Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ciągłe stuki w przednim zawieszeniu


Rekomendowane odpowiedzi

Łozyska wymieniłem razem z amortyzatorami.

 

Tak jak kolega nagabicz mowił musze sprawdzić drązek stabilizatora czy sie juz nie wyrobil, jesli to nie bedzie to, to tylko pozostaja mi tuleje wahaczy.

Mam przejechane 110 tys, kolega nagabicz pisal ze u niego ten drazek wyszedl przy ok 200 tys. Wiec nie wiem czy u mnie przy tym przebiegu tez by sie tak drazek wyrobił. Ale coz trzeba to sprawdzic. Jestem umowiony po swietach u mechanika, napewno dam znac.

 

[ Dodano: 2007-12-22, 15:01 ]

Tak, wiec tuleje wahaczy odpadaja, wymieniłem wczoraj i dalej to samo.

 

[ Dodano: 2008-01-05, 10:13 ]

Szukałem drążka stabilizatora i niestety nic nie znalazłem. W inter carsie powiedzieli mi ze moga sprowadzic oryginal z Francji za kwote ponad 400 zł - jak dla mnie to troche za drogo.

 

Czytałem tez ze mozna ten drazek naspawac, chciałem sie dowiedziec co to znaczy i czy mechanik moze cos takiego znaczyc. Mam w domu spawarke tylke nie wiem jak ma wygladac taki naspawany drazek i w ktorym miejscu go naspawac. Jesli ktos juz cos takiego robił to prosze o odpowiedz. Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2008-01-30, 19:53 ]

Sorki ze dopiero teraz sie odzywam ale wczesniej nie mialem czasu.

 

Drazek zostal dokladnie sprawdzony i nie jest powybijany i nie trzeba go naspawywac.

 

Co to moze jeszcze pukac???

 

[ Dodano: 2008-01-30, 20:25 ]

A czy mogą tez stukac poduszki pod silnikiem/??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

A odświeżę sobie temat <ok>

Od razu piszę, że przeczytałem o stukaniu co się da :)

Od razu odpisuję, że stukanie może dochodzić też z samego silnik a jeżeli zerwała się jakaś poduszka pod nim.

U mnie też stukanie się pojawiło. Na Stacji Kontr. Poj. wyszło lewe łożysko McPhersona i od razu drążek. Wymieniłem, jest lepiej ale nie idealnie :) Stuki dochodzą teraz chyba z prawego łożyska McP. a dodatkowo czuje stukanie na pedale hamulca.

Hamulce (tarcze + klocki) maja prawie 5 tys. (Lucasy), żadnego bicia przy hamowaniu itp.

Moje pytanie brzmi: czy stukanie + bicie w pedał hamulca ( i troszkę sprzęgła) to może być drążek stabilizatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

u mnie problem jest taki że przy hamowaniu ,skręcaniu lub ruszaniu słychać strzelanie ze sprężyny tak jakby się naciągała.Wymieniłem łożysko oporowe po tej stronie ale nic to nie dalo zmieniłem sprężyny również nic.Możecie mi pomóc??Może ktoś wie co to może być i jak to naprawić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jonjak a byłeś na stacji diagnostycznej żeby poszarpali przodem? Ja byłem i diagnoza była szybka i trafna: drążek i łożysko McPhersona z jednej strony. Od tej pory jest OK.

Należy oczywiście wybrać stację na której pracuje ktoś kto chce znaleźć faktyczną przyczynę awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To może i ja dorzuce się do tego stukania , u mnie te głuche pukniecia słychać przy zmianie biegów najbardziej z lewej strony tak jakby gdzieś blisko kola.Sworznie mam wymienione końcówki drążków rownież. Nie wiem tylko czy mam to pukanie od samego poczatku gdy kupowałem autko bo jeżdziłem z wlaczonym CD i ne zwracałem na to uwagi.Najbardziej słyszalne jest to przy malej predkości na ulicy z dziurami lub nierównosciami.Po drodze ekspresowej nie ma tego problemu.Mechanik sprawdzał mi prawie wszystko, jnedynie gumy mozna jeszcze wymienic bo czesto bywaja dziurawe.Może meganki tak mają?????/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jonjak mógłbyś wrzucić fotkę co to dokładnie za element? :-? jako że zima ustępuje to i ja wziąłem się za zawieszenie. stukało niesamowicie i jak temp na plusie to skrzypiało z lewej strony. wymieniłem dziś lewy sworzeń wahacza i obie gumy na końcówkach drążka. Poprawa bardzo duża. Właściwie wszystko wróciło do normy. Jednak.. przy wolnej jeździe wciąż delikatnie coś czasem postukuje :-? od 2 lat nie wiem co to :-P nie wiem jak teraz bo świeżo po remonciku ale jest jeszcze coś takiego. Czasem jak odpalam silnik to ten maleńki stukot słyszalny podczas jazdy przeradza się w trzask.. :-? Obstawiać w ciemno lewą poduszkę silnika ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!