Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośno chodzi silnik


scenicool

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki za odświeżenie tematu ale potrzebuję trochę pilnej odpowiedzi.

No to dałem auto do mechanika i dopiero dziś odebrałem mechanik chory.

W scenicu wymieniłem olej i filtry,za co skasowali mnie 320zł,ale to jeszcze nic mechanik powiedział mi że to nie jest koło faz rozrządu zepsute tylko wał panewki i woogóle bo on nie trzyma,jeszcze mnie dobił że inny silnik by trzeba.

czy jest takie prawdopodobienstwo,że to nie koło lecz panewki,wał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym silniku jeszcze się nie spotkałem z padniętymi panewkami, ale kto wie, w jakim stanie był Twój silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na zimnym było ciszej, a po nagrzaniu zaczyna stukać, to chyba nie panewki. Panewki stukają po uruchomieniu silnika i są to głośne stuki, jak seria z kałasza czy uderzanie młotkiem o kowadło, tylko że bardzo szybko.

Jak mechanik stwierdził, że to dół silnika? Zrzucał mise olejową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ten gościu nie zrzucał.

Jeden mechanik powiedział mi,że na komputerze mu wyskoczyło KZFR,i woogóle mówi że to jest zepsute,a zawiozłem do drugiego mechanika tak z ciekawości i ten powiedział że panewki do wymiany.

Zaznaczam też to że tamten mechanik pozmieniał oleje filtry i nic o tym nie wspomniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz uwalone koło. Z tego co mi mój mechanik opowiadał to jeszcze sie nie spotkał z panewkami w tym silniku chyba że ktoś długo oleju nie wymienia to mogą paść ale panewki główne na wale a wtedy pali się ciśnienie oleju i motor nie równo pracuje. - nic wtedy nie grzechota, I jeszcze jedno jak można koło zmiennych faz sprawdzić na kompie bo przyciesz jest olejowe a nie tak jak w hondach elektryczne.

Ja swego czasu byłem nabijany w bambuko jak ty teraz przez tych pajaców ale w końcu znalazłem takiego co wie jak zrobić i mnie nie oszukuje.

Jedz do innego mechanika.

Edytowane przez mis666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra z góry dzięki,powiem ci że taki pewny mechanik,trochę drogi ale dobrze robi wymieniał mi olej i filtry nie dawno.

No też mi się tak zdaję że koło,no ale niewiem do jakiego mechaniki go dać.

Widać ze połowa moich mechaników niewie co to KZFR i gdzie to jest.

Chyba będe musiał zawitać do ASO bo za długo to auto zepsute stoi:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadam mi się najpierw przywitać, bo jestem nowym użytkownikiem forum i świeżym nabywcą pięknego samochodu jakim jest Renault Megane II 2.0 16V. Piszę w tym temacie, bo zdiagnozowałem zarówno przy pomocy tego forum jak i dzięki podpowiedziom znajomego mechanika, że w moim nowym autku jest właśnie koło zmiennych faz rozrządu do wymiany. Silnik mimo że benzynka to pracuje jak prawdziwy rasowy diesel - na pierwszy rzut ucha strasznie mnie to zdziwiło, bo w mojej lagunie 1.6 16V w ogóle silnika nie było słychać, ale po konsultacji zdecydowałem się i tak go kupić. Mam jedynie nadzieję że to na pewno będzie KZFR a nie usterka, której nikt nie może znaleźć... Dotychczasowy właściciel zdziwił się jak go poinformowałem co prawdopodobnie jest do wymiany, mówił że przecież ten silnik nie ma zmiennych faz (tym mnie trochę zmartwił), liczę jednak że ta dolegliwość okaże się "tylko" KZFR...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja swojego szczeniaczka kupiłem w zeszłym roku w kwietniu w dniu zakupu długo się zastanawiałem czy go brać autko zimne pracowało ok ale po nagrzaniu strasznie klekotało. Wynegocjowałem dobrą cenę i jest teraz mój :angry: Wracając do tematu koło wymieniłem kilka dni temu po przejechaniu około 15 tys km tylko dlatego, że denerwował mnie dźwięk dizla pod maską. Co do mechaników to przynajmniej 1/3 nie ma pojęcia o KZFR najchętniej to wymienili by silnik i skasowali grubą kasę. Koło kupiłem na portalu aukcyjnym, znajomy założył mi je za 150 zł i nastała cisza :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!