Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Alufelgi - Megane III - jakie?


tokon4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów,

Planuję zakup alufelg 15'' do mojej Meganki III - zastanawiam się między Enzo H i AEZ Wave. Czy ktoś z Was używa tych felg, jak wyglądają na Waszych autach i w ogóle jakie są Wasze opinie? Będę wdzięczny za odp.

 

Posty piszemy w odpowiednich działach :!:

Tym razem przeniosę ale następnym, poleci do kosza :notacrook:- Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej dwójki to bardziej do Meganki mi pasuje ten AEZ, aczkolwiek ja bym szukał jakiegoś oryginału Renault, na pewno będzie wytrzymalszy co na polskich drogach ma niebagatelne znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w zeszłym roku do Scenica III nówki felgi Enzo H. Są super. Generalnie straszono mnie w ASO Renault, że nie produkują 15 cali oryginalnych alusów i inne niż markowe Renault nie będą pasowały. W Norauto bez problemu przyłożyli, sprawdzili jakie pierścienie (może wystąpić zjawisko obcierania zacisków klocków hamulcowych, stąd nie ma wsparcia ASO do 15 - tek). Alusy pięknie się sprawują. Najważniejsze, że nowe, nie prostowane, spawane i malowane ponownie. Polecam ENZO H

Edytowane przez szakal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - mam opony 15 letnie w bardzo dobrym stanie (praktycznie nówki) stąd moje pytanie o felgi w tym rozmiarze. Fakte faktem, że 16-tki prezentowałyby się lepiej, no ale cóż :-)Może kiedyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wybór między tymi dwoma wzorami to mój głos na AEZ Wave - prostsze, zgrabniejsze. Przy małym rozmiarze felg lepiej wypadają prostsze klasyczne wzory.

Ostatnio miałem podobny dylemat. Mianowicie mam bardzo ładne oponki (fabrycznie) Michelin w rozmiarze 16" a marzyły mi się większe felgi..

Mi jednak udało się rozwiązać problem inaczej. Zaryzykowałem, trochę poszukałem i udało mi się znaleźć fabryczny komplet felg z oponami 17" z Megane 2011r. Także po tym dylemacie zostały mi jedynie opony 16" których trzeba się jakoś mądrze pozbyć :notacrook:

Edytowane przez DonG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie narzekam na 15 cali i jeszcze na Enzo H. W Poznaniu oprócz dziur są torowiska i inne nierówności, krawężniki przy parkowaniu, etc. Kolega miał w lagunie 17 cali i po sezonie letnim prostowanei felg. Też miałem objekcje, że będą wyglądały opony jak nadęte balony. Nie żałuję (w planach miałem sprzedać 15 cali fabryczne Michelin i kupić 16). Moja rada. Podjedż do serwisu i niech Ci przyłożą alusy 15 lub 16 i wtedy będziesz miał efekt.

Edytowane przez szakal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta - padło na AEZ Wave - na żywo wyglądają super!(nie pozostaje nic innego jak czekać aż śnieg stopnieje i montować na autko). Dzięki za Wasze opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!