Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Cieszę się, ża znalazłem forum renault megane. Mam problem z ABS-em. Sprawdziłem już wszystko (jeszcze troche i będę mał "doktorat" z ABS:) i teraz będę wymianiał komputer z pompą (jest to razem). Zobaczymy czy wreszcie mi sie przestaniec swiecić kontrolka!? A stan jest obecnie taki. Po dłuższym postoju i właczeniu stacyjki ABS mi gaśnie. Przejadę kilka metrów i się zapala. (Jeżeli nie rusze auta z miejsca a mam włączony silnik kontrolka się nie zapali!). Czujniki sprawdzone, wszystkie styki i napięcia też. Zostaje teraz tylko ta wymiana. Jedno podejscie już było i przez 3 godziny odkręcałem z kolegą mechanikiem śrubę z porzewodem hamulcowym w ABSie - porażka. Teraz musze kupić przewód, uciąć istniejący i wreszcie wyciągnąć ABS i go wymienić. Jaki bedzie z tego efekt - napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest sukces. ABS działa!! Krótko co zrobiłem. Otóż dorobiliśmy specjalny klucz, którym odkręcilismy śrubę z przewodem hamulcowym. Wymieniłem cały ABS razem z częścią elektroniczną ( jest to wszystko razem: ABS 100203 0014.4 7700 832 771E).Odpowietrzyliśmy ABS a następnie koła.Uruchomiliśmy auto i .... kontrolka świeci. I co? Jeszcze raz odczepiłem zącze 16 stykowe od ABS. Wyczyściłem benzyną i przedmuchałem srężonym powietrzem. Na koniec usunąłem pomarańczową gumkę w gnieździe w ABS. Założyłem - zauważyłem, że po usunieciu gumki wtyczka weszła głebiej w gniazdo ( do końca). Uruchmiłem auto. Kontrolka dalej sie pali. Już zrezygnowany wyjechałem z warsztatu. Nagle po ok. 5 min. od uruchomienia silnika kontrolka zgasła!!. Nastepne przekręcienie kluczyka już było ok. Po przekreceniu kluczyka kontolka się świeci ok. 3 sek. po czy gaśnie.( nawet gaśnie szybciej niż kontrolka świec żarowych). Oczywiscie sprawdziłem działanie ABS na drodze. Wszystko działa! Reasumując: "ABS nie działał, gdyż nie było wszystkich styków w gnieździe 16 stykowym w samym ABS. Komputer w ABS-ie potrzebuje kilka minut na stwierdzenie czy ABS jest sprawny" Mi natomiast został cały sprawny ABS, który wymontowałem ze swojega auta. I to byłoby na tyle. Pozdrawiam

post-1915-1181396051_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leo44, czasami bład jest w takiej pierdole. A 3 tygodnie się bujałem z naprawą ABS-u. Teraz jeszcze mam kolejny problem. Byłem ostatnio w Bieszczadch. Stuposiany - Muczne: ostrzegam, bez bdb zawieszenia nie wybierajcie się tam!. Asfalt i dziura na dziurze. Wyhukałem w taka jedną i przy hamowaniu zaczyna drżeć mim kierownica, ale to temat na inne forum.Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również miałem problem z ABS. Objawiało się to najpierw miganiem kontrolki abs, servis, stop i hamulca ręcznego + wyłączenie szybkościomerza. Migało to zupełnie przypadkowo, aż w końcu zapaliło się na stałe. Myślałem że to coś z czujnikiem przy kole. A okazało się że przetarł się kabelek od sterownika abs. Wypięta wiązka z przewodami obcierała się, aż w końcu jeden z przewodów się przetarł. Koszt diagnostyki i naprawy 8o zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!