Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ciągłe stuki w przednim zawieszeniu


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie tylna oś mi się "rozkracza" i zaczyna mi drzeć opony od środka.Co na to poradzić?? A co do przednich stabilizatorów to ja zawsze wymieniałem 2 gumy...a jak czytam są 4. Gdzie się znajdują pozostałem dwie??? bo tez słyszę głuche stuki z przodu. Poradzie coś. dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jak na moje oko na bank to poduszka pod silni

kiem-nie jest kosmicznie droga a potrafi strasznie wkurzyć człowieka...

 

[ Dodano: 2009-03-30, 00:49 ]

Dodam jeszcze że o poduchach wielu mechaników zapomina na pierwszy ogien w megankach biorą sie za łączniki stabilizatora później sworznie wahacza a konczą na amorkach...

 

[ Dodano: 2009-03-30, 00:51 ]

Dodam jeszcze że o poduchach wielu mechaników zapomina na pierwszy ogien w megankach biorą sie za łączniki stabilizatora później sworznie wahacza a konczą na amorkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja mam stuki w lewym przednim kole jak poruszam kierownicą na postoju to dość głośno słychać.byłem u mechanika to mi wymienili końcówki drążka i drążki kierownnicze po obu stronach..jednak to nic nie dało stukanie dalej jest i goście ponoć ustawiali mi zbierzność jednak samochód sciaga mi na lewo. nie mam pojęcia co to może być.. może ktoś coś napisze slyszałem od kolegi że to może być jakiś krzyżak.. :mrgreen: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Hej,

U mnie znów pojawiły się stuki, gumy powymieniane i jedno łożysko McPhersona.

Stuka praktycznie tylko podczas ruszania i hamowania (gdy auto podnosi lub opuszcza "dziób").

Jestem w głębokiej konsternacji bo na SKP też nic nowego nie mogą wymyślić co to może być... Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dadas, SoundWave, podnieście auto do góry ta k aby stukające koło było "swobodne". Każdy ruch w pionie świadczy o wybitym sworzniu wahacza. Mogą być tez wybite silentbloki (tuleje gumowe wahacza) ale to powinno wyjść na szarpakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mój dobry znajomy (mechanik) rozłożył ręce i skapitulował wysłuchawszy stuków w moim Scenicu 1.9dci 2001r. Zmusiłem go do krótkiej przejażdżki i kazałem się wsłuchiwać, sprawa wygląda tak: jadąc po równym asfalcie - cisza, jadąc po nierównej drodze słychać stuki (takie jak przy zużytych gumach stabilizatora) ALE tylko przy wciskaniu gazu (nawet delikatne przyspieszanie). Odejmując gaz lub wciskając sprzęgło lub wrzucając na luz - stuki znikają. Mechanik nie chciał uwierzyć i jeździliśmy tak sobie dobrą chwilę wykluczając po kolei zawieszenie, amortyzatory czy też inne układy po kolei. Jeśli stukałoby coś z zawieszenia to nie miałoby wpływu to czy przyspieszamy czy też jedziemy na luzie itp. Nawet rozpędziliśmy auto i wyłączyliśmy silnik (i co ? CISZA) a jak tylko włączył zapłon i dodawał gazu - stuki wróciły. Wróciliśmy na warsztat, auto na podnośnik (mechanicy obskoczyli scenica z góry i z dołu i nic nie znaleźli i nikt nie miał żadnej teorii). Kumpel wykluczył sprzęgło, gdyż według niego nie istnieje taka możliwość aby tak stukało. Jedyne co zostaje to skrzynia biegów ale i tu nie ma podstaw, gdyż pracuje idealnie. W zawieszeniu wymieniłem ostatnio wszystkie "stukające" elementy (końcówki, gumy, drążki, poduszka silnika itp.)

Renówki to jedna wielka zagadka ...

 

[ Dodano: 2009-06-04, 21:26 ]

dodam do poprzedniej wypowiedzi, że u mnie stuki w scenicu dochodzą z komory silnika przed pasażerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że się zapytam, a z amortyzatorami cokolwiek było robione? Bo widzisz tam jest parę elementów, które mogą powodować stuki. A może amortyzator się skończył, jakaś większa dziura była?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzatory były podejrzewane w pierwszej kolejności lecz zostały wykluczone na samym początku, gdyż jak już pisałem stukanie jest tylko przy dodawaniu gazu (przyśpieszaniu) a na luzie jest cisza (nawet jadąc przez dziury).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

KOZA, a sprawdzałes poduszkę silnika, górną, która znajduje się po stronie pasażera? U mnie ona strasznie "waliła", szczególnie przy dodawaniu gazu, zmianie biegu. Czasami odzywala się na nierównościach, ale nie było to regulą. Zależało to chyba od tej gumy, jak się ulożyła. Koszt wymiany poduchy ok. 40 zł+ 120 zł poducha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuki z prawej strony ustały w mojej megi po wymianie łożyska McPhersona z prawej strony - jak naciskałem na prawy przód aż strzelało. Ale zaczęło znów pukać ! :/

Byłem ostatnimi czasy na stacji kontroli pojazdów i okazało się, że lewy drążek kierowniczy przeskakuje podczas przemieszczania się koła góra dól (nie od strony gałki ale środka samochodu). Powoduje to stuki rozchodzące się po całym przodzie. W poniedziałek wymienię ten drążek, zobaczymy. Dodam, że stuka jak autko nurkuje podczas silniejszego hamowania na małych prędkościach (10-30 km/h) lub gdy maska idzie w górę podczas szybkiego ruszania.

 

Stukanie od tego drążka słychać podczas kręcenia kierownicą do końca w lewo / prawo gdy auto ma podniesione przednie koła a także jak skręcam w miejscu kierownicą gdy autko sobie stoi samodzielnie.

Dźwięk podobny jest do dźwięku podczas otwierania korkociągiem wina w małym pomieszczeniu (echo niesie po budzie auta) :)

 

Kołem ruszałem jak kolega radził wyżej nic nie stuka ani się nie rusza dziwnie więc to pewnie nie sworzeń wahacza.

 

Dodatkowo w wymienionym łożysku McPHersona są delikatne stuki podczas ruszania kołem w lewo i prawo (nie kręceniem nim ale ruszanie tak jakby autko skręcało). Czuć je na samej górze na tym "suteczku" :) Czy tak może być w 3 tygodniowym "nowym" McPhersonie - nie ukrywam, że codziennie lecę przez dziurawe drogi śląska, torowiska, przejazdy kolejowe etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio w moim aucie również zaobserwowałem stuki. Wygląda to na to, że coś w przednich kołach - stuki są głuche, nie metaliczne, i im szybciej jadę tym większa częstotliwość stukania. Jak zwalniam to stukanie również "zwalnia". Dodatkowo czuję to stukanie na kierownicy. Auta nie ściągami mi ani w prawo, ani w lewo, ani też nie zwalnia samo szybciej niż normalnie, więc chyba mogę wykluczyć nieodbijające klocki od tarcz.

Jako że nie znam się specjalnie na samochodach, nie mam pojęcia co może być przyczyną tego stukania. Spotkał się ktoś z podobnym przypadkiem?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!