Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ciągłe stuki w przednim zawieszeniu


Rekomendowane odpowiedzi

Dźwięk podobny jest do dźwięku podczas otwierania korkociągiem wina w małym pomieszczeniu (echo niesie po budzie auta) :-)

 

A jak byś np uderzył kluczem od koła w wannę koła zapasowego bardzo podobny dźwięk właśnie teraz mnie to strasznie męczy ruszanie i hamowanie pojedyncze puknięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie to i ja podepnę się do tematu,a mianowicie rano jest wszystko ok,auto bez żadnego stukania i pukania z przodu,ale jak tylko temperatura wzrośnie na zewnątrz to czuć stuki na kierownicy i przy zakręcaniu takie dziwne trzaski,wczoraj na szarpakach wyszedł prawy sworzeń wahacza do wymiany i nie wiem do końca czy on może dawać takie objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro auto do mechanika i zobaczę jaka będzie diagnoza i jak będzie po wymianie sworznia.Trochę poczytałem o tym stukaniu u innych i może łożysko na mcPersonie,jak to można sprawdzić wie ktoś?

 

[ Dodano: 2010-07-08, 20:26 ]

Witam ponownie , wymieniłem amortyzatory z przodu i niby było ok,ale dzisiaj po przejechaniu 200 km zaczęło znowu stukać coś z przodu i czuć to na kierownicy.Nie mam już cierpliwości do tego auta.Cały czas coś.Może wymienić płyn od wspomagania ten jest już za stary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Panowie jak kolega pisał o stukach z przodu megi to ja mam ten sam problem na diagnostyce wszystko ok choć uczuliłem pana że z przodu mam stuki od roku

ale wszystko ok układ kierowniczy ,drążki,końcówki,drążek kier, a gdy wjadę w dziurę łagodną jest wszystko dobrze ale gdy pojawi się krótka gdzie koło nagle wpada to masakra w środku słychać mocne głuche stukanie pomocy bo nie wiem co jest megi 98 1,6 75KM classic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam to samo w mojej megi wszystko ok ale ciągłe stuki na diagnostyce gosć nie znalazł nic ,choć zwracałem Mu uwagę na stuki z przedniego zawieszenia jak znaleźliście powód dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

**********************************

W moim scenicu 2000 dti jest taki problem: gdy parkuję auto, czyli cofam na skręconych kołach w lewo na maxa i podczas odbijania kierownicą aby auto

**********************************

wyprostować nastepuje takie "brzdęknięcie". Jest to słyszalne po prawej stronie w okolicy koła prawego. I też zdarza się taka sytuacja (ale rzadziej) gdy

**********************************

ruszam na skręconych kołach na maxa w lewo i odbijam aby wyprostować auto i nastepuje takie brzdęknięcie. Dodam iż to zjawisko występuje tylko w tych dwóch

**********************************

przypadkach, podczas kręcenia kierownicą. Podczas normalnej jazdy na zakrętach, na łukach nic się nie dzieje.

**********************************

Coś w rodzaju jakby sprężyna gdzies przeskoczyła.

**********************************

I takie jeszcze moje spostrzeżenie, teraz jak jest snieg to zjawisko niewystępuje. Wiadoma rzecz, łatwiej sie obraca kołami na śniegu niż na suchym asfalcie, małe opory.

**********************************

Auto byłem sprawdzić i wszystko jest ok, żadnych luzów, rozbierali cały mcperson i jest w porządku, maglownica i drążki nie mają luzów. Oczywiście nic nie

**********************************

znaleziono, panowie mechanicy mówią że takie sytuacje sa trudne do zdiagnozowania. Mówią że można śmiało jeździć, drązki, końcówki zawieszenie nie ma żadnego

**********************************

luzu także nie ma niebezpieczeństwa.

**********************************

Czy ktoś miał lub ma podobną sytuację ze swoja renią to proszę o posty może cos się da ustalić.

**********************************

Pozdrawiam.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 - Enter

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!