Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problemy z odpalaniem


mario43

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pewien problem. Jeśli źle trafiłem to prosze o przeniesienie tematu oraz proszę o wyrozumiałość jestem nowym użytkownikem renault megane 2 oraz na forum. Otóż mam problem polegającym na tym, że moja meganka zapala bardzo długo tzn. kiedy wciskan przycisk start długo kręci na rozrzuszniku ok. 5 -8 sekund. Odpala zawsze za pierwszym razem. Może ktoś ma sugestię dlaczego tak się dzieje? Ostatnio wymieniłe rozrzą oraz olej. Może to sonda lambda tylko która? Spalanie jest w normie bo wychodzi ok. 6.5l /100km. Kiedy jest rozgrzana zazwyczaj odpala natychmiast po naciśnięciu przyciku. Nie wiem co moży być przyczyna. Czytałem dużo tematów na tym forum ale żaden nie dotyczył mojego przypadku. Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to sonda lambda tylko która?

Sonda/y "nie biorą udziału" przy odpalaniu. Powiedział bym, że to raczej problem z paliwem.

Nie wiem czy to możliwe w w MII ale spróbuj zapalać na dwa razy. Naciśnij start, na krótko, i za chwilę spróbuj ponownie.

Jak zapali to raczej coś z zasilaniem paliwa.

PS

Staraj się nie zjadać literek, ciężko się się takie coś czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak długo kręcił to przyczyną było powietrze w paliwie.Odpal fure,otwórz maskę i pod pokrywą silnika masz dwa przeźroczyste wężyki i sprawdź jeśli będzie tam dużo bąbelków powietrza to możliwe,że to może być przyczyną u mnie przynajmniej tak było.

Na zielono Ci zaznaczyłem.

post-50648-0-27163500-1365276738_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tematu . Podłączałem clipa i nie jest to czujnik położenia , ani zapłon . Albo ciśnienie paliwa albo kolo zmiennych faz rozrządu . W jednym jak i drugim przypadku cena jest zabójcza : pompa 237 zł w hurcie (bosch) , kolo 470 zł alledrogo .

 

PS.: U mnie to zaczęło sie dziać od 4 dni z tym ze jednego dnia to się dzieje drugiego już nie ;)

Problem rozwiazany , przyczyna byly uszkodzone swiece .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również dzieje się podobnie. Rozrusznik długo kręci i dopiero pomaga wciśnięcie pedału gazu. Czyszczenie przepustnicy nic nie pomogło, ale mam podejrzenia że to ona nawala. Jeżeli wcisne przycisk start i za 1-2 sek znowu i potem ponownie start - odpala w miarę normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!