Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem ze spryskiwaczem szyb w megii II!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów! Włączenie spryskiwacza na przednia szybę powoduje, działa spryskiwacza szyby tylnej a z dysz na przednim spryskiwaczu pojawiają się ledwie kropelki płynu. Włączenie spryskiwacza na tył działa poprawnie. Czy mieliście podobny problem, proszę o pomoc ;-)

Megii II, 1,5dci, 2003r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie rozdzielacz przy pompce sie zaciął. Pewnie jest w nim identyczny tłoczek jak przy pompkach w MI. Musisz wyciągnąc pompkę i rozebrac rozdzielacz. Byc może napuchła guma w tłoczku i unieruchamia go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja pare dni temu mialem tak samo:naciskalem spryskiwanie na przod a leciala "woda " na tylna szybe a z przodu ledwo,ledwo!

pomyslalem sobie ze moze mam gdzies korek lodowy bo zmienialem plyn na zimowy jak juz zlapal mroz.Wytrzymalem cisnienie i nic nie robilem poza od czasu do czasu spryskiwaniem i pewnego razu zaczelo znowu dzialac jak trzeba!:mrgreen:

Gdzies cos musialo sie zablokowac i cisnienie rzucalo na tylna szybe gdzie byl wolny przeplyw?

Tak bylo u mnie.

Pozdrawiam!

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kolegom za podpowiedzi. Kiedy usune usterkę napisze co było jej powodem. Składam życzenia świateczno-noworoczne, zdrowia i szerokiej drogi!

 

[ Dodano: 2007-12-26, 14:00 ]

Przytkałem dyszę spryskiwacza na tył, uruchomiłem spryskiwacz na przód i po kilku próbach pompowania zaczęło działać poprawnie. Póki co pomogło może do wiosny dociągnie ale czuję, że trzeba będzie wymienic pompkę. Pozdrawiam, Zbych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem w megane I ph2.

spryskuję przód leci z tyłu. spryskuję tył leci z przodu.

czy to może być elektryka, czy tak jak piszecie wyżej?

wszystko działa, tylko odwrotnie!

pomocy. co mogę w tej kwestii zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak, że po podciągnięciu dźwigni wycieraczek do siebie, po 5-6s płyn zaczyna lecieć

w pompce jest zaworek zwrotny który utrzymuje płyn w wężykach , może przepuszcza i płyn powraca do zbiornika , więc zanim napełni pompka przewody ponownie minie Ci te 5-6s spróbuj może poczyścić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może mi ktoś powiedzieć co to może być jak w momencie jak chce spryskać szybę to nie działa spryskiwacz i nawet wycieraczki nie zaczynają pracować? normalnie wycieraczki działają a jak chce użyc spryskiwacza to już nie, z tylu działa spryskiwacz i wycieraczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!