Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ciągłe stuki w przednim zawieszeniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z ktorym mecze sie juz ladne pare miesiecy, mianowicie mam głuche stukanie przy lekkich nierownosciach (takie szybkie stukanie), gdy jade po dziurawym asfalcie. Stukanie dobiega z obu stron i mam wrazenie ze cos od spodu. Najbardziej slyszalne jest to przy malych predkosciach i na nierownej kostce betonowej.

 

Wymieniłem w w przeciagu tych kilku miesiecy amortyzatory, gorne mocowania amortyzatorów, sprezyny, drazki kierownicze (przyznam ze po ich wymianie problem ustal na krotko, ucichlo- moze to komus nasunie cos), bylem na regeneracji maglownicy (mowia ze jest rewelacyjna), pzostaly mi tuleje wahaczy i prawy sworzen wahacza (lewy byl wymieniony razem z drazkami) ale na diansotyce gosc mowi ze tuleje sa sztywne i nie ma luzow, a moze to cos innego stuka??

 

Moze ktos bedzie mial jakis pomysl, ja juz nie mam sily na auto a bardzo mi zalezy gdyz jest bardzo zadbane i nie mam kasy aby je zmienic na inne.

 

Prosze o pomoc.

 

[ Dodano: 2007-12-06, 20:25 ]

Dodam ze wymienialem takze (juz 2 razy) gumy stabilizatora - minimalnie pomagalo ale po kilku dniach na nowo sie pojawialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz to co ja miałem :-? jakby to powiedzieć .."zużyty" drążek stabilizatora, nowy ok. 130zł (dobrej marki). a co znaczy "zużyty" to do końca nie wiem, może sie wystukał na amen ;-) zjechał, wykruszył, nie wiem jak to nazwać i nie wiem jak to w ogóle możliwe :roll: ..już żadna wymiana gum nie pomagała. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na tym stabilizatorze sa tylko 2 gumy zewnetrzne, czy sa tez takze wewnetrzne?? Bo patrzylem w inter carsie i tam sa dwa rodzaje gum do mojej megany.

 

[ Dodano: 2007-12-06, 22:09 ]

Dodam jeszcze ze wymienialem zawsze tylko te na koncach. Moze te wewnetrzne jesli sa to tak stukaja??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są zewnętrzne i wewnętrzne, ja ostatnio wymieniałem (mam innym model oczywiście) kupiłem jeden milimetr mniejsze niż są bo drążek też już mam lekko wytarty, stukanie ustało, tak ja u większej części kolegów :mrgreen:

 

Kupowałem na alllledrogo po 6-7zł za szt. SASIC oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to OK, jutro jade do mechanika wymienic i dam znac, jesli sie okaze ze to ta błachostka to sie niezle zezloszcze, wymienilem juz prawie cale zawieszenie. No ale drazki juz byly troche zuzyte i sworzen takze, podobnie jak lewy amorek, wiec moze i to wyjdzie na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macwolf1, jak masz kanał lub jakiś podnośnik to sam wymienisz, w instrukcjach masz opis jak to zrobić.

P.s. Ja gum niczym nie smarowałem, wyczyściłem tylko drążek bardzo dokładnie, żeby nie było żadnego ziarenka piasku, co by nie dostał się między gumę a drążek i jej nie wycierał. Nie wiem czy dobrze zrobiłem, tak sobie teraz myślę :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pękaj ja też wszystko wymieniłem na nowe :mrgreen: a gumy na koncówkach są dwa rodzaje 23 i 24 mm średnicy (chyba), zalecam kupno tych mniejszych. A jesli drążek stabilizatora to tak jak juz pisałem koniecznie jakiś lepszej marki a nie jakis kijowy zamiennik za 40zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wrocilem od mechanika, jestem po wymianie wszystkich gum na stabilizatorze oraz obu łozysko mcphersona i nic. Dalej to samo. Ju nie mam sily.

 

Z ukladu zawieszenia pozostaly mi tylko tuleje na wahaczach. Jednak mechanik mowil wczesniej ze sa sztywno i nie ma luzow. Ja juz nie wiem co to moze byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien ze te stuki dochodza z przodu a nie z tylu, a poza tym łozyska tylne mialem juz wymieniane.

 

Czy moga to pukac wahacze?? I czy wtedy nie bylo by to widac na szarpakach?? Te stuki sa tez przy przejezdzaniu przez torowiska, oczywiscie bardzo powoli przejezdzam i jak kola delikatnie podskakuja to slychac takie głuche (nie jest to bardzo glosne, ale slyszalne) stuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!