Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik położenia wałka.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przewertowałewm całe forum na temat tej przypadłości, było kilka tematów z tym zwiazanych ale nigdzie nie było rozwiązania. Od jakiegoś czasu mialem błąd "niestały" tylko w pamięci komputera P0340 czujnik wałka rozrządu. Ostatnio jednak wyskoczył ten błąd na desce: ikonka silnika, service oraz check emission. Wyczyściłem czujnik, styki sprawdziłem wiązkę skasowałem błąd. Przez parę dni był spokój, później znowu to samo. Skasowałem kolejny błąd i zamówiłem nowy fabryczny czujnik identyczny jaki miałem. Zanim doszedł nowy czujnik,pojeździłem parę dni i do samej wymiany nie było, zadnego błędu na kompie (nawet ukrytego). Mimo to zdecydowałem się na wymianę, bo po co ma nowy leżeć. Po dwudziestu kilometrach wyskoczył znów ten sam błąd na desce.:) Co dziwniejszego wypiąłem wtyczkę czujnika wykasowałem błąd i mimo nie podłączonego czujnika błędu nie wywala. Już nie mam pomysłów co dalej. Samochodzik nie ma żadnych objawów negatywnej pracy. Jeździ jak jeździł. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczyściłem wtyczki w sondach i jeszcze raz w czujniku. Bez zmian. Myślę, że gdyby walnięta była któraś z sond, wyskoczył by mi również jakiś błąd. Chyba wrócę do starego czujnika i sprawdzę bo od jakiegoś czasu był spokój i na nim nie było błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A u mnie wywala ten błąd i od czasu do czasu potrafi odpalić na 2-3 razem ale tylko wtedy jak ciepły, na zimnym nie ma problemu. Wymieniłem czujnik położenia cylindra ( ten przy rozrządzie ) i nic dalej to samo, szukałem tak jak kolega na forum ale rozwiązania problemu nie znalazłem, może ktoś wie co jeszcze może być przyczyną? A stało się to po wymianie rozrządu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dalej walczę z usterką, byłem na clipie: dodatkowo doszedł błąd przestawiacza faz rozrządu. Do sprawdzenia wiązka czujnik-ecu i ustawienie rozrządu ze szczególnym zwróceniem uwagi czy rozrząd nie przeskoczył na kzfr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cztery zęby to sporo. Jak miałeś nowy rozrząd to nie podlegało gwarancji? Może źle złozyli, a teraz ściemniają z przyczyną.

 

Dodano: 24 lip 2013 - 22:49

Problem rozwiązany. Wymiana rozrządu i kzfr załatwiła sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, borykam się z problemem grzechotania podczas odpalania. Rozrząd + Kzfr były wymieniane 2 lata temu. Od tamtej pory nic nie grzechotało i auto ładnie odpalało. Obecnie podczas odpalania na zimno dobiega ten niepokojący dźwięk. Zastanawiam się czy to początek końca koła czy może zły odczyt danych z czujnika położenia wałka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!