Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak szukać Scenica II


7cloud7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Jestem na zakupie SII, jestem osobą ktora niestety minimalnie zna sie na samochodach a juz nie chce mówic o tym jak czytam niektore posty bo to czarna magia :unsure: Dlatego jesli znalazl by sie ktos kto moglby mi powiedzieć jak szukać i na co patrzec kupujac Scenica II po lifcie rocznik 2006-2007. I proszę mi powiedziec jaka powinna byc mniej wiecej rozbierznosc cenowa w jakiej powinienem szukac? Mam na autko 23 tys zl wiec nie wiem czy jest tez szansa i sens szukania w takim przediale cenowym tego rocznika w benzynie. Bede bardzo wdzieczny za jakiekolwiek wskazowki.

 

P.S

Przepraszam za braki w interpunkcji ale pisze z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, z mojej strony polecam poszukać od dealera renault. Wejdź na stronę renault.pl i tam wejdź w zakładkę używane. Czasami można coś fajnego znaleźć od 1go właściciela, który zostawił auto w rozliczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej na forum. Zawsze można poszukać postów sprzedającego co robił i z czym się borykał. Taka historia pozwala poznać przeszłość autka inna niż próbują nam wcisnąć prywatni importerzy aut. Poza tym forumowicz naprawiając autko zawsze wie więcej o nim choćby z forum i zawsze coś doradzi, pokaże i podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

Coś mi tu nie bardzo pasuje z tym autem, ale może to po prostu takie moje błędne odczucie. Po kolei:

-nieopłacony,

-brak info o bez wypadkowości auta,

-brak zdjęć komory silnika,

-zdjęcia wnętrza takie dziwne, tak w ogóle to silnik nie pracuje, nie wiadomo może jakieś komunikaty się wyświetlają.

-nie ma podgrzewanej przedniej szyby,

Ogólnie wnętrze zadbane, fotel kierowcy trochę wygnieciony ale to normalne. Wersja wyposażenia chyba ta najniższa Authentique (jakoś ta kolorystka mi nie odpowiada). Wyposażenie nie najgorsze, najważniejsze funkcje są. Ale znów brakuje podłokietnika, co to jest, że w tych wersjach poliftowych to taka rzadkość.

 

2.

Ten z drugiej pozycji był już "prześwietlany" w temacie kol. Grzechu60. Ten post i kilka następnych: http://megane.com.pl/topic/44877-prosba-o-ocene/page__view__findpost__p__351368

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy:

-całkiem ładny;

-przebieg-w sumie może być, ale w 100% pewny bym nie był :unsure: Mam podobny samochód z końca 2006 r. kupiony jako nowy w styczniu 2007 r. i teraz 95000 zł. ale ubezpieczalnia wyceniła mi go nieco więcej przy ostatnim AC więc jakoś nie sądzę żeby z tym wszystko było OK że za tyle tylko miałby pójść;

-niezła wersja, ESP i tempomat jest ale bez środkowego podłokietnika;

-podgrzewanej przedniej szyby nie ma bo nie było;

-argument o jakości w związku z przywiezieniem na kołach-tego jeszcze nie czytałem :unsure:

-chyba ma być kupowany "na Niemca"-nie ma tablic z czerwonym paskiem a poza tym chyba własnoręcznie robione bo czcionka się nie zgadza, wszystkie argumenty o dopuszczeniu do ruchu i ubezpieczeniu opisywane przez użytkownika optima mają zastosowanie;

-żadnej informacji czy opłacony czy do opłat;

-jak on uzyskał to spalanie 5,5 l/100 km :!: od 2007 r. próbuję i przy najlepszych warunkach i oszczędnej jeździe nie byłem w stanie zejść ponizej 6,7 l/100 km. w trasie...

-damiar to wersja Expression.

 

Drugi tak jak w powyższym poście.

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-damiar to wersja Expression.

Kłócił się nie będę, że tak nie jest. Ty masz większą wiedzę w tym temacie. Jednak wydawało mi się, że w Expression deska rozdzielcza jak i tapicerka są w kolorze jasnym (w ogóle ten kolor jest dominujący wewnątrz), tylko panel środkowy jest ciemny. Natomiast tu przeważa ciemny kolor wnętrza. W Authentique panel środkowy też jest ciemny. No i brak srebrnych emblematów na gałce.

Może w poliftowych jest inaczej albo ja muszę poszerzyć swoją wiedzę jeszcze.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poliftowe to też niezły miszmasz. Bardzo długo byłem przekonany że Expression zasadniczo jest beżowa w srodku ale z czasem okazało się że już taki pewny nie jestem :unsure: Może sie poprawię: to raczej jest wersja Expression, sporo elementów na to wskazuje, nie wiem jak z kompletacjami na inne rynki to wygląda bo porównując obecny konfigurator na polskiej stronie i niemieckiej widać różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!