Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, uszkodził mi się rygiel kierownicy Megane III 1,9 DCI 2010, dla potmomnych informacja "kręć kierownicą + start" i to mam już potwoerdzone. Natomist mój mechanik ma taki do Megany II (wizualnie identyczne) i mówi że może mi tak ustawić że sam się zakoduje. Czy ten rygiel z II do III podejdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jutro dam znać. Mam jeszcze takie pytanko czy to tak jest pomimo iż komputer pokazuje błąd blokady i auto nie odpala szybkie zdjęcie i założenie klemy tak z 3 razy powoduje że błąd znika i auto odpala. Oczywiście po zgaszeniu silnika nie da się go uruchomić i trzeba znowu "restartować" klemą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok tak czy inaczej odezwę się wieczorem zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Dodano: 13 cze 2013 - 19:05

ok, sprawa wygląda tak że kupiłem nową (używaną) blokadę, potrzebuję kogoś w krakowie kto może ją wyczyścić tak żebym mógł normalnie odpalić auto. Znacie kogoś takiego ?

 

Dodano: 14 cze 2013 - 21:48

qrde francuz to potrafi namieszać, byłem dziś u 2 elektroników samochodowych, blokada wyczyszczona 2 razy, komputer 0 błędów i nie działa. Chłopaki nie wiedzą co może być.

Po podłączeniu martwa. Starej nikt nie sprawdził ja tam zaglądnąłem i zobaczyłem że eprom (chyba to się tak nazywa) jest w połowie czarny (spalony).

Jednocześnie nie działa mi tylna lampa także po rozkręceniu widać czarny nalot, wymiana żarówek i nic.

Przeglądając forum natrafiłem na schemat elektryki do tego auta, ale już widzę że nie rozumiem, blokada kierownicy jest na kilku kostkach łacznie z poduszkami i Bóg wie czym jeszcze czarna magia.Bezpieczniki ok.

Pomóżcie, proszę ! to pewnie jakaś pierdoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej temat z blokadą III jest bardzo ciężki, nie wiem czy już ktoś opanował zrobienie blokady na dopisanie albo dopisanie do auta za pomocą pinu , można zrobić iż auto bedzie paliło ale nie będzie blokowało kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale liczyłem raczej na odpowiedź typu "spaliła się to sprawdź przekaźnik w..." :D

jak zrobić żeby paliło ale nie blokowało kierownicy ?

Edytowane przez creazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem elektronikiem, na forum szukam wskazówki dla elektronika bo na dzień dzisiejszy westchnął i powiedział że musi pogrzebać.

A mnie jakoś przeraża fakt że ktoś ma się uczyć na moim aucie dlatego zapytam co to jest wsad ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat mi znany z Clio IV. Blokady używanej nie da się zaprogramować do innego autka. Jest to cały komplet z komputerem UHC, BSI i kartami do odpalenia. Nie ma opcji aby wgrać inny kod. Raz zaprogramowana blokada nie da się przeprogramować. Wiem że idzie zrobić tak że blokada używana będzie działać w innym aucie do odłączenia akumulatora. Po zdjęciu napięcia z klem trzeba ponownie programować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi się w to wierzyć, rozmawiałem z chłopakami z ASO i oni twierdzą że da się jedyne co trzeba zrobić to wyczyścić blokadę, naprawa w ASO polega na podłączeniu czystej blokady, a więc według mnie wyczyszczenie blokady powinno załatwić temat. Pamiętam że w Peugeocie 308 radio zanim zaczęło działać trzeba było do radia dopisać numer VIN auta może tu też trzeba dopisać coś do blokady, może komputer trzyma gdzieś informację o tym że blokada była zablokowana nie wiem. Ale na pewno nie ma opcji żeby czegoś nie dało się zrobić. Zresztą byłem u kilku elektroników i każdy twierdził że już to auto robił i się da więc u mnie tak zakładam poleciało coś jeszcze, a skoro blokada jest zjarana (co widać) to myślę że także mogło się zjarać coś więcej i szczerze powiem na taką odpowiedź liczyłem, zjarana blokada to sprawdź ten przekaźnik... Tak czy siak odzywam się koło środy. Jeśli by ktoś miał problem z uruchomieniem silnika przez blokadę to się to da zrobić należy ją odłączyć i szybkim tempie zdjąć i założyć klemę i auto odpali.

 

Dodano: 20 cze 2013 - 10:16

zrobione, fakt jest to cała procedura, ale da się to zroibić i nie trzeba nigdzie grzebać w sumie prosta rzecz.

Jeśli ktoś będzie miał podobnyproblem proszę pisać na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!