Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rura dolotowa filtru powietrza Megane I ph II 1.4 16.V


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zwracam się do użytkowników forum którzy są posiadaczami Megane I ph II 1.4 16V z prośba o pomoc, mianowicie byłem ostatnio na wymianie oleju i filtra powietrza i przy wymianie filtra sparciała rura dolotowa filtru powietrza dosłownie rwała się w ręcach.Udałem sie do sklepu z akcesioriami do samochodów i powiedziano mi że mogą mi tą rure zamówić ale potrzebuja dokładny nr "renault" zaczynajacy sie na 77..... .Tu jest właśnie ta prośba do posiadaczy megane I ph II 1.4 16V którzy maja oryginalna ta rura w swoich megane i sa w stanie sprawdzić i podac mi ten nr.Ja niestety nie mogę u siebie sprawdzić, ponieważ ten przewód ssący był już kombinowany i przycinany przez wczesniejszego własciciela i niestety nie ma tam tego nr.Z góry dziekuje za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzisiaj opanowałem problem "szmacianego" dolotu powietrza do silnika.

Oto efekt mojej pracy:

thumb_hosting_zdjec_1406920533__1.jpg

 

Kupiłem za 30zł przewód aluminiowy:

thumb_hosting_zdjec_1406920606__2.jpg

 

Stary "szmaciany" pozałamywany i poklejony izolacją wyrzuciłem w całości. Od strony wlotu wystarczy na siłę nakręcić przewód na króciec i będzie szczelnie bez dodatkowego mocowania, od strony rezonatora spłaszczyłem około 5-6cm przewodu i włożyłem go do wnętrza obudowy, a następnie użyłem 0,5mb "czarodziejskiej" srebrnej taśmy. Po testach stwierdzam że jest bardzo dobrze. Najważniejsze to nie obcinać przewodu, wykorzystujemy całą długość !

Edytowane przez jotem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj całego posta skoro odpowiadasz bezpośrednio pod nim.

ciekawe jak za rok będzie wyglądał ten papierowy - pewnie tak samo jak fabryczny "szmaciany" :rolleyes:

P_r_z_e_m_o

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się udało zregenerować starą rurę z materiału - w jednym miejscu się zwyczajnie rozwinęła. Wystarczyło trochę taśmy izolacyjnej, zobaczymy ile wytrzyma ;). Kiedy kupiłem auto, po prostu ją zdjąłem i jeździłem bez. Po założeniu spowrotem jednak czuć minimalną różnicę we wchodzeniu na obroty - przedtem zasysało gorące powietrze spod maski, co jest chyba nie bez znaczenia dla dobrania odpowiedniej mieszanki paliwowo-powietrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak za rok będzie wyglądał ten papierowy - pewnie tak samo jak fabryczny "szmaciany"

Zdziwił byś się bardzo.

Wczoraj go niechcący zgniotłem,przy odkręcania filtra oleju, po bodaj 5 czy 6 latach.

co jest chyba nie bez znaczenia dla dobrania odpowiedniej mieszanki paliwowo-powietrznej.

Im zimniejsze powietrze zasysane jest do silnika tym lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

@jotem, ozłocę Cię :D Dopadłem na allegro dokładnie taką rurę aluminiową jak na Twoich zdjęciach i wszystko pasuje elegancko a do tego silnik ciszej pracuje ;)

 

Dzięki raz jeszcze :)

Edytowane przez dax92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toż to rura wentylacyjna :mrgreen: To to można kupić np w Castoramie i jest caluśna z aluminium. Pytanie czy średnica podejdzie.

Edytowane przez Obiboc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

Rura po roku się rozwaliła, musiałem zahaczyć czymś. Ma ktoś sprawdzony patent z rurą dolotową z jakiegoś innego modelu?

Znalazłem coś takiego ale nie podali wymiarów.

Rura dolotowa Clio III

ewentualnie coś takiego:

Przewód powietrza o średnicy 63,5mm - bardzo dużej elastyczność. Minimalna długość wynosi około 28cm, maksymalna długość to około 84cm, średnica zakończenia: wewnętrzna 58mm, zewnętrzna 73mm. Wykonany z plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!