Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Instalacja do Meganki z 2002r 1,6 16V


derk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam od wczoraj Meganke z 2002r z silnikiem 1,6 16V 107KM.

Chce założyć instalacje lpg, zastanawiam się gdzie to zrobić w okolicach Bytomia.

Tak prawdę mówiąc jaka będzie (zestaw) optymalna dla tego silnika.

Mam jeszcze pytanie czy bedzie do niej potrzebny emulator?

Proponowano mi już

STAG 4+

reduktor AC R01

wtryski AC W01

2500zl

 

BRC

Sequent 24

2800zł

 

"W przypadku Pana samochodu w zupełności wystarczy STAG 4 plus ale jeżeli będzie nacisk na ISA to też można założyć. Instalacja posiada dwuletnią gwarancję bez limitu kilometrów.

Jeżeli zaś chodzi o koszty to cena za zestaw z listwą AC W01 to 2300 zł, natomiast zestaw z wtryskiwaczami Hana 2600 zł. Do sterownika ISA 2 dopłata 50 zł."

 

Jaki zestaw i gazownika polecacie z ok. Bytomia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam staga 4+ z osprzętem jak napisałeś, mam w megane scenic 1.6 16V od miesiąca taki zestaw i chodzi rewelacyjnie, pali około 8,5L gazu ( przejechane na gazie 2500km ) .

Powiedz gazowanikowi żeby włączył funkcje "ciepły start" silnik jak jest zagrzny +30 stopni odpala odrazu na gazie

Ja zakładałem w Lubecku koło Lunlińca około 50km od Bytomia. Cena 2600zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STAG 4+

reduktor AC R01

wtryski AC W01

2500zl

Zestaw wydaje się rozsądny, ale na Twoim miejscu wziąłbym wtryski Hany. Ja na Stagu 4+ przejechałem już prawie 17 000km na razie 0 problemów i mam nadzieję, że tak zostanie. Silnik mam dokładnie taki sam jak Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem w Megance będę zakładał gaz, a że czeka mnie wymiana oleju zastanawiam się jaki wlać?

Wcześniej jeździła na pełnym syntetyku i ma przebieg 109tys.km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodano: 21 mar 2013 - 11:50

Do tego samochodu SQ 24.11, reduktor 1200, pomarańczowe wtryskiwacze. Jeżeli auto posiada karte to najprawdopodobniej trzeba będzie zastosować czujnik poziomu paliwa.

Edytowane przez MAT7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W końcu jestem wstępnie umówiony na montaż LPG w Bytomiu firma Davati, warsztat polecany na forum.lpg.

Będę zakład zestaw

STAG 4+

reduktor AC R01

wtryski AC W01

2450zl

 

Pytałem o wtryski Hanna czerwone, ale gazownik polecał AC. Dają lepszą możliwość regulacji, z serwisem tez na + i podobno z wtryskami Hanny bywaja problemy.

Nie wiem dlaczego uparty na te AC, pewnie ma większą marże :notacrook:

 

Emulator podobno nie jest potrzebny.

 

Dodano: 23 mar 2013 - 08:03

Wróce do tematu instalcji Lpg, a dokładnie mówiąc do wlewu w klapce paliwa.

Powiem szczerze jakoś nie widzi mi się ta opcja, mało miejsca pod klapką .

Pewnie będe musiał używać przejścia, w dodatku zastanawiam sie że ingerencja w błotnik może rozpocząć korozje.

Wlew "wstydu" w zderzaku mi nie przeszkadza.

Edytowane przez derk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emulator podobno nie jest potrzebny.

Potrzebny może i nie, ale przydatny napewno, bo w przeciwnym razie będzie ci schodziło pb razem z lpg i co jakiś czas bedziesz musiał robic test zegarów żeby skasować rezerwę

Wróce do tematu instalcji Lpg, a dokładnie mówiąc do wlewu w klapce paliwa.

Powiem szczerze jakoś nie widzi mi się ta opcja, mało miejsca pod klapką .

Spokojnie wlew wchodzi pod klapkę i nie potrzeba żadnej przejściówki, mam tak w swojej megance. A wlew w zderzaku wg mnie szpeci bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odstawiłem Meganke do gazownika, podpięli komputer i niestety wyszły dwa błędy PO 136 i PO 141.

Podobno padnięta sonda lambda za katalizatorem :!:, czyli koszty wzrosną .

Dziwne że kontrolki nie wykazywały błędów .

 

Dodano: 30 mar 2013 - 15:36

Instalacja zamontowana, samochód na razie śmiga bez zastrzeżeń .

 

Co powiecie na temat montażu ?

post-16160-0-49593500-1364653885_thumb.jpg

post-16160-0-69884800-1364653935_thumb.jpg

post-16160-0-61125800-1364654169_thumb.jpg

post-16160-0-49431000-1364654187_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na temat montażu ?

Wtryskiwacze LPG wkręca sie w te nadlewy w kolektorze( nawet podobno one po ta są.) no ale jak chodzi to OK.

Instalacja zamontowana, samochód na razie śmiga bez zastrzeżeń .

 

- a na pb nie bylo problemow do tej pory ?, jakiego fejsa użyli do szczytania tych błedow?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!