Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zima kontratakiren!!! :)


DrNO

Rekomendowane odpowiedzi

no i sie stalo... w Kraku od 13 z minutami pada snieg

 

stan na drogach i stan kierowcow... nooooo :mrgreen: drogi zasniezone i oblodzone, zrobila sie taka lodowa tarka. jest slisko, ciagle pada. ale najgorsze jest to ze bylo zapowiadane a co 5ty kierowca ma LETNIE!!!!!!!... ziomek stoi przedemna na swiatlach... zielone, wszyscy ruszyli a koles stoi... tzn nie do konca :) jedzie w bok, przodem, tylko pogratulowac.

 

tez piekna akcje widzialem na moim "ulubionym" przejezdzie tramwajowym: wjechal samochod, ClioII przedemna i stoi bo sznur przez aleje wolno sie toczy, przyjechal tramwaj na przystanek, przeladowal towar i rusza w Clio, zatrzymal sie, dlugie, dzwonek i dawaj ile wlezie... koles z Clio spokojnie wysiadl podszedl do motorniczego, porozmawial, wsiadl do autka i niespiesznie sie oddalil :) tramwajarze w Krakowie to chamy (z grubsza ujmujac), autobusiarze sa mili, ale Ci drudzy mieli swego czasu kurs kultury na drodze :)

 

a tak to u mnie Krakow wyglada zza okna:

zima_s.jpg

[ obrazek klikajny ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na południe od Żywca sypie, aż strach.

Dzisiaj byłem w Żywcu - tragedia, ulice nie odśnieżone, ślisko jak diabli, korki, ale nie widziałem stłuczek.

Pługów tez.

Teraz to wygląda tak

d40e50edb02b77a1m.jpg

Jak będzie tak dalej sypać to do rana będzie z 0.5m śniegu, już jest ok 10 cm, a intensywnie zaczęło sypać dopiero gdzieś ok 14-15.

Jak na razie to nie widziałem żadnego pługu, drogi nie odśnieżone i nie posypane.

Jak dalej tak będzie sypać to pewnie w niedzielę ruszą wszystkie wyciągi.

Pozdrowienia dla narciarzy :mrgreen:

 

******

Sorry najmocniej :-/

fotka poprawiona, ale teraz to jest z 20 cm śniegu i dalej sypie idę szuflować bo nie wyjadę :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam ślask zasypany ,sypalo od 15 i teraz hest 11:30 i dalej sypie,plugi jezdza ale jakos slabo bo prawie roznicy niewidac pomiedzy drogami kaj jezdza i kaj nie jezdza,kolo godziny 17 widzialem 2 stluczki w samym zabrzu,o 11 byl spokoj ale drogi pozasypywane fest powyzej 50 = zwiedzanie pobocza,jak bedzie tak sypac do niedzieli a tak zapowiadaja to spod doma nie wyjade:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja:

 

w Krakowie nadal tragicznie :mrgreen: zero odsniezania, nie spotkalem ani jednej piaskarki czy plugu, drogi tez nie wygladaja na posypane, sa zasypane. po przejechaniu polowy miasta stwierdzam, ze tylko jedna nitka (w strone miasta) al.29 listopada (krajowa 7ka na wawe) jest zasolona. reszta :) ja tam sie ciesze bo umiem sie poruszac po sniegu :) ale wiekszosc kierowcow to istna panika, strach i przerazenie... czemu nie ma kursow jazdy na sniegu i lodzie? obowiazkowych! :/

 

sytuacja aktualna:

zima2_s.jpg

[ obrazek klikajny ]

 

AKTUALIZACJA:

teraz zaczelo sypac pozadnie :)

zima3_s.jpg zima4_s.jpg

[ obrazek klikajny ]

FILM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeździły pługi. Przez moją dzielnicę przejechały ze 4 razy w nocy [akurat tak się złożyło, że nie spałem] A teraz nonstop po centrum zasuwają. Widać jednak braki na bocznych uliczkach.. lód! Niby troszke pada śnieg, po nocy to musiałem megi naprawdę zdrowo odśnieżać z 15cm na dachu miałem. Ech zima przyszła.. ale ponoć na krótko - chociaż tyle dobrze!

 

A co do letnich opon: to naprawdę niezłe są sytuacje na drogach. Dzisiaj stałem za ala ciężarówką/chłodnią.. chyba MAN, nie mógł podjechać pod górke o nachyleniu .. hm na oko chyba 15 stopni.. Z 4 próby robił, aż z rozpędu wybił.. na główną drogę i do tego driftem lekkim na lewą stronę. To zdarzenie akurat z godziny około 12 w Bytomiu.

 

Trzeba przyznać, zima znowu zaskoczyła drogowców ale jakby nie patrzeć, mogło być gorzej.. Chyba?! :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w prognozy nie wierze, moim zdaniem bedzie dalej sypac... Teraz znowu zaczelo porzadnie, wlasnie wracalem z Katowic, jedynka cala w blocie posniegowym... Nie mowiac nic o bocznych w Katowica, u mnie w DG to samo.

 

W koncu snieg :mrgreen: W sobote zakladam trumne na dach i jade na deske :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!