Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wyłączanie świateł.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czasem zapominam wyłączyć światła po zgaszeniu silnika, i rozładowałem akumulator. Czy jest opcja przerobienia zasilania tych swiateł tak aby po zgaszeniu kluczyka i wyjściu nie było na nie zasilania? Pozdrawiam.

P.S. I nastała niezręczna cisza..:P Może jednak ktoś podpowie coś w tym temacie? Pozdrawiam.

Edytowane przez seitedo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie wiem na ile moja odpowiedź wniesie coś do tematu, ale może warto zainwestować w automatyczny włącznik świateł (np. TAKI)?

Coś podobnego "jeździ" w Astrze mojego ojca i sprawuje się ok.

Chyba, że w PHI (u mnie w PH II jest) jest sygnał dźwiękowy o niewyłączonych światłach (pika jak zgasisz silnik, wyciągniesz kluczyk a nie zgasisz świateł) i po prostu Tobie nie działa?

Pozdrawiam

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo kombinujecie Panowie. Wystarczy zakupić buzzer z generatorem (np. taki). Podłączenie jest banalnie proste. Zasilanie pod przewód świateł, masa pod krańcówkę drzwi. Działa to jak fabryka dała, czyli przy zapalonych światłach, po otwarciu drzwi, buzzer się odzywa. Milknie po zgaszeniu świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej jezdziłem Sieną, Ale ją rozbiłem. Tam, światła gasły po przekręceniu w stacyjce kluczyka. Pozostało przyzwyczajenie i wolałbym aby dało się przerobić podonie: światła gasną po przekręceniu kluczyka ..:)Dlatego zapytałem Was czy jest to możliwe. Pozdrawiam..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Megance jest tzw. moduł komfortu, i to on zajmuje się takimi rzeczami.

czy jest to możliwe

Jest możliwe. Pytanie, czy warto dokonywać takiej modyfikacji.

Ten buzzer jest w standardzie (zaznaczony na czerwono):

thumb_hosting_zdjec_1368563525__bsi.jpg

Na forum wklejamy odpowiedni link z hostingu. Poprawiłem :) - Prezes

Ty masz auto już po liftingu, tak więc taki buzzer jest na pewno. W wersjach przed liftingiem, zdarzało się, że go nie było. Możliwe, że z tym Twoim coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie to troszkę inaczej wygląda (wizualnie, ale zasada ta sama), ponieważ Ty masz wersję po liftingu (fotka jest od wersji przed liftingiem). Chodziło mi o pokazanie, że buzzer to nie jest mój wymysł, tylko fabryka tak wymyśliła.

PS-fotkę P_r_z_e_m_o zmniejszył, była jako miniaturka z odnośnikiem do większego.

Edytowane przez Kreciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie wstawiałem fotki jak to w moim sceniolu starszym wyglądało. Kawałek buzera widać pod eliptycznym zaznaczenie na 4 fotce w tym poście:

http://megane.com.pl/topic/4471-scenic-gdzie-znajduja-sie-przekazniki/page__view__findpost__p__42139

Zaznaczone przekaźniki od wycieraczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!