Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Płytka odbioru sygnału podczerwieni


Rekomendowane odpowiedzi

Nie.

Jakby Tobie to wytłumaczyć... Dekoder składa się z 2 modułów. W jednym module na stałe jest wpisana część klucza (szyfru). W drugim są wpisane kody z kluczyków. Szyfr w pierwszym module jest fabrycznie wygenerowany i wpisany na podstawie kluczyków fabrycznie przypisanymi do danego auta. Dekoder bierze szyfr z pierwszego modułu, dodaje do tego kod z kluczyka i porównuje (wylicza sumę kontrolną). Jeżeli suma kontrolna się zgadza, odblokowuje immo, itd. Jeżeli suma się nie zgadza, dekoder nie przepuszcza sygnału dalej. Z powodu tej sumy kontrolnej nie ma możliwości przypisać do auta innych kluczyków, niż fabryczne (może być inny kluczyk, ale musi nadawać dokładnie taki sam kod, jak kluczyk fabryczny).

Możliwe, że u Ciebie zgubił się kod z drugiego modułu i należy wpisać go ponownie (poszukaj informacji na forum o przyuczaniu kluczyków).

Edytowane przez Kreciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak się przyucza kluczyki i postępowałem zgodnie z procedurą...

 

Planuje wyciągnąć ucbic-a i rozebrać go, nie ma żadnych problemów z rozebraniem.??

Edytowane przez pawelb5913
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyedytowałeś swój post i moja odpowiedź była bez sensu...

Z wyjęciem nie ma problemu, ale rozebrać... trzeba mieć sporo cierpliwości i pewnie część zatrzasków połamiesz.

Edytowane przez Kreciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdejmując tą białą część obudowy nie urwę czegoś w środku.??

 

Dodano: 06 kwi 2013 - 22:15

Nie da się tak zrobić żeby ominąć ten dekoder i skierować sygnał z odbiornika podczerwieni prosto do komputera.??

Edytowane przez pawelb5913
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tak zrobić żeby ominąć ten dekoder i skierować sygnał z odbiornika podczerwieni prosto do komputera.??

Nie tędy kolego droga. Możesz pozbyć się fabrycznego immo. Ale do tego potrzebujesz kumatego elektronika. Samemu raczej tego nie zrobisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce rozebrać ucbic bo może coś zaśniedziało, może jakieś zimne luty.... Ale nie bardzo wiem jak to rozebrać a nie chce całkiem popsuć.

 

thumb_hosting_zdjec_1365330800__dsc04439.jpg thumb_hosting_zdjec_1365330836__dsc04442.jpg thumb_hosting_zdjec_1365330866__dsc04443.jpg thumb_hosting_zdjec_1365330912__dsc04444.jpg

Rozbierał może ktoś już tą skrzynkę.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby rozebrać skrzynkę, musisz oddzielić tą czarną obudowę od białej (część czarna z bezpiecznikami tworzy jedność z białą). Te zaczepy od strony wtyczek (po czarnej stronie) również trzeba odbezpieczyć. Wtyczki muszą się wysunąć z tej czarnej części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli utracił te kody, immo jest do wyrzucenia. Zostaje wtedy usunięcie immo z komputera silnika i wstawienie centralki radiowej. Nie będzie działał centralny zamek, dlatego trzeba się zaopatrzyć w nową centralkę.

A to na zdjęciu, to głośniczek, który słyszysz, jak na zapalonych światłach otworzysz drzwi. Dekoder jest zaszyty w środku, jako kości cyfrowe (układy CMOS).

Edytowane przez Kreciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozebrałem w końcu ucbic-u bo prędzej bym coś popsuł niż naprawił. Jeżeli jakiś problem z kodami w tym dekoderze to i tak nic bym nie zrobił. Na podwórku, pod domem będę zostawiał samochód z kluczykiem w stacyjce na pierwszej pozycji, wtedy immo się nie załącza. Nic się nie stanie przecież nawet jak 10 godz kluczyk będzie w stacyjce, prawda.?? Tylko zastanawiam się co z zegarkiem, bo wtedy się podświetla, żeby nie czerpała prądu żarówka może przełączyć gdzieś zasilanie żarówki żeby załączała się dopiero przy kluczyku w drugiej pozycji stacyjki.??

A poza tym będę wprowadzał kod ręcznie, a może zainwestuje w to:

https://carlabimmo.com/product.php?id_product=26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zostawię kluczyk w pierwszej pozycji.?? Przecież wszystkie odbiorniki prądu będą wyłączone.

Na pierwszej pozycji jest radio, wentylator i podświetlenie zegarka. Mogę albo wyjąć żarówkę z zegarka albo zasilanie zarówki podłączyć gdzieś, tak żeby dostawała dopiero prąd w drugiej pozycji stacyjki. Radio i wentylator będą wyłączone.

Edytowane przez pawelb5913
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!