Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

frein parking a controler... ??? co jest gra


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wyskauje mi coś takiego i nie wiem co jest grane, pewnie coś związane z hamulcem parkingowym (elektrycznym ręcznym ) frein parkin a controler i trójkąt z literką P i service. Może klocki się kończa tylne ? Ale czy występuje tam jakiś czujnik ?

P.S czasami miga dioda na tym przełączniku. Ręczny działa ok.

Co jest ??

HELP...

 

 

pozdrawiam

paweł scenic II

ktm exc 520

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Czy komuś udało się zdiagnozować ten problem ? Mam to samo - komunikat + 'P' + 'SERVICE'. Te ostatnie świecą się podczas czuwania, jeszcze przed odpaleniem auta. Płyn hamulcowy w normie, a nawet uzupełniony.

Będę wdzięczny z info.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CATRE NON DETECTEE- KARTA NIE WYKRYTA

PILE CARTE A CHANGER- BATERIA KARTY DO WYMIANY

INJECTION DEFAILLANTE- USZKODZENIE UKŁADU WTRYSKU

CREVASION CHANGER ROUE- PRZEBITA OPONA WYMIEŃ KOŁO

SRCHAUFFE DU MOTEUR- PRZEGRZANIE SILNIKA

DIRECTION DEFAILLANTE- USZKODZENIE UKŁADU KIEROWNICZEGO

DEFAILLANCE ELECTRONIQUE- USTERKA ELEKTRONICZNA

FREINAGE DEFAILLANT- USTERKA UKŁADU HAMULCOWEGO

DEFAUT CHARGE BATTERIE- USTERKA ŁADOWANIA AKUMULATORA

PRESSION HUILE DEFAILLANTE- NIEPRAWIDŁOWE CIŚNIENIE OLEJU

FREIN PARKING DEFAILLANT- USZKODZENIE HAMULCA PARKINGOWEGO

FILTRE GAZOLE A CONTROLER- KONIECZNA KONTROLA FILTRA OLEJU NAPĘDOWEGO

BOITE VITESSES A CONTROLER- KONIECZNA KONTROLA SKRZYNI BIEGÓW

ASR DECONNECTE- ASR WYŁĄCZONY

CAPTEUR PNEU HORS SERVICE- CZUJNIK W OPONIE NIE DZIAŁA

PRESSION PNEUS A REAJUSTER- KONIECZNOŚĆ DOSTOSOWANIA CIŚNIENIA W OPONACH

ECLAIRAGE AUTO DES FEUX OFF- AUTOMATYCZNE ŚWIATŁA WYŁĄCZONE

INSERER LA CARTE– WSUNĄĆ KARTĘ DO CZYTNIKA

NIVEAU HUILE CORRECT- POZIOM OLEJU PRAWIDŁOWY

 

tak na przyszłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez podpięcia pod CLIPa i odczytania usterek w module sterujacym hamulca parkingowego to można tylko zgadywać.

 

To oczywiste, jestem umówiony na CLIP pod koniec tygodnia. Chodzi mi bardziej o to, czego mogę się spodziewać. Zaznaczam, poza świecącą kontrolką nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości w działaniu hamulca postojowego. Zarówno automatycznie jak i aktywowany ręcznie działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A u mnie po skasowaniu błędów (było kilka w pamięci - żaden aktualnie nie wystepował) pojeździłem trochę, żeby ewentualnie sprawdzić przy następnym zaświeceniu kontrolek - co to za błąd. Po tygodniu - kontrolki zaświeciły się przy ruszaniu z ręcznego (po zaciągnięciu na chwilowym postoju). CLIP nie wykazał znowu żadnej aktualnie występującego błędu - jedynie zapisany w pamięci. Podejrzenie - akumulator... Zobaczymy co dalej - błąd wykasowany, narazie jeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

U mnie przy objawach jak wyżej okazało się że klocki na tylnej osi skończyły swój żywot.

Koszt-klocki tył 85 PLN+20PLN robocizna +10 sprawdzenie i kasowanie błędów oraz dodatkowo zmiana języka na wyświetlaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki sam problem jakiś czas temu zapalił się service i "P" oraz napis parkeerrem controleren, nie wiem co to jest wymieniłem klocki bo tak poradził fachowiec i nadal nic <czerwona> płyn wymieniony i dalej to samo. mam nieszczelną klimatyzację czy to może być powód??? proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżam temat. W ciągu 4 lat miałem 2 razy problem z komunikatem awarii hamulca parkingowego. Zawsze hamulec działał bezproblemowo, ale komputer informował o awarii. Za pierwszym razem pomogło czyszczenie czujnika położenia pedału sprzęgła i wgranie ustawień hamulca z innego Scenica (to było robione w serwisie Auto Reno w Zabawie koło Wieliczki - polecam!). Ostatnio komunikat krzyczał o uszkodzeniu hamulca (frein parking defaillant) po pociągnięciu/zwolnieniu dźwigni. Hamulec normalnie działał, czasem błąd znikał, innym razem świecił 'service' albo 'stop'. Okazało się, że to w istocie dźwignia - komunikat błędu z CLIPA: "STEROWANIE RĘCZNE". Kupiłem na allegro (40 zł) dźwignię od anglika, zamieniłem tylko układ elektroniczny (ten z diodą, którą widać na dźwigni) i wszystko hula. Czas pracy - 10 minut. 2 śruby trzymające wajchę, sam układ w środku na dwóch zatrzaskach. Ta dźwignia kosztuje w ASO ponad 400 zł.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Może się komuś przydać - odświeżam temat. U mnie od jakiegoś czasu pojawiał się komunikat frein parkin a controler i trójkąt z literką P po kilku sekundach w momencie, kiedy zatrzymywałem się na światłach. W momencie wciśnięcia pedału sprzęgła komunikat na wyświetlaczu znikał. Hamulec normalnie działał. Pojechałem więc z tym problemem do elektronika samochodowego, który podłączył Scenica pod Clipa (komunikat ten pokazywał mu się na jego kompie także w trakcie jazdy). Okazało się, że przyczyną pojawiania się tego komunikatu był uszkodzony czujnik biegu wstecznego i luzu EPS znajdujący się w skrzyni biegów (w czujniku zapiekł się bolec) - w załączniku jak on wygląda. Po jego wymianie nie mam już pojawiającego się komunikatu.

post-29807-0-26739900-1352246392_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W downloadzie, w manualu wymiany tego czujnika w meganie, z maja 2011 roku napisano, że koszt francuskiego oryginału na tamten czas to 135- 190 złotych.

Można jednak zakupić włoskie do Daci lub Nissana za 68zł

post-2372-0-13840500-1352278638_thumb.jpg

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!