Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klekotanie przy zmianie biegu 1,4 16V


anatol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Mój pierwszy post i już problem mianowicie podczas zmiany biegów i hamowania silnikiem słyszę jakby odgłos klepania zaworów taki klekotanie. Na postoju zawory pracują normalnie bez klepania przegazówka na postoju też nic nie słychać tylko w czasie jazdy.

Co to może być czy faktycznie zawory olej mam wlany 0W-30 Ewolut ELF.

Macie jakieś pomysły?

 

[ Dodano: 2007-11-30, 20:03 ]

Witam.

Sorry że sam sobie odpowiadam ale to chyba jednak coś z zaworami zastanawiam się nad zmianą oleju (bo już z czas) z 0W30 elf Evolution na 5W30 może to pomoże.

Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Naprawić się nie udało ale wymieniłem olej z 0w30 na 5w40 ELF LDX excelium taki jak w instrukcji i założyłem wygłuszenie maski (nie było orginalnie) 148 zł w serwisie.

Teraz już nie drażni tak jak wcześniej bo nie słychać.

Zostało jeszcze ściąganie w lewo, sposoby na zerwanie kąta u mnie nie działają (soft 8.31) i można jeżdzić.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam, podepnę się pod temat mam takie same objawy i zastanawiam się czy to nie szklanki? Rano po odpaleniu ok, podczas przegazówki jak zaczyna schodzić z obrotów słychać brzęczenie i podczas hamowania silnikiem przy 3200 obr/min najgłośniej... :-( rozrząd wymieniony, pasek alternatora i napinacz też...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Już gdzieś pisałem że problem klekotania "zagłuszyłem" , mianowicie pomiędzy maską silnika i plastykowym podszybiem jest uszczelka u mnie miała jakieś 2cm szczelinę po zlikwidowaniu szczeliny klekotania nie słychać. Podszybie trzeba podnieść do góry jest tam śrubka na środku od wnętrza komory silnika podkręciłem pod nią kawał wyprofilowanego płaskownika on podnosi opadnięte podszybie.

Oczywiście nie jest to rozwiązanie problemu ale nie drażni.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!