Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Po wymianie rozrządu i KZFR - płukanie silnika


kedzior000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

jakiś tydzień temu miałem problem z moją Meg. Szarpał, dławił się, palił za 2-3 razem. Mechanik stwierdził, że do wymiany KZFR oraz że pasek przeskoczył o jeden ząbek i że też trzeba wymienić.

W związku z tym zostały wymienione:

- kompletny rozrząd

- pompa wody

- uszczelniacze

- KZFR

- płyn chłodniczy.

Po wymianie jak ręką odjął, co ciekawe wcześniejsze objawy ze spóźniającą się reakcją na wciśnięcie pedału gazu również zniknęły(spóźniona reakcja + piardnięcie delikatne:).

Mechanik zalecił mi również wykonać płukankę silnika preparatem liqui-moly+wymianę oleju oraz aby dodać jakiś dodatek do paliwa w celu przeczyszczenia wtrysków.

I teraz pytanie do was czy macie z tym jakieś doświadczenia czy jest to bezpieczne i co mi to da?<szukaj>

 

Dodam,że mam założone LPG.

http://www.liqui-moly.pl/serwis/informacje-techniczne/112-czyszczenie-ukadu-olejowego.html

Edytowane przez kedzior000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem firmy: Wynn's Oil System Cleaner i kosztował chyba 20 zl i jest też tej firmy o nazwie Motor cleaner.

 

 

JEst też Wynn's Engine Flush for Diesel i podobno jakiś nowość. Oczyszcza turbosprężarki.

Edytowane przez airbites
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No dobra załamałem się. Tydzień pojeździłem i walnął czujnik ciśnienia oleju. Wymieniłem.Lux.

Dzisiaj po pracy odpalam...gaśnie. Odpalam, drugi raz...dodaję i przytrzymuję gaz...falowanie, nierówna praca, masakra. Po chwili przytrzymania gazu... nie gaśnie. Ruszam...szarpie, dławi się.

Czy mi się wydaje czy to wszystko(rozrząd, KZFR i tak dalej = 1500 PLN) psu w d*?)

 

Panowie pomocy.

 

PS. blayders: Jeżdżę na Elf Excellium LDX 5w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę do tego samego mechanika, niech patrzy dalej.

Ale z tego co poczytałem:

- świece wymieniałem, a cewki dałyby błąd na kompie więc raczej nie.\

- EGR czyszczone w tamtym roku więc też chyba nie

- KZFR jak wiadomo wymienione, więc też nie

- Może któryś z wtrysków, czujnik położenia wału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!