Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nagradzanie pomocnych userów


Woytus

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystam i udzielam się na wielu forach a tutaj brakuje mi systemu nagradzania pomocnych użytkowniku. Niekiedy jakiś wypowiedz znacząco wpływa na rozwiązanie naszego problemu i takiemu użytkownikowi można by było podziękować. Rozwiązanie te ma też inne plusy. Użytkownik, który ma dużo takich „punktów dziękczynnych” jest bardziej wiarygodny dla nowego użytkownik, który nie bardzo wie czy wypowiedź jest napisana przez znawcę tematu czy przez usera, który pisze, bo mu się nudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos podobnego jest tylko nie wiesz gdzie.

Wyjaśnię jeszcze że tu to działa lepiej jak na innych forach, gdyż tam zazwyczaj "pomógł" może kliknąć TYLKO osoba zakładająca temat, choćby nawet ta wypowiedź była pomocna komuś innemu.

U nas takie plusik może kliknąć każdy i jest on dostępny dla każdego posta. Jest to oznaka, że posta jest merytorycznie wartościowy, i warto z tej porady skorzystać.

Punktu te są jednak doliczane do konta użytkownika i podnoszą ocenę zwaną "reputacją"

Poziom reputacji znajdziesz po otwarciu profilu autora danego posta klikając w jego nick na górze posta z lewej strony.

Są też dostępne i minusy za posty bzdetne i bezwartościowe.

Te mają działanie odwrotne do plusików.

Plusy i minusy znajdziesz w prawym dolnym rogu pod każdym postem, nad przyciskiem "cytuj selektywnie".

Każdy może kliknąć w wybrany znak tylko jeden raz pod każdym postem. Potem przyciski znikają i zmienia się liczba po prawej stronie. Klikając zaś w tą liczbę jeśli jest inna od zero, zobaczymy kto ten post jak ocenił.

Plusa i minusa nie powinieneś widzieć jednak pod własnymi postami. To po to by nie przeginać i sam siebie nie oceniać.

Jeśli jest inaczej, należy zgłośić jako awaria do usunięcia.

Ja przynajmniej pod swoimi postami takiej opcji nie widzę.

To chyba wszystko jeśli chodzi o wyjaśnienie tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikając zaś w tą liczbę jeśli jest inna od zero, zobaczymy kto ten post jak ocenił.

U mnie to opcja nie działa. Nie żeby mi to jakoś przeszkadzało, ale chciałem wyjaśnić sprawę, skoro tak powinno działać, a nie działa. Może to tylko moderator ma takie uprawnienia, a "zwykły" user już nie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz możliwe.... jestem jako mod zalogowany. Musiałbym z konta testowego sprawdzić..

dodano

No i sprawdziłem, faktycznie jest tak jak piszesz.

Wobec powyższego zmieniam opis:

To co zacytowano powyżej czyli opcja podglądu kto dany post i jak oceniał jest dostępna tylko dla Administracji...

Edytowane przez gojgien
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację @gojgien nie zauważyłem tych plusików (chyba są mało intuicyjne). nie można by tych grafik podmienić na "pomógł" / "nie pomógł".

 

Jest gdzieś dostępny ranking reputacji użytkowników ??

Edytowane przez Woytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, bo to ocena wartości merytorycznej posta....

Trudno to jednoznacznie opisać czy pomógł, (post, sposób ) pomogła, (treść, podpowiedź) czy pomogło (opisanie usunięcia problemu)

Plusy i minusy są bardziej uniwersalne, można czytać i tłumaczyć na wszystkie sposoby i we wszystkich odmianach.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już ktoś poruszył ten temat to minusiki nie działają, wyskakuje mi komunikat : "brak uprawnień do korzystania z tej opcji, lub dzienny limit został wykorzystany"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już niestety do władz wyższego szczebla info..

mod jest za krótki by to naprawić -poprawić. A może to tak celowo, by minusami oponentom w dyskusji na zlość cie robić gdy już innych poważnych argumentów zabraknie... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny ale już gdzieś czytałem, nawet w tym dziale, że te minusy nie są aktywne dla userów, tylko administracji. Tak jak gojgien pisze, żeby celowo na szkodzić komuś, czy coś w tym stylu.

Może znajdę to zapodam w tym wątku.

 

Dodano: 03 maj 2013 - 15:44

Dobra, znalazłem. Jednak nie było tak trudno :(

Co ciekawe to kol. gojgien się na ten temat wypowiadał. Początek w tym poście, dwa ostatnie akapity: http://megane.com.pl/topic/40767-odpowiedz-do-gigena/page__view__findpost__p__310187

I dalej jeszcze w tym: http://megane.com.pl/topic/40767-odpowiedz-do-gigena/page__view__findpost__p__310219

Wywnioskowałem z nich, że opcja minusowania jest wyłączona dla userów. A uwagi i niezadowolenia można zgłaszać przez raportowanie posta.

Osobiście dodam, że takie podejście popieram (jeśli w ogóle tak jest), chociaż nigdy z takiej możliwości nie musiałem korzystać.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe to kol. gojgien się na ten temat wypowiadał.

Tu napisałem to samo by się nie wypowiadać równie szeroko jak poprzednio. Znaczenie identyczne, jednak tym razem podane w formie tezy, pod przemyślenie zasadności takiego stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!