Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk (popiskiwanie)


Damiano1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie!

Posiadam Megane PH 2 z silnikiem 1.6 16v z 2004 roku, dzisiaj zauważyłem dziwny dźwięk wydobywający się tak jakby z pod samochodu (popiskiwanie o którym mowa w temacie) pojawia się on w momencie kiedy powiedzmy auto stoi na wolnych obrotach, jeżeli dodam gazu ten dźwięk ustępuje. Miał ktoś już kiedyś taki problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się jeszcze zastanawiałem np nad mocowaniem wydechu, że mogło się coś posypać i coś gdzieś o coś pociera. Tak jak wspomniałem dźwięk dochodzi z pod auta z przed części samochodu. Pojawia się na wolnych obrotach lub np w czasie jazdy jak gdzieś autem zabuja to również delikatnie na chwile się pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posłuchałbym jeszcze pompy paliwa w baku. Objawy, które opisujesz pasują poza tym, że mówisz, że dźwięk dochodzi z przodu auta, ale to może być tylko złudzenie, bo ten dżwięk się rozchodzi właśnie pod autem. Napisz jeszcze czy masz założony gaz i ewentualnie czy problem występuje na benzynie czy na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o gaz ponieważ instalacja przyspiesza zużycie pompy, po przełączeniu na gaz pompa cały czas pompuje benzynę w układzie zamkniętym, ale ponieważ benzyna nie jest "zużywana", pompa pracuje pod dużym ćiśnieniem i się wyrabia. Z mojego dowiadczenia powiem, że piszczenie występuje niezależnie od temperatury silnika natomiast trochę zależy od temperatury na zewnątrz i tego jak długo pracuje pompa. Najlepiej sprawdzić to gdy zacznie piszczeć - wyjść z auta i posłuchać z tyłu pod autem w rejonie prawego koła - powinno być wyraźnie głośniej słyszalne jeżeli to będzie pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam mam ten sam problem z popiskiwaniem ,tylko że u mnie wystąpiło po wymianie paska alternatora , wymieniłem rolki i dalej piszczy, dodam że przed wymianą taka sytuacja nie miała miejsca. Czyżby pasek miał wine i był słabej jakości? może założyć stary? scenic 1,6 16V 2000r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż z ciekawości sprawdzę jak żona wróci z pracy ale jest jeszcze jeden fakt, po zmianie paska popiskiwanie występowało do momentu lekkiego rozgrzania się silnika a teraz popiskuje cały czas, ale dzięki za podpowiedź sprawdze to i dam znać

Edytowane przez pablo22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiąć nijak się nieda bo jest automatycznie napinany, ale o przełożeniu nie pomyślałem. A zauważyłem że jak dostanie wilgoci to przestaje piszczeć, aż do momentu odparowania wody. a wystarczy nie wielka ilość ze strzykawki czy po świńsku napluć i jest cisza. Ale dzięki za podpowiedź z przełożeniem paska w drugą stronę mam nadzieję że to wytarczy. A co do słyszalnego dźwięku to nie jest ciągły pisk tylko przerywany i słyszę go tak jakby występował ciągle w jednym miejscu jakby na pasku była jakaś skaza lub coś takiego .

Edytowane przez pablo22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przełożyłem pasek i jutro wszystko się okaże czy to pomogło, ale chyba tak bo przed przełożeniem piszczał a po przełożeniu nie.

 

Dodano: 08 wrz 2013 - 20:41

Dla wszystkich zainteresowanych pomogło przełożenie paska, i dodatkowo delikatne odsunięcie koła alternatora od obudowy, ponieważ jest na gumie to zwykłe podważenie lekko śrubokrętem i działa jak nowy ciho i bezszelestnie dzięki za wskazówki i pomoc

 

Dodano: 10 wrz 2013 - 12:34

a dzisiaj rano znowu zaczoł popiskiwać bo było dużo wilgoci w powietrzu szał

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo delikatne odsunięcie koła alternatora od obudowy,

Nie ma prawa,żebyś odsunął rolkę alternatora. Ona jest przykręcona na sztywno do wirnika.

Albo kończy się rolka, albo masz luzy na wirniku, w obu wypadkach do sprawdzenia alternator i rolka.

jest na gumie

Guma wypełnia przestrzeń pomiędzy dwoma elementami metalowymi. W wyniku zużycia guma się rozwarstwia lub odkleja od elementów metalowych rolki. Wtedy rolka będzie miała bicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podpytam przy okazji bo u mnie też popiskuje coś w tej okolicy. Mam zamiar zdjąć pasek i ręcznie pokręcić rolką napinacza i alternatora może coś wychwycę. Gdybym chciał odkręcić koło pasowe altka (mam 8200588648) to używam tej specjalnej końcówki a torx-em wirnik przytrzymuję? Druga kwestia: w manualu piszą żeby nie odpalać bez paska akcesoriów bo coś może stać się z kołem pasowym wału, na forum widziałem zalecenia aby odpalić bez paska i zobaczyć czy pszczy nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem ten sam problem i po wielu kombinacjach z przekładaniem paska wymianą paska na stary ,wymianą rolek napinacza i itd. Pasek dalej piszczał a im więcej razy pasek zciągałem tym gorzej następnego dnia dawał o sobie znać . Nie pozostało mi nic jak tylko wymienić rolkę na alternatorze po odkręceniu starej szok była tak wytarta że dziw że wogóle alternator się kręcił . A po założeniu nowej rolki problem ustąpił . U mnie miało miejsce jeszcze buczenie słyszalne już przy 1500 obrotach i to też ustąpiło po wymianie rolki alternatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA jeżeli wam popiskuje to pewnie paski osprzętu. Jedno pytanie na zimnym tylko piszczy czy na ciepłym silniku tez??. Jeżeli popiskuję tylko na zimnym to wymień paski mnie przez takie popiskiwanie rozrząd rozwaliło bo pasek osprzętu się wkręcił w rozrząd. Temat jest na forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!