Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gaśnie i szarpie głównie na zimnym oraz problem z Bp


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zacznę od początku więc kupiłem w styczniu megi 16.16V z XI.2002 a w lutym założyłem Jej instalacje LPG . Pzez miesiąc było oki aż któregoś razu w drodze zaczeło szarpać samochodem i zgasł nie mogłem odpalić go przez kilka minut w końcu jak się udało to trzymał obroty w okolicach 1.5tys/min postawiłem samochód na noc do garażu i rano wszystko wruciło niby normy. odpalil bez problemu i bez problemujechał i trzymał pięknie równo obroty lecz jak sie już nagrzał i przełączył na LPG to po powrocie na PB samochód gaśnie pojechałem tam gdzie mi zakładali LPG stwierdzili ze wina pompki paliwowej i wysłali do elektryka który sprawdził ją i jest w pełni sprawna. W efekcie tego wszystkiego wogóle praktycznie przestał jezdździć na PB nawet na zimnym jedzie tylko do 3tys obrotów a jak dam mu więcej gazu to zachowuje się tak jak by juz nie było paliwa i obroty spadają tak samo jak postawie go na luzie po chwili samochod traci obroty zaczne szarpać i zgaśnie:(

Pomyślałem że poczekam do wiosny a z nią niestety przyszły większe problemy:( Po odpaleniu na zimnym silniku samochód po kilku sekundach gaśnie tak jak bym go sam wyłączył a jak trzymam go na obrotach to zaczynają falować i po kilku sekundach normują się lecz też muszę po woli puszczać gaz inaczej wraz zgaśnie i do tego zauważyłem że po włączeniu silnika obroty odrazu wskakują na 800 a wcześniej włączało się też tzw ssanie i trzymały się na poziomie 1100 prez ok. 0.5km. Kolejna sprawa to jak próbuję ruszyć to okropnie szarpie tak samo przy zmianie biegów czuć szarpnięcia a po dojechaniu do krzyżówki gaśnie:( Początkowo wszystko normowało się gdy samochód nagrzał się do 90C lecz na ciepłym pojawił się sliczny napis "SERVICE" i kontrolka "Oczyszczanie Spalin" czy jakoś tak więc pojechałem na Clipa wyszło brak napiecia na czujniku położenia wału. Wymieniłem czujnik na nowy orginalny i niestety jeszcze się pogorszyło ponieważ teraz i na ciepłym obroty falują na luzie obroty normują się na poziomie 800 po czym spadają do 500 samochodem szarpnie i wskakuje z powrotem na 800 tak samo po puszczeniu pedała gazu spadna do 500 i potem sie normują. Oraz wzrosło spalanie jak wcześniej normowało mi się w okolicach 8 l/100 to teraz na tym samym odcinku pokazuje l0 why;/

 

Dodam że słynne KZFR było wymieniane około 20tys km temu i terkotanie przy odpalaniu miałem tylko dwa razy jak był ubytek oleju i gdy stał na dużym wzniesieniu i cały olej spłynął wtedy na prawą stronę misy a sam komputer pokazał mi że ma mało oleju i od tamtej pory cisza.

Edytowane przez krisy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam byłem na dostrojeniu LPG a potem na clipie i pokazało mi błędy "zmieniacza faz rozrządów" "przepustnicy" oraz "wtrysków" i podejżewam że czeka mnie remont generalny mojej Megi;(

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!