazu wymieniałeś? byłeś na ustawieniu gazu?

Też miałem taką instalkę w swoim classicu, raz w roku do gaziarza na przegląd i nie było żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!