Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy TE felgi będą pasowały?


violcia

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Mam okazję kupić oryginalne, czarne felgi aluminiowe od Renault Megane III RS 8,25x18 et65 5x114,3 Mam Megane III 2009 coupe, oryginalne alusy Renault 17". Wiem, że rozstaw śrub się zgadza, chodzi mi o ET. Dziękuję z góry za pomoc.

 

To forum umarło? :P Aż wstyd mi było zadać tak banalne pytanie, a tutaj Enigma...

Edytowane przez violcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ku przestrodze dla innych - NIE PASOWAŁY. ET było za duże. Mimo telefonu do Renault z pytaniem i ich odpowiedzi, że odpowiednie ET do mojego modelu to 35-45 postanowiłam przymierzyć te felgi od RS. NIE PASOWAŁY. Mam kolejne pytanie licząc, że ktoś żyje na tym forum :mrgreen:

 

Wedle info z Renault felgi z ET 35-45 będą pasować, czy więc te 19" z ET 40 będą OK? i jakie wymiary opon najlepiej do nich 235/35? Rozumiem, że wzrośnie spalanie?

 

FELGI 19"

Edytowane przez violcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jednoznacznej odpowiedzi że dane ET jakiejś tam felgi pasujące przedziałem do twojego auta będzie pasować. Każdy producent podaje jakie ET przewiduje w danym aucie.

Jeśli nie znajdziesz na internecie katalogu producenta musisz mierzyć. wiadomo że małe odchylenia są dopuszczalne.

Spalanie owszem wzrośnie ale chyba decydując się na felgę 19 nie jest to dla ciebie priorytetem do 19 mas z opony 235 i 245 30/35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie wkurzają te ET wrrrr W katalogu producenta nie ma opcji 19" dla tego modelu, nawet rozmiaru opon 19" nie uwzględnili. Średnio się znam na tym ET, ale na logikę skoro ET do mojego modelu fabrycznie "polecane" jest między 35 a 45, to felga z ET 40 i oczywiście takim samym rozstawem śrub czyli 5x114,3 musi pasować...Felgi nie mam jak przymierzyć, bo to zakup przez neta, 2 koniec PL. Jej sprzedawca zapytany czy będzie pasować pewnie odpowie TAK, bo chce sprzedać. Spalanie średnio mnie interesuje :mrgreen: Zostanę chyba przy szukaniu felg 18" ale dzięki za tak szybki odzew, pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

19 calowe felgi od RSa z ET65 (opona 235/35/19) nie będą pasować chyba, że założysz ok 2cm dystanse. Do tego trzeba mieć dluższe śruby mocujące (ok 50mm długości). Ja tak mam u siebie, kupiłem samochód w takim stanie od poprzedniego właściciela. Przejechałem ok 10 tyś km i problemów nie stwierdziłem (oczywiście komfort jests obniżony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Koledzy czytam i próbuję zrozumieć.

Napiszcie mi jaki związek ze spalaniem, konkretnie jego wzrostem ma wymiana felg na większe?

Naturalnie nie mam na myśli ekstremów czytaj wymiana np 16-tek na 19-ki.

Na prosty (dawniej tak się mówiło) chłopski rozum jeśli np zmienimy felgę z 16-ki na 17-kę zmieniając opony (konkretnie mój przypadek) z 205 55 16 na 205 50 17 to zachowujemy średnicę koło oczywiście obniżając w praktyce profil opony z 55 na 50-kę. Jaki ma to mieć związek z apetytem na paliwo? Kombinuję, że mogłoby mieć jak obstalujemy mega dużą felgę np 19-kę, której szerokość/ odsadzenie (ET) wymusi zastosowanie dystansów i dłuższych "szpilek" i generalnie cały zestaw parę kilo więcej będzie ważył więc bezwładność zrobi swoje i by to rozpędzać faktycznie trzeba więcej pary w kotle.

 

Ale jeżeli zmienimy opisaną 17-kę na 18-kę i "ubierzemy" ją w gumę o profilu 45 to średnica koła będzie identyczna jak 16-ki z oponą 55. SKĄD więc opinie o wzroście zużycia paliwa.

Wiadomo komfort ucierpi i na polskich drogach - odliczając te wypompowane medialnie przez ekipę rudego można przy takim zestawie ugryźć sobie język, na koleinach bardziej wozi ale wciąż nie łapię skąd wzrost zużycia paliwa?

 

Na obronę swojej teorii przytoczę na koniec jeden suchy fakt.

Moja Renata ostatniej jesieni jako że zimy nie można się było doprosić latała trochę dłużej na 17-kach (wyżej wspomnianych- letnie koła) i wreszcie przy podobnych warunkach temperaturowych na zimowym zestawie na 16-kach ZUŻYCIE ŚREDNIE IDENTYCZNE!?

 

Z góry dzięki za Wasze opinie i wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważalna zmiana może być w przypadku wymiany na 225/45/17. Zadajesz pytanie na które sam udzielasz sobie odpowiedzi. Jeżeli nie zmienisz rozmiarów koła to nie zmieni się zużycie paliwa. Wiadomo jednak, że im większa felga tym jej szerokość też jest większa, więc jeżeli 17" będzie miała 7,5 cala to ładniej i bezpieczniej dla felgi będzie założyć na nią 225 a nie 205.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam podobny problem więc podłączę się pod istniejący temat.

Czy oryginalne felgi od Laguny III Coupe o rozmiarach 7,5J ET47 średnica 18" będą pasować do Megane III Coupe (fabrycznie było 17" 7J ET49)?

Edytowane przez DonG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Megane III Grandtour 2010.

Oryginalnie mam felgi 16 cali 6.5J. Chciałbym założyć Felgi 18 cali 8J z oponami 225/40/18. Ta szerokość felgi powinna pasować, gdyż Megane III GT220 takie posiada. Tylko mam wątpliwość co do ET felgi, w jakim zakresie powinna je mieć nigdzie nie mogę znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!