Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

świeci się kontrolka ABS


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź czy działa... to przecież można zrobić nawet przy bardzo małych prędkościach. Posprawdzaj kable od czujników przy kołach, stan zębatek przy czujnikach, przeczyść czujniki, może pompa ABS wysiadła(ok. 100zł na allegro), a może wystarczy pojechać na komputer na skasowanie błędu, (u mnie to akurat pomogło, choć mówili że nie działa pompa i do wymiany, to po 2km kontrolka zgasła i do dziś wszystko działa. Jak zobaczysz że sam nic nie zdziałasz to radzę jechać do elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega "P_r_z_e_m_o" ma racje. Jak świeci kontrolka to ABS nie będzie działał. Nie wiem jak jest w reno lecz w starszych Volkswagenach można sprawdzić czujnik razem z przewodami aż do samej pompy samym omomierzem. Myślę, że w twoim roczniku będzie podobnie. Jak da się usunąć usterkę to lamka powinna sama się wyłączyć bez podłączania komputera.

Edytowane przez rawka1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zagoniony jestem. Jak nie zapomnę to jutro posprawdzam i dam znać.

 

Dodano: 08 maj 2013 - 20:56

Po wyjęciu bezpiecznika nic się nie zmieniło.

No ale dziś rano rozwaliła się szczęka w jednym kole :unsure: no i mechanik już wymienił komplet.

Dowiedziałem się jednak że odpięcie akumulatora na pięć minut może pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam tak samo problem z ABS. Wcześniej jak jeździlem to ABS załączał się nawet przy lekkim hamowaniu na suchej powierzchni. Od wczoraj się zaświeciła kontrolka, ale co najlepsze po postoju czy gwałtownym skręceniu w lewo kontrolka gaśnie na jakiś czas. Co mośe być przyczyną w takim przypadku, gdzie szukać rozwiązania. Może jakieś zdjęcia co, gdzie i jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Nie wiem czy mogę tu napisać, od niedawna mam Renault Megane 1.6 1996 rok i się zastanawiam czy mam w niej ABS, przy przekręceniu kluczyka kontrolka się nie zaświeca a mam ją na liczniku, słyszałem że są liczniki uniwersalne gdzie są wszystkie kontrolki, do tego mam też bezpiecznik od ABS bo sprawdzałem, jak można rozpoznać czy ma ona ABSy? Czy po ściągnięciu koła będzie to widoczne?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczniki mają wszystkie kontrolki ,nie wszystkie mają żarówki,zależy od wersji. Sprawdź czy jest pompa ABS,najczęściej jest pod prawym reflektorem ,wychodzą z niej cztery przewody hamulcowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!